Cos dzieje sie z moja szczurzyca. Prosze o pomoc.

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kokunia
Posty: 7
Rejestracja: śr paź 14, 2015 1:47 pm

Cos dzieje sie z moja szczurzyca. Prosze o pomoc.

Post autor: Kokunia »

Witam! Na poczatku napisze, ze jestem z Bydgoszczy i poszukuje weterynarza, który zna sie na szczurkach. Moja Pania- Bambo w listopadzie zeszłego roku zaczęła chodzić tylko w lewo, krecila sie i tracila orientacje. Poszlysmy do weterynarza, dowiedziałam sie, ze mogą to byc problemy z blednikiem lub np: guz. Bambo dostala zastrzyk- pomoglo. Czuła się lepiej. Wrócili to, może nie w takim stopniu, ale doszly inne objawy- zaczęła psikac, z noska leci porfiryna, traci orientacje, ciężko jej sie porusza(jest dość duza- 500g), jak jest u mnie na łóżku, to kawałek przejdzie i sie kładzie, widzę, ze szybko oddycha i wydaje dziwny odglos, jakby prychanie. Dodam, ze jest to szczurek 2letni i ma apetyt oraz pragnienie. Wydaje mi się, ze oddaje więcej moczu. Mogą to byc różne choroby, zdaje sobie sprawę, ze leczenie jest drogie i proszę o w miare taniego lekarza, poniewaz nie dysponuje dużymi zarobkami. Z góry dziekuje! :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Cos dzieje sie z moja szczurzyca. Prosze o pomoc.

Post autor: Paul_Julian »

To wygląda na jakiś sercowy problem, szczególnie, ze szybko się męczy, i chrumka. Zwykle na serce podanie sie 1/8 tabletki Vetmedin 2.5 mg . Mozna dostac u weta na sztuki. Albo zamiennik Cardiosure 2.5 mg - też sie podaje 1/8.

Jesli lekarz będzie mieć problem z osłuchaniem serca, warto podać przez kilka dni z rzędu furosemid - dopyszcznie 2 krople ( jesli z ampułki) . Ampułek jest 5 do dostania w ludzkiej aptece. https://www.doz.pl/leki/p2143-Furosemidum Kosztują ok. 20 zł. Mozna też podawac w tabletce - taki duży okruch. Raz dziennie.
I po tych kilku dniach, jesli jest poprawa - to na próbę przestajemy dawać furosemid i sprawdzamy czy jest gorzej czy lepiej.
Jesli jest gorzej niż było na furo - to znaczy, ze to sercowe.
Wtedy można tez włączyć leki nasercowe , 1 raz dziennie. I wtedy najlepiej rano furosemid, a wieczorem nasercowe.
I koniecznie duzo picia i warto włączyć do diety codziennie okruch tabletki z potasem, albo spory okruch tabletki ze spiruliną ( np. takie https://www.doz.pl/apteka/p63695-Spirul ... ki_100_szt. ). Furosemid "ściaga" nadmiar wody z organizmu, szczurek wtedy dużo sika i traci elektrolity.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cos dzieje sie z moja szczurzyca. Prosze o pomoc.

Post autor: unipaks »

Warto byłoby zasugerować wetowi także inne przyczyny
Jeśli to nawrót wcześniejszego zapalenia mózgu/opon, to na takie pochodzenia bakteryjnego może pomóc antybiotyk (np Baytryl codziennie). Dobrze jest podać leki skojarzone, by zadziałały i na beztlenowce, i na tlenowce. Organizm powinien dostać "kopa" i czas na zadziałanie leków, więc przyda się steryd. Dawaj codziennie tabletkę wit. B1, bardzo pomocna przy schorzeniach neurologicznych. Bez antybiotyku zdolnego pokonać barierę krew/mózg się w takim przypadku nie obejdzie.

Mogłoby to też być chore ucho/ropień ucha/mózgu. też najlepszy byłby Baytryl

Przychodzi mi też do głowy gruczolak przysadki, na który zaleca się podawać co 3 dni kabergolinę - Cabaseril/Dostinex. Poczytaj o objawach guza przysadki. Poniższe objawy, jeśli się je już wcześniej obserwowałaś, mogą na tego gruczolaka wskazywać:
Czy szczurek skręca główkę albo i ciało w którąś stronę? Przyjrzyj się oczom, czy któreś nie jest większe od drugiego? Czy zgrzyta bez powodu ząbkami, czy głaskany nie "podrzuca" główką jakby chciał odtrącić ludzką dłoń? Czy daje radę jeść twardy pokarm, czy jedząc ma nisko opuszczoną głowę, czy utrzymuje jedzonko w łapkach, czy przednie łapki krzyżuje albo czy siedzi z odciągniętym daleko tyłem, a przednie łapki ma mocno wysunięte w przód? Czy obserwujesz nagłe, dużo większe zainteresowanie gryzieniem kostki lub ścian? Czy chodzi na sztywnych tylnych łapach? Czy traci równowagę podczas mycia ciała, czy mimo mycia przednie łapki ma jednak brudne? Tylne partie ciała często mokre?

Przy guzie przysadki może być tak, że boli głowa - czasem mocno, czasem mniej, jak odpuszcza - szczuras jak nowy. Kiedy indziej rośnie tak, że wypycha gałkę oczną, albo utrudnia oddychanie zajmując określone partie mózgu. Bolesność może mieć duży wpływ na poziom siły, apetytu możliwości ruchowych, wydawane dźwięki. Do tego może dochodzić jakieś silne przeziębienie

Sprawdzałaś wetów z Twojej okolicy w dziale Weterynarze/ polecani?
No i zawsze możesz sprzedać coś na Bazarku, żeby zdobyć fundusze; ewentualnie poszyć trochę hamaków dla szczurów, a może masz inne zdolności
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”