Dziwna narośl

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
farcaster
Posty: 22
Rejestracja: wt lip 22, 2014 10:26 pm

Dziwna narośl

Post autor: farcaster »

Witam. U mojej szczurzycy koło odbytu robiła się dziwna narośl/guz. Jest podłużny, twardy, a skóra na nim jest mocno zaczerwieniona. Mała nie piszczy kiedy się tego dotyka, w ogóle mam wrażenie że nie zdaje sobie sprawy że coś jej wyrosło na pupie. Idę do weterynarza w najbliższy piątek ale może ktoś wie co to może być?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziwna narośl

Post autor: Paul_Julian »

Najpewniej to guz. Lepiej by było pojechac do weta wcześniej, jesli masz mozliwosc, bo trudno ocenić czy to złosliwy guz czy łagodny. Moja Pati miała w tym miejscu łagodnego gruczolaka ( był średnio miękki w dotyku), ale jesli to guz zlośliwy, to one lubia szybko rosnąc albo są trudniejsze do usunięcia.
Jesli to coś wyrosło nagle, to możliwe tez , ze to ropień, tylko one sa okrągłe.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
farcaster
Posty: 22
Rejestracja: wt lip 22, 2014 10:26 pm

Re: Dziwna narośl

Post autor: farcaster »

Postanowiłem że pojadę z nią jutro. Faktycznie najlepiej jak najszybciej. Tylko że to wyrosło w takim miejscu, że boję się że nie będą chcieli zoperować.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziwna narośl

Post autor: Paul_Julian »

Spokojnie, jesli guz ( przyjmijmy na razie , ze to guz) nie nacieka na odbyt czy jakies inne tkanki - to da sie go zwykle ładnie wyciąć :)
Pati miała gruczolaka, który po wycięciu miał wielkośc wątróbki ( i podobny wygląd) i miała po operacji takie malutkie szwy http://s169.photobucket.com/user/Paul_J ... rt=3&o=530
Jedyna komplikacja to to, ze potem w tym miejscu zrobił się ropień pooperacyjny, ale po otworzeniu i dezynfekcji nie było problemów.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
farcaster
Posty: 22
Rejestracja: wt lip 22, 2014 10:26 pm

Re: Dziwna narośl

Post autor: farcaster »

Uff to kamień z serca :) Mała ponad pół roku temu miała wycinanego tłuszczaka który był tuż pod lewą przednią łapką. Ale to wyglądało zupełnie inaczej. To nowe wygląda groźniej dlatego wolałem się popytać na forum.
PS. Dokładnie w tym samym miejscu ma to dziwne coś moja Fobia.
PS2. Poza tym mam wrażenie że to się powiększyło.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”