Nagłe osłabienie i brak apetytu

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
yukisiek
Posty: 80
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 10:38 pm
Lokalizacja: Stargard

Nagłe osłabienie i brak apetytu

Post autor: yukisiek »

Mam problem może ktoś potrafi powiedzieć mi jak bardzo poważna jest sytuacja. Moja Maxi (rok i 3 miesiące) jest tak jakby powolniejsza od wczoraj. W klatce rusza sie powoli i ostrożnie, ciągle śpi na hamaku. Jak ją wyciągam to sie najpierw chowa w kocyk a później tylko mnie szuka żeby na mnie wejść i być bliżej klatki. W klatce znów śpi. Jak puszczę ją na łóżko znów to nie skacze tylko tak dziwnie uniżona chodzi. nie chce sie bawić ani jeść.

Zauważyłam porfiryne w kąciku oka jednego. Nie wiem czy zacząć panikować i lecieć do weta czy to normalne u szczura w tym wieku. Podaje jej vibovit regularnie od jakiegoś czasu i mimo to źle sie czuje. Czy ona umiera? Czy może to objaw choroby? Dodam że ma lekko zimniejszy ogon niż zwykle.
Ze mną: Maxi oraz kastracik Enzo

W szczurkowym raju:
Nevi (18.10.2016)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nagłe osłabienie i brak apetytu

Post autor: Paul_Julian »

Jak się nie poprawi to jutro koniecznie idź do weta. Trudno stwierdzić, co się dzieje. Jesli masz mozliwosc- nagraj dzisiaj filmik z tego jak szczurka sie porusza i jutro pokaż wetowi. Czasem szczury w gabinecie ( lub przed wizyta) doznają nagłego ozdrowienia.
Być moze to nic groźnego i np. tylko sie zakrzsztusiła i musi odpocząć.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
yukisiek
Posty: 80
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 10:38 pm
Lokalizacja: Stargard

Re: Nagłe osłabienie i brak apetytu

Post autor: yukisiek »

No właśnie chodzi dosyć normalnie ale wolniej. Siłe ma bo wspina mi sie po ramieniu ale baaardzo wolno. Tak jakby coś sie działo ale nie wiadomo co. Martwi mnie brak apetytu. Próbowałam jej podać elektrolity przez strzykawke to tak sie broniła i drapała że dałam sobie spokój może sama wypije. No nie rozumiem tego i sie martwie :(
Ze mną: Maxi oraz kastracik Enzo

W szczurkowym raju:
Nevi (18.10.2016)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nagłe osłabienie i brak apetytu

Post autor: Paul_Julian »

Spróbuj z kaszką dla dzieci ( zwykła albo Sinlac), albo z gerberkiem. Albo ryż z miodem, czy rozgniecione ziemniaki/kasza z warzywami. Moze wodę z miodem wypije.
Lepiej spróbowac dac pić z łyżeczki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
yukisiek
Posty: 80
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 10:38 pm
Lokalizacja: Stargard

Re: Nagłe osłabienie i brak apetytu

Post autor: yukisiek »

Dzisiaj rano zaczeła pić. Zjadła troche monte i wypiła troszeczke tych elektrolitów. Spróbuje z tą kaszką dzisiaj ale tak jakby bardziej żywotna. Wczoraj przed snem sie kręciła bardziej i zrobiła na środku łóżka kupe (czego nigdy nie robi, ma swoje określone miejsce na to) i przyszła do mnie spać. Od tamtej pory jakby lepiej.

Druga sprawa że próbowałam dawać jej i kefir i te elektrolity i witaminy i papke z marchewki i nic nie jadła za to druga zjadła wszystko wczoraj i teraz ma rozwolnienie. Co sie podaje na rozwolnienie u szczura? Czy sama mija?
Ze mną: Maxi oraz kastracik Enzo

W szczurkowym raju:
Nevi (18.10.2016)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nagłe osłabienie i brak apetytu

Post autor: Paul_Julian »

Tej z biegunką daj dużą szczypte Smecty ( taką porządna szczyptę) rozrobiona z wodą.

A z Maxi to lepiej idź na wizytę do weta, tym bardziej, ze nie chce za bardzo jeść. Nie wiadomo co się dzieje, a im wczesniej lekarz wykryje, tym krótsze leczenie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
yukisiek
Posty: 80
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 10:38 pm
Lokalizacja: Stargard

Re: Nagłe osłabienie i brak apetytu

Post autor: yukisiek »

No kiedy miałam iść do weta to nagle ozdrowiała. Je wszystko, biega, skacze no jest normalnym szczurem. Nie wiem co to było. Znów ma cieplutki ogonek. Czy to możliwe żeby szczur bez powodu tak sie źle czuł 2 dni?

z drugą już problemu noe ma ale dobrze na przyszłość wiedzieć
Ze mną: Maxi oraz kastracik Enzo

W szczurkowym raju:
Nevi (18.10.2016)
Awatar użytkownika
yukisiek
Posty: 80
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 10:38 pm
Lokalizacja: Stargard

Re: Nagłe osłabienie i brak apetytu

Post autor: yukisiek »

No i teraz znów porfiryna z noska leci ale zachowuje sie normalnie. Czy to może być objaw jakiejś choroby?
Ze mną: Maxi oraz kastracik Enzo

W szczurkowym raju:
Nevi (18.10.2016)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nagłe osłabienie i brak apetytu

Post autor: Paul_Julian »

Sama porfiryna nie, bo może wystąpić nawet po kłótni o marchewkę.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
yukisiek
Posty: 80
Rejestracja: wt kwie 28, 2015 10:38 pm
Lokalizacja: Stargard

Re: Nagłe osłabienie i brak apetytu

Post autor: yukisiek »

No tyle że u drugiej nigdy nie widziałam żeby coś leciało a keat wolniejsza i dużo grubsza i w ogóle wygląda mniej zdrowo. Pewnie grubas przeżyje wszystkich.
Ze mną: Maxi oraz kastracik Enzo

W szczurkowym raju:
Nevi (18.10.2016)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”