Ukłucie igłą po szczurku

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Ukłucie igłą po szczurku

Post autor: IHime »

Z mojego doświadczenia: guzy zabijają powoli, długo i boleśnie. Jeśli szczurek ma 2 lata, jest w dobrej kondycji ogólnej, ma zdrowe serce, to może mieć przed sobą jeszcze z rok szczęśliwego życia. Jeśli jest w średniej kondycji, to nadal warto rozważyć zabieg, tylko trzeba podwójnie zastanowić się nad inwestycją w narkozę wziewną. Wet musi po prostu ocenić stan ogólny szczurka, przedstawić wszystkie za i przeciw. Decyzja nie powinna zależeć od wieku.
lukeboss
Posty: 68
Rejestracja: sob gru 17, 2016 7:43 pm

Re: Ukłucie igłą po szczurku

Post autor: lukeboss »

Dzień przed wizytą szczurek niestety dostał mocnego wycieku krwi z dróg rodnych. Miała robione usg, macica lekko powiększona. Trochę się operacja guza przedłuży w czasie. Dostała antybiotyk, coś żeby zahamować wyciek i coś domiesniowo. Jak podleczymy szczura zdecydujemy się na operację. Prawdopodobnie połączymy to ze sterylizacja. Wszystko zależy od tego czy krew z dróg rodnych ustąpi. Mam nadzieję że będzie ok, póki co szczurek bardzo osowialy, tak jakby ją bolało. Łączyć te dwie operacje w tym wieku szczurka?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ukłucie igłą po szczurku

Post autor: Paul_Julian »

To juz będzie zalezało od decyzji lekarza. Dwa zabiegi są zawsze trudniejsze do przejścia dla szczurka, ale może byc tak, ze trzeba będzie wybrać "albo 2 zabiegi razem albo nic nie pomoże". Szczurka na pewno jest osłabiona, dogrzewaj ją termoforkiem, i faszeruj np. kaszką sinlak ( jest w biedronce i rossmanie) albo rozrobionym z wodą proszkiem Convalescence https://royalcanin.pl/produkt/convalesc ... -dogs-cats ( 1 saszetka to 10 zł, ale starczy spokojnie na chyba tydzien).
Trzymam kciuki!
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
lukeboss
Posty: 68
Rejestracja: sob gru 17, 2016 7:43 pm

Re: Ukłucie igłą po szczurku

Post autor: lukeboss »

Z apetytem u niej ok, ale w ogóle się nie rusza. Widać że ja boli. Jak podstawie jej jedzenie pod nos to je. Nie ma trudności w poruszaniu się, po prostu leży w jednym miejscu. Omija towarzystwo pozostałych szczurów. Dzisiaj jedziemy wieczorem do weta znów.
lukeboss
Posty: 68
Rejestracja: sob gru 17, 2016 7:43 pm

Re: Ukłucie igłą po szczurku

Post autor: lukeboss »

Niestety szczurka odeszła... Godzinę po wizycie u weta. Byla bardzo słaba, miała mierzony cukier, dostała płyny. Jedynie czego żałuję to to, że przy pierwszej operacji guza nie zrobiliśmy też kastracji. Pewnie byłoby inaczej. Dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ukłucie igłą po szczurku

Post autor: Paul_Julian »

Bardzo mi przykro :( Najlepiej jest robić kastrację całkiem wczesniej, ale nie wszyscy o tym wiedzą. Co do kastracji razem z 1szą operacją... to bardzo trudna decyzja, bo mogłoby sie okazać, że operacja sie udała technicznie, ale szczurka odeszła z powodu przeciązenia organizmu. I wtedy byś stwierdził, ze "może niepotrzebnie była kastracja".
Staraliscie sie tyle, ile się dało, a to też jest bardzo ważne.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ewusiaa
Posty: 5
Rejestracja: czw maja 11, 2017 4:56 pm
Kontakt:

Re: Ukłucie igłą po szczurku

Post autor: ewusiaa »

Bardzo mi przykro. Własnie dlatego nie jestem zwolenniczką kastracji. Uważam to za wyrządzanie wielkiej krzywdy :(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ukłucie igłą po szczurku

Post autor: Paul_Julian »

Ewusiaa, nie masz racji, najwyrażniej nie przeczytałas tematu i nie wiesz o co chodzi.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
lukeboss
Posty: 68
Rejestracja: sob gru 17, 2016 7:43 pm

Re: Ukłucie igłą po szczurku

Post autor: lukeboss »

Nie będę otwierał nowego tematu, ale niestety u kolejnego szczurka zobaczyłem guzka... koło dróg rodnych. Narazie jest małej wielkości ziarna grochu, też można złapać go i oddzielić od reszty, nie wiem też ile już jest bo dopiero go zobaczyłem. Konsystencje ma o wiele twardsza jak u poprzedniego, którego już niestety nie ma z nami. Jutro mam nadzieje, że wet znajdzie na niego czas. Pewnie zaproponuje operację od razu. Martwi mnie tylko wiek szczurka, ma już 2,5 roku, ma bardzo twardy sen, czasami hałas otwierania klatki jej nie wybudza, a co będzie po operacji...

Lokalizacja jak na zdj:

Obrazek Obrazek Obrazek

Jest bez kastracji.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ukłucie igłą po szczurku

Post autor: Paul_Julian »

Starsze szczurki długo i dużo śpią, to normalne :)

W zasadzie to mogę powtórzyć to co wczesniej mówiliśmy - jesli szczurek jest w dobrej formie i narkoza będzie wziewna - to powinno być wszystko dobrze.
Moze być też tak, że wetka zaproponuje obserwację przez 2 tygodnie. Jesli guz rosnie wolno - to go zostawi. Jesli szybko- trzeba bedzie ciąć. Ale z kolejnej strony..im wczesniej usunie się guzek, szczególnie w takim miejscu - tym lepiej.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
lukeboss
Posty: 68
Rejestracja: sob gru 17, 2016 7:43 pm

Re: Ukłucie igłą po szczurku

Post autor: lukeboss »

Jutro rano zostawiamy szczurka na operacje wycięcia tego. Niestety nie będzie to narkoza wziewna. Czymś specjalnym ją karmić na ten czas? :)
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Ukłucie igłą po szczurku

Post autor: IHime »

Nie, nie potrzebuje nic specjalnego do jedzenia przed operacją. Po operacji może jej być łatwiej jeść miękkie, mokre rzeczy, ale musi też mieć dostęp do normalnej karmy.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ukłucie igłą po szczurku

Post autor: Paul_Julian »

Tylko dodam , że po operacji jeść moze dopiero jak będzie już całkowicie łażącym i przytomnym szczurkiem. Wcześniej może się udławić.
Najlepiej ją zostawić u weta aż do pełnego obudzenia, czyli np. nawet na 6h po operacji.
Szczurek po operacji nie bedzie już pod dzialaniem narkozy, ale jesli będzie u weta to będzie pod opieką, na podgrzewanym kocyku, a w razie (odpukać) kłopotów - jest na podorędziu tlen i weterynarz.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
lukeboss
Posty: 68
Rejestracja: sob gru 17, 2016 7:43 pm

Re: Ukłucie igłą po szczurku

Post autor: lukeboss »

Wczoraj była operacja, poszło wszystko ok na szczęscię. Wczoraj sie wybudził koło 19 i wet zadzwonił, żeby szczurek został na noc, bo jeszcze nie chodzi, otworzył tylko oczy, więc został w inkubatorku u weta, żeby go ogrzewać. Odebrałem dziś i szczurek w dobrej formie. Dostaliśmy antybiotyk do poniedziałku, zalecenie smarowania Tribioticem i przemywania Octeniseptem ze względu na miejsce szwów, bo może się rana sączyć. O ile to pierwsze dostaliśmy od weta, to z tym drugim muszę poczekać do piątku, bo jutro święto, a dziś już nie kupie. I teraz pytanie czy można Octenisept zastąpić jakimiś domowymi sposobami na ten czas? przemywanie zwykłą wodą nie wystarczy?

Tak to wygląda

Obrazek
lukeboss
Posty: 68
Rejestracja: sob gru 17, 2016 7:43 pm

Re: Ukłucie igłą po szczurku

Post autor: lukeboss »

Edit:

Jak na mały guz duża rana bo wet wyciął z dużym marginesem. Mówił, że guz wyglądał jak czarny kamyk, obok jakieś śluzowatości, stwierdził generalnie, że okropnie to wyglądało.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”