Guz i ciąża!? Pomocy

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Ogonniastaaax
Posty: 1
Rejestracja: czw gru 29, 2016 12:47 am

Guz i ciąża!? Pomocy

Post autor: Ogonniastaaax » czw gru 29, 2016 1:00 am

Cześć na forum jestem w zasadzie od dzisiaj i nie zdążyłam nawet przedstawić swoich dziewczyn, ale mam pilna sprawę i nie mam pojęcia co robić ;( Od wakacji jestem w posiadaniu 2 szczurzych dziewczynek, od ok dwóch tygodni doszła kolejna dziewczyna. Nie mam co ukrywać, została kupiona :/ komuś się rozmnożyły i dziewczynka mnie zauroczyła.. teraz wiem, ze źle zrobiłam, ale stało się. Ma 5 miesięcy i jest w CIĄŻY! :/ jest to juz na 100% potwierdzone brzuszek jest wielki i na dniach spodziewam się maluchów jednak dosłownie przed chwila zauważyłam pod pyszczkiem dokładnie na gardle guz!? boje się, ze może to w jakiś sposób zaszkodzić szczurce podczas produ i zdechnie czy coś :( nie mam pojęcia co mam robić.. to się zrobiło dosłownie z dnia na dzień.. w czasie ciąży i po urodzeniu maluchow szczurzyca penwien nie może mieć żadnych zabiegów..? Boje się, ze źle się to skończy.. co robić?

Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13150
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Guz i ciąża!? Pomocy

Post autor: Paul_Julian » czw gru 29, 2016 7:11 am

Najlepiej koniecznie do weta. Sprawdz tutaj na liście http://szczury.org/viewforum.php?f=13 , napisz skąd jesteś to spróbujemy znaleść.
Być moze ten guz to zwyczajny ropień, one lubia sie pojawić z dnia na dzień. Jesli chodzi o ciąże - to jesli nie jest za pózno-najlepiej by było zrobić sterylizację (kastrację) aborcyjną. Nie wiem do kiedy mozna zrobic ten zabieg, warto dopytać.

Pozostałe dziewczynki też warto poddac zabiegowi kastracji (czyli wycięcia macicy i jajników), żeby zminimalizowac wystąpienie guzów hormonalnych i ropo/krwiomacicza. Nawet roczne samiczki mogą miec taki zabieg, a naprawdę warto, bo potem jest za pózno.
Szczursieny :
Nezumi,Bubuś,Mucha,Fru-Fru,Krecia
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir,Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”