Dziwne zachowanie szczurzycy. POMOCY!!!

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
River
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 15, 2017 8:20 pm

Dziwne zachowanie szczurzycy. POMOCY!!!

Post autor: River »

Witam! Mam mały problem ze swoją szczurzycą... Od jakiegoś czasu zaczyna ganiać swój ogon, łapie go i zaciąga w miejsce, w którym śpi. Dodatkowo zaczęła tak jakby bawić się w wiewiórkę... Zanosi karmę i orzrchy w pyszczku obok miejsca, w którym śpi i zakopuje pod żwirkiem. Tak, zamiast trocin albo innej ściółki ma żwirek dla kota, bo ten wariant jest według mnie lepszy pod względem higieny. Ale przrjdźmy do mojego problemu, czytałam na internecie co może być przyczyną takiego ciągnięcia swojego ogona i znalazłam dwa powody. Jeden to samotność - od czasu do czasu przebywa razem w klatce z szczurzycą mojej siostry, całkiem się lubią i dogadują, wyjmuję ją codziennie żeby sobie pobiegała po podłodze, łóżku, czy też po mnie... A jednak ona nadal to robi, nadal ciągnie swój ogon... Myślę, że gdyby była to kwestia samotności, już by jej przeszło. Był tam podany też drugi powód takiego zachowania - schizofrenia... Boję się, że to właśnie to. Ciągnie swój ogon i od tego czasu zaczyna się bawić w wiewiórkę... Tak jakby jej odbiło i boję się, że jest poważnie chora.
Zamieszczam link do filmu, na którym widać jak gania i ciągnie swój ogon.https://drive.google.com/file/d/0BxSyY7 ... p=drivesdk
W tym czasie była w klatce ze szczurzycą mojej siostry i zanim zaczęłam nagrywać chciała zrobić z jej ogonem, to co ze swoim. Dodam tylko, że film jest kręcony o 1 w nocy i często nie daje mi spać, bo zaczyna świrować i gonić swój ogon...
Mam nadzieję, że będziecie coś wiedzieć na ten temat i mi pomożecie. Niedługo zamierzam z nią pojechać do weterynarza, może on mi wyjaśni jej zachowanie...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie szczurzycy. POMOCY!!!

Post autor: Paul_Julian »

Takie ciąganie ogona to objawy ciązy urojonej. Jesli szczurka nie miała sterylizacji, to warto żeby ją obejrzał dobry szczurzy wet i jesli ma mniej niż 2 lata - dobrze by było zrobić zabieg. To ją pomoze w przyszlości uchronić przed bardzo czestymi guzami gruczołów mlecznych i ropo/krwiomaciczem. Oczywiscie mogą wystapić te guzy, ale duuuuzo rzadziej.
Schizofrenie to mozna miedzy bajki włożyc :D
Kolezanka jest niezbędna, mozesz zaadoptowac z forum albo np. na fb na grupach typu szczurze adopcje.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Dziwne zachowanie szczurzycy. POMOCY!!!

Post autor: IHime »

Żeby zapobiec samotności, szczurzyce powinny ze sobą spędzać 98% doby, a nie kilka godzin raz na jakiś czas. Takie zachowanie może być skutkiem samotności, zbyt małej ilości bodźców lub, jak mówki Paul, zaburzeń hormonalnych (które często zaczynają się od stresu spowodowanego samotnością).
Poszukaj tutaj http://szczury.org/viewforum.php?f=13 weta, który zna się na szczurach, w Twojej okolicy. Nawet super wet od psów i kotów może nie znać się na szczurach, a diagnozowanie zaburzeń hormonalnych bywa skomplikowane.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”