[LEKI] Lincospectin i jelita

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Sean4
Posty: 83
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 7:44 pm

[LEKI] Lincospectin  i jelita

Post autor: Sean4 »

Moja Kola dostala wczoraj Lincospectin. Dopiero po czasie dowiedzialem sie czym to moze grozic- zniszczernie sluzowki jelit. Co moge zrobic aby zminimalizowac ryzyko? Na co powinienem uwazac w najblizszych dniach? Jedyny w okolicy weterynarz znajacy sie na szczurach bedzie dostepny dopiero w poniedzialek wieczorem. Czy ktos wie, jak dlugo ryzyko powiklan moze miec miejsce? Zastrzyk dostala wczoraj okolo godziny 15. wyglada, ze wszystko jest ok, z jednym wyjatkiem- wiekszosc jedzenia magazynuje, zjadac od razu chce praktycznie tylko mieso, podgryzla troche chleba
Ostatnio zmieniony ndz lut 25, 2007 10:44 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[LEKI] Lincospectin i jelita

Post autor: merch »

przede wszystkim podawaj lakcid , no i stosuj diete lekkostrawna, gotowane miekkie jedzonko, ryż marchewka, mięsko.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[LEKI] Lincospectin i jelita

Post autor: ESTI »

Ja proponuje wyslac maila do dr Mileny Wojtys - moze cos jeszcze bedzie umiala doradzic.
milena-wojtys@acn.waw.pl
milena@wojtys.pl
Napisz na oba, bo nie wiem, ktory jest aktualny.
Obrazek
Sean4
Posty: 83
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 7:44 pm

[LEKI] Lincospectin i jelita

Post autor: Sean4 »

dziekuje za rady, w miedzyczasie zadzwonilem do lecznicy, w ktorej pracuje dr Wojtys. co prawda jej nie bylo, ale odebral inny weterynarz, ktory sprawil na mnie dobre wrazenie. tez zalecil lakcid (sam powinienem na to wpasc) i nieco mnie pocieszyl. Oczywiscie zasugerowal zmiane antybiotyku. Teraz, (8 h pozniej) Kola zachowuje sie zupelnie normalnie, wlasnie znosi papierki do kryjowki:) Je, pije i rozrabia. Dzis nie dostala zadnego antybiotyku, bo sie balem ze wpadnie znow w zle rece. jutro dostepny jest jej staly lekarz, wiec rozpoczniemy kuracje od zera. biorac to wszystko pod uwage- sytuacja chyba opanowana:).
Dziekuje Esti za maile do dr. Wojtys. mam ogromna nadzieje, ze sie nie przydadza Koli nigdy, ale nadzieja nadzieja a zycie zyciem.
Sean4
Posty: 83
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 7:44 pm

[LEKI] Lincospectin i jelita

Post autor: Sean4 »

rozmawialem dzis z Pania dr Wojtys. Nie miala dobrych wiadomosci, przynajmniej na podstawie rozmowy telefonicznej. Szczurek ma coraz mniejsza ochote na jedzenie i malo pije. ma tez zaparcie i nie nie zostawia mokrych plamek:( pomimo tego jest bardzo pobudzona. Lekarz mial byc dzisiaj, bedzie dopiero jutro rano. ja dzis moge jedynie wpychac jej jedzenie i picie pod nos. mam nadzieje, ze uda sie to wszystko odkrecic, chociaz dr Wojtys powiedziala, ze ryzyko zapalenia jelit jest bardzo wysokie. UNIKAJCIE LINCOSPECTRINU!!
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[LEKI] Lincospectin i jelita

Post autor: merch »

sean co ze szczurka?
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Tulka
Posty: 58
Rejestracja: wt paź 03, 2006 4:21 pm

RE: [LEKI] lincospectrin i jelita

Post autor: Tulka »

Ołłłłłł Faaaakkk... !!!!!!!!!!! U mojego szczurasa stwierdzono zapalenie ucha wewnętrznego i dwukrotnie podano zastrzyki z Lincospectrinu i Dexasonu. Podać mu lakcid... ? HELP!!!!!!!
Żadnej z nikim Styczności. Żadnej Wymiany Myśli... Taka rozmowa do niczego nie prowadzi, zwłaszcza jeśli w drugiej części rozmowy ukazuje się ogon tej osoby.
To ja Kłapouchy.... to tylko ja, Kłapouchy
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: [LEKI] lincospectrin i jelita

Post autor: merch »

Lakcid podawaj 1/2 ampułki 2 razy dziennie.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Tulka
Posty: 58
Rejestracja: wt paź 03, 2006 4:21 pm

RE: [LEKI] lincospectrin i jelita

Post autor: Tulka »

thx...tylko jak go zdobyć? to lek na receptę..:/
Żadnej z nikim Styczności. Żadnej Wymiany Myśli... Taka rozmowa do niczego nie prowadzi, zwłaszcza jeśli w drugiej części rozmowy ukazuje się ogon tej osoby.
To ja Kłapouchy.... to tylko ja, Kłapouchy
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

RE: [LEKI] lincospectrin i jelita

Post autor: merch »

Bez recepty ok 6 zl

A antybiotyk trzeba zmienić na Baytril ( enrobiofloksacyna) , przy podawaniu w zastrzykach trzeba rozcieńczyc minimum 4 krotnie, potem mozna kontynuować podając w formie doustnej minimum przez 7dni
Ostatnio zmieniony ndz lut 25, 2007 8:50 pm przez merch, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Tulka
Posty: 58
Rejestracja: wt paź 03, 2006 4:21 pm

RE: [LEKI] lincospectrin i jelita

Post autor: Tulka »

Dzięki Merch... :) Jutro po szkole skoczę do apteki... Mam nadzieję, że wszystko będzie oky... . Trzymaj kciuki... .
Żadnej z nikim Styczności. Żadnej Wymiany Myśli... Taka rozmowa do niczego nie prowadzi, zwłaszcza jeśli w drugiej części rozmowy ukazuje się ogon tej osoby.
To ja Kłapouchy.... to tylko ja, Kłapouchy
Awatar użytkownika
casie
Posty: 344
Rejestracja: pn sie 08, 2005 3:16 am
Lokalizacja: Łódź/Skierniewice

Re: [LEKI] Lincospectin i jelita

Post autor: casie »

Czy rzeczywiście Lincospectin grozi powaznymi powikłanami ?? :(
Pojde po Lakcid, rzeczywiście nic nie dostał osłonowo...jutro mam znow isc na zastrzk, czy poprosić o zmiane ?? Na Baytril ? Szczurcia leczymy na ogólne zaburzenia równowagi... hmm ma troszke zwiniete łapki przednie... troszke się chwieje jak chodzi... nie je już ziaren i twardych warzyw... :(
Awatar użytkownika
casie
Posty: 344
Rejestracja: pn sie 08, 2005 3:16 am
Lokalizacja: Łódź/Skierniewice

Re: [LEKI] Lincospectin i jelita

Post autor: casie »

Ze ja taka beznadziejna jestem...
na stronie veterynaria.pl pisza , że leku nie podawać królikom, chomikom i swinkom morskim hmm
A lekarz mi powiedział, ze to łagodny lek, na pewno nic mu nie bedzie, martwice tez wykluczyl :( ?
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: [LEKI] Lincospectin i jelita

Post autor: merch »

zdecydowanie zmien antybiotyk , a w jakimwieku jest zwierzatko?
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
casie
Posty: 344
Rejestracja: pn sie 08, 2005 3:16 am
Lokalizacja: Łódź/Skierniewice

Re: [LEKI] Lincospectin i jelita

Post autor: casie »

Szczurcio ma rok, jest sporym szczurkiem i do tej pory był okazem zdrowia...po nocy stwierdzam, że troszke z nim lepiej, chyab ma wiekszy apetyt.. w nocy dużo zjadł...
Pogadam z lekarzem...
Pewnie stwerdzi, że nie można tak antybiotyków zmieniac, czy mu tym nie zaszkodzę??
Osłonowo podaje mu Lakcid...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”