[LECZENIE I OPIEKA] inhalacja

Leki, dawkowanie, cel stosowania oraz długość trwania terapii. Masz pytanie? Przejrzyj dział pod kątem odpowiedzi a jeśli jej nie znajdziesz, stwórz nowy post.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
carra
Posty: 59
Rejestracja: ndz mar 18, 2007 11:09 pm

Odp: Bardzo proszę o odpowiedź. /... a co na katar?

Post autor: carra »

ale co, krople mogą być
takie jak dla ludzi?
mienta z czymś na te inhalacje?
a moze 'AMOL'?
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Bardzo proszę o odpowiedź. /... a co na katar?

Post autor: Magamaga »

Ja używałam soli bocheńskiej i olejku Inhalol (może też być Olbas albo Septosan).
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Odp: [Przeziebienie] - Katar

Post autor: S. »

Krople mogą być takie jak dla ludzi ale bez alkoholu. Amol ma bardzo dużo alkoholu.
Karotkaa
Posty: 12
Rejestracja: sob paź 27, 2007 10:35 pm
Lokalizacja: Szczecin

Odp: [Przeziebienie] - Katar

Post autor: Karotkaa »

Czy robiąc inhalacje mogę zastosować oprócz olejku z tymianku zwykłą sól kuchenną? - oczywiście w odpowiedniej[niewielkiej] dawce?


Dziś szczurasom dałam ehinacee i posmarowałam nochale maścią majerankową. Jutro chce zrobić inhalacje; Oby katar minął oraz nastroszone futerko Boni


__________
Przepraszam za moją nie uwagę i pośpiech w pisaniu postów, większość tematów i pytań (które mnie martwiły np. kichanie itd.) oraz odpowiedzi na nie jest zamieszczona na forum - [szukaj]
Je suis née pour mourir
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: [Przeziebienie] - Katar

Post autor: Magamaga »

Zwykła sól tez może być, choć iwonicka lub bocheńska lepsza.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [LECZENIE I OPIEKA] inhalacja

Post autor: limba »

Jeszcze inny sklad do inhalacji:
1 szklanka wrzątku
1 łyżka soli iwonickiej
1 łyżeczka sody oczyszczonej
3 krople Inhalolu

Cała reszta działań bez zmian.

Przypominam ze przy duzych dusznosciach nie nalezy robic goracych inhalacji.
deceit
Posty: 8
Rejestracja: pt mar 20, 2009 3:31 pm

Re: [LECZENIE I OPIEKA] inhalacja

Post autor: deceit »

limba pisze:Przypominam ze przy duzych dusznosciach nie nalezy robic goracych inhalacji.
[/quote]

hmm, moj szczurek (dwuletni) od ok pol roku wciaz lapie infekcje, przeziebienia, mial zapalenie pluc.. jest po kuracjach antybiotykowych. Ostatnia enrobiofloxem nie pomogla, wczoraj znalazl sie u weterynarza z obrzekiem pluc i wychlodzeniem. Dostal furosemid, gentamycyne i dexafort. Niestety objawy dusznosci, pompowania bokami nie ustapily, w nocy zaczal strasznie sie dusic: lapac powietrze szeroko otwartym pyszczkiem, rzezic, unosic glowe do gory, biegac w panice. Zrobilam po prostu inhalacje pod prysznicem i... pomoglo. Siedzialam z nim tam pol godziny dopoki sie nie uspokoil.
Z samego rana dzis znow do weta i procz gentamycyny i furosemidu dostal Depo-Medral (hm, nazwa handlowa, nie wiem jaki sklad). Bylo ok, ale popoludniu znow zaczal sie dusic... i znow pomogla inhalacja prysznicowa.

Stad pytanie: dlaczego nie nalezy robic goracych inhalacji?
Obrazek
ziolkowska
Posty: 22
Rejestracja: czw sty 07, 2010 2:51 pm

Re: [LECZENIE I OPIEKA] inhalacja

Post autor: ziolkowska »

A czy tą sól iwonicką można zastąpić czym innym? Bo nie mam obecnie na stanie.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [LECZENIE I OPIEKA] inhalacja

Post autor: unipaks »

przypuszczalnie można zastąpić inną solą kamienną o podobnym składzie; dobrze byłoby jednak przed inhalacją być pewnym , że szczurek nie ma żadnych kłopotów z serduszkiem , jako że mogłaby mu ona wówczas nawet zaszkodzić... Warto, by szczurka osłuchał weterynarz i upewnił cię , z tej strony jest wszystko w porządku
A czy próbowałaś smarować ogonkowi okolice noska maścią majerankową ? Do kupienia w aptece, potrafi pomóc w przypadku przeziębienia :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ziolkowska
Posty: 22
Rejestracja: czw sty 07, 2010 2:51 pm

Re: [LECZENIE I OPIEKA] inhalacja

Post autor: ziolkowska »

Mam maść w domu, ale nie próbowałam. Zaraz spróbuję, czy mi na to pozwoli:P A jeszcze jedno pytanie: przez jaki czas stosować inhalację?
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [LECZENIE I OPIEKA] inhalacja

Post autor: unipaks »

wydaje mi się , że kwadrans codziennie powinien przynieść jakieś efekty; kilka dni powinno wystarczyć - obserwuj szczuraska , czy widać poprawę w oddychaniu , czy nadal słychać jakieś niepokojące dźwięki . Pamiętaj , żeby ogonek nie miał możliwości się oparzyć i by pary z wywaru czy roztworu nie podrażniły mu dróg oddechowych ; naczynie nie może stać w tak bezpośredniej bliskości , która mogłaby mu zaszkodzić. Potem należy każdorazowo zadbać , by wysychając a będąc lekko wilgotnym od inhalacji szczurasek nie zmarzł , nie dostał się w jakiś przeciąg i tak dalej . Można go nawet przetrzymać pod bluzą do wyschnięcia :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [LECZENIE I OPIEKA] inhalacja

Post autor: Sky »

Czy inhalacja samą solą morską może zaszkodzić? I z drugiej strony - czy cokolwiek daje?

Pierwszą inhalację zrobiłam właśnie tylko z pomocą soli morskiej. Zadziałało już po pierwszej sesji i szczurek oddychał bez wielu dodatkowych dźwięków przez dwa dni(jak na Cookiego to świetnie). Potem kupiłam sól iwonicką i inhalol. Przez 3 dni robiłam mu inhalację wg przepisu limby, ale mimo tego nic to nie dało - charkanie, które znów wróciło, utrzymywało się bez zmian. Dziś zrobiłam znów inhalację samą solą morską, żeby sprawdzić, czy był to przypadek i znów, o dziwo, pomogło, nie tak intensywnie, jak za pierwszym razem, ale chrumkanie o wiele się zmniejszyło i szczurka słychać tylko czasami jak węszy czy kichnie.

Czy może inhalol więcej szkodzi, niż pomaga, na drogi Cookiego? Czy może służy mu jednak "morski klimat"?
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [LECZENIE I OPIEKA] inhalacja

Post autor: Paul_Julian »

Inhalol ma w składzie olejki eteryczne, szczur (tak samo jak czlowiek) może byc po prostu uczulony lub nadwrazliwy na ktoryś ze składników.
Nie próbowałem soli morskiej, ale wydaje mi się , że ma pewno nie zaszkodzi, a może nawet jest o wiele lepsza od inhalolu.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Igaśka
Posty: 1492
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 1:56 pm
Lokalizacja: Łuków

Re: [LECZENIE I OPIEKA] inhalacja

Post autor: Igaśka »

Moja szczurka kicha i widać trochę przesroczystego katarku. Ale odrobinke.
Zanim znajdę dobrego weta i się umówię. Co dokładnie zrobić ?
Z rad wynika,że powinnam dać do poidła ,jedzenia vibowitu. Podawać immunactiv i robić inhalacje. Czy to teraz na jakiś czas wystarczy ?
Dzięki za odpowiedzi .
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: [LECZENIE I OPIEKA] inhalacja

Post autor: katkanna »

A ja mam inne pytanie. Mam w domu nawilżacz powietrza robiący delikatną parę wodną i zapas olejków eterycznych, w tym eukaliptusowy na przeziębienia (stosuję na sobie, kiedy mnie dopadnie). Czy byłby sens postawić nawilżacz w pokoju ze szczurkami? Nie jest tak inwazyjny jak inhalacja pod ręcznikiem, futra i ściółki im nie zmoczy, ale trochę zmieni skład powietrza. Martwię się o kichanie Łatka (to ten nowy, adoptowany) i myślę, co można by zrobić, aby mu pomóc oprócz podawania leku od weta. Czy eukaliptus nie zaszkodzi?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Leki”