Czas dla Szczurka

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Rav4ever
Posty: 7
Rejestracja: śr gru 06, 2006 6:36 pm

Czas dla Szczurka

Post autor: Rav4ever »

Mam szczurka od 2 dni. Nie bardzo wiem jak zacząć z nim, a właściwie z nią współprace. Kiedy siedzi sobie w domku, wkładam rękę i Miata daje się głaskać, zaś kiedy wyjdzie z domku i wsadzam łapkę do klatki-Miata biegnie do domku :cry:
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Czas dla Szczurka

Post autor: ESTI »

KLIK - milej lektury.
Poza tym zapraszam do zapoznania sie z tematami w tym dziale, zapewne znajdziesz mnostwo cennych inforamcji.
Ostatnio zmieniony czw gru 07, 2006 10:16 pm przez ESTI, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Rav4ever
Posty: 7
Rejestracja: śr gru 06, 2006 6:36 pm

Czas dla Szczurka

Post autor: Rav4ever »

Taak, po przeczytaniu lektury, do której link wyżej dostałem, postanowiłem, że oswoję szczurkę 'na siłę'. Wsadziłem ją na kolana, zrobiłem daszek z rąk i Miata zaczęła myć sobie pyszczek. Myślę sobie 'no fajnie, wezmę ja teraz na łóżko' jak powiedziałem, tak zrobiłem. Skończyło się to kilkoma bobkami na prześcieradle i z deczka śmierdzącymi rękami. Czy mam robić tak codziennie czy natychmiastowo zaprzestać ww. sposobu? :drap:
Ostatnio zmieniony pt gru 08, 2006 3:42 pm przez Rav4ever, łącznie zmieniany 1 raz.
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

Czas dla Szczurka

Post autor: Matylda »

Musisz powtarzac to codziennie najlepiej, ale nie koniecznie na lozku, widac szczurka sie ciebie nie boi ale boi sie otoczenia, najpierw sproboj nosic ja np w rekawie, czy pod bluza
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
zebraa
Posty: 34
Rejestracja: wt gru 05, 2006 2:05 pm

Czas dla Szczurka

Post autor: zebraa »

Szczurek robi kupy ze stresu i jest to raczej normalne. To może potrwać, więc się nie zrażaj i bądź konsekwentny. Spróbuj sposobu z kołdrą, tzn wejdź pod kołdrę cały, wsadź tam szczurcia i zachowuj się spokojnie, niech Cię poznaje. :hihi:
Zonia[*] Shadow[*] I will always love you...
Now it's party time! Samba Salsa Azucar!
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Czas dla Szczurka

Post autor: ESTI »

Rav4ever, mala bedzie tak reagowac jeszcze przez jakis czas. Jedynie czeste spedzanie z nia czasu spowoduje, ze w koncu sie do Ciebie przyzwyczai. Musisz zrozumiec, ze dla niej caly swiat sie zawalil, stracila rodzenstwo, rodzicow, jest sama jak palec, nie ma zadnej kolezanki... smutno jej i czuje sie zdezorientowana - ale z czasem sytuacja sie unormuje. Musisz uzbroic sie w cierpliwosc i spedzac duzo czasu ze swoim ulubiencem. ;)
Obrazek
Rav4ever
Posty: 7
Rejestracja: śr gru 06, 2006 6:36 pm

Czas dla Szczurka

Post autor: Rav4ever »

Hmm... Znamy się z nią juz 6 dni, a od wczoraj zaczęła szybko, a raczej bardzo szybko od czasu do czasu biegać po klatce. Na rekę wchodzi, byleby się owa ręka nie ruszyła i nie daj Boże uniosła w powietrze. Jeśli już jest w powietrzu nawet nisko, zaczyna się miotać i szukać zejścia. Nie bardzo wiem co dalej robić :drap:
MaJuNiA
Posty: 15
Rejestracja: pn gru 04, 2006 4:30 pm
Lokalizacja: Warszawa

Czas dla Szczurka

Post autor: MaJuNiA »

masz szczescie, moj skarbek nawet nie chce mi na reke wejsc :-( ale wyjmuje go sama i se lazi po mnie :oops: raz na ramieniu raz w kieszeni a najbardziej lubi mi siedziec na plecach :roll: na szczescie juz nie sika :hyhy:
mam Gucia od 3.12.2006:)
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

Czas dla Szczurka

Post autor: bonsai »

[quote="MaJuNiA"]na szczescie juz nie sika [/quote] zazdroszę.... Astaulka wymyśliła nawet sikanie po pani na czas..... :jezor2:
ania234
Posty: 219
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 6:24 pm

Czas dla Szczurka

Post autor: ania234 »

z moją lili trwało to jakiś tydzień 2 a z Dżeki tydzień bo ona była co prawda ze sklepu ale trafiła tam od jakiejś pani co ma hodowle i ona sie nie bała ludzi i na ramieniu siedziala
Ostatnio zmieniony sob gru 23, 2006 10:00 pm przez ania234, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze mną Wiki i Sensi
W serduszku Dżeki i Lili :*
MANIAK90
Posty: 336
Rejestracja: pt cze 09, 2006 3:00 pm

Czas dla Szczurka

Post autor: MANIAK90 »

Moim zdaniem jest to sprawa indywidualna kazdego szczurska...ale tak uogólniajac to wydaje mi się ze powinien się zmieścić w okresie 1-góra 2 miesięcy :)

Moim poszło szybko: Cookie około 2 tygodni, Masakra do dziś jest nie ufna a jest u mnie gdzieś od września...
Czy ja zawsze muszę sobie tłumaczyć o zachowanie mojego rodzeństwa jako niepełnosprawność??
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

Czas dla Szczurka

Post autor: bonsai »

u mnie u odbu szczurci trwało to bardzo krótko... Astę znałam jeszcze przed kupnem, Noname jest bardzo przyjacielska... ogóleni z Astą po 2-3 dniach już zaczełam wychodzić [jak idę z psem to mam szczurki pod kurtką... bardzo lubią te spacerki]
Ostatnio zmieniony ndz gru 24, 2006 12:14 pm przez bonsai, łącznie zmieniany 1 raz.
Keyrane
Posty: 60
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 9:05 am

Czas dla Szczurka

Post autor: Keyrane »

Rav4ever, musisz pamiętać, że samiczki mają większy temperament niż samce(nie tylko wśród zwierząt z resztą :D) i trudniej jest je oswoić. Musisz dać jej czas, żeby zapoznała się z nowym otoczeniem. I proponowałabym kupić jej towarzysza...Ale nie drugą samiczkę, bo mogą się gryźć. Najlepiej byłoby wykastrowanego samca, ale z tym może być problem, bo do kastracji szczurek musi dorosnąć, a jakbyś ty go kupił małego to gdzie by się podział, póki by nie podrósł i nie był gotowy na kastrację...? Chyba tylko w oddzielnej klatce. Hmm...
Ostatnio zmieniony ndz gru 24, 2006 6:37 pm przez Keyrane, łącznie zmieniany 1 raz.
Czy GMR jest nieuleczalne? Jeśli tak to biada mi i mojej rodzinie, która ma już dosyć dwóch szczurków. A to przecież tylko dwa szczurki! Ja chcę całą hodowlę, łeee!
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Czas dla Szczurka

Post autor: Vella »

[quote="Keyrane"]I proponowałabym kupić jej towarzysza...Ale nie drugą samiczkę, bo mogą się gryźć. Najlepiej byłoby wykastrowanego samca, ale z tym może być problem (...)[/quote]
Zdecydowanie druga samiczka to najlepszy pomysł!
Twoja mała jest jeszcze młodziutka, im szybciej ją połączysz z koleżanką tym lepiej.
Dobrze, jesli koleżanka ta byłaby już przyzwyczajona do człowieka (może być trochę starsza), wtedy oswajanie będzie łatwiejsze.

Ewentualnie kastrowany samiec, ale tylko kastrowany. Więc na przykład z jakiejś kliniki, np. z Oazy. Bez sensu jest kupowac celowo samca, specjalnie w celu wykastrowania.
Łatwiej i lepiej jest postarać się o samiczkę.
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

Czas dla Szczurka

Post autor: bonsai »

Nie wiem skąd pomysł, że nie można łączyć 2 samiczek... moje po ok 1,5 miesiąca razem uwielbiają się, kochają i nie chcą rozstawać... Tylko wczoraj wieczorem Asta tłukła Małą, bo się denerwowała przed porodem... A teraz Malutka przynosi jej jedzenie i stoi na czatach odok gniazda...
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”