MEGAN

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

MEGAN

Post autor: ESTI »

[quote="Ratata"]Esti,a jakieś argumenty?[/quote]
Bylo juz duzo pisane, ale moze w skrocie:
- to jest jedzenie z niskiej polki, nafaszerowane chemia,
- czeste sa przypadki zakupu mieszanki zgnilej lub splesnialej, co swiadczy o sposobie przechowywania i pakowania jedzenia,
- robaki zywe czy martwe to codziennosc.

Ja tego dawac moim podopiecznym nie zamierzam, preferuje robienie wlasnych mieszanek, gdzie wiem co daje do jedzenia, a zamiast kolorowych chrupek robie grzanki z roznego rodzaju chlebka, ktore moje szczurki uwielbialy. Mozna tez kupowac chrupki dla pieskow z wyzszej polki, takie dla starszych zwierzakow, odltuszczone.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania26
Posty: 405
Rejestracja: pt sie 05, 2005 4:17 am
Lokalizacja: Warszawa

MEGAN

Post autor: Ania26 »

Moje czasem jedzą Megana, ale szaleć to za nim nie szaleją. Wyglądją za to jak narkomanki na głodzie, gdy tylko usłyszą otwieranie pudełka z dropsami jogurtowymi Dako-art. Co ciekawe: dropsów jogurtowych zadnej innej firmy nawet nie powąchaja... :drap:
Moje smrodziuszki: Ezri, Odo, Vic
Merry['], Łaciatka['], Pysia['], Mała['], Megi['], Oksanka [']
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

MEGAN

Post autor: Ratata »

Cóż, nigdy nie trafiłam w Meganie ani na robale, ani na pleśń, może po prostu trzeba wiedzieć, gdzie kupować? Najbardziej o tę chemię mi chodzi, skąd takie informacje?
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Livonia
Posty: 650
Rejestracja: sob maja 15, 2004 6:57 pm
Lokalizacja: Poznań

MEGAN

Post autor: Livonia »

js te z mam teraz megan i nie ma robakow ani plesni dlatego kupialm pknaddto ulepszylam paroma bajerami ;D
Ginger
Posty: 81
Rejestracja: ndz wrz 14, 2003 8:59 pm

MEGAN

Post autor: Ginger »

Nie polecam megana jako jedynej karmy.
Ale stosuje ją do własnej mieszanki od kilku lat: raz trafiłam na dziwny zapach ale w meganie dla papug, nigdy natomiast nie trafiłam na robaki.
Można kupić megan bez kolorywch chrupek, lub jak się kupuje ten najtańszy podstawowy można kolorowe chrupki wyrzucić.
Hodowla Myszy Rasowych - DYNAMIMAUS
http://dynamimaus.w.interia.pl
Kagero
Posty: 455
Rejestracja: pn cze 12, 2006 11:53 pm

MEGAN

Post autor: Kagero »

ja w sumie nie polecałabym meganu. głownie dlatego, że sporo złego przeczytałam o nim w >tym temacie<. to prawda, że szczury jedzą go z podejrzanym apetytem, więc uznałam, że nie będę ryzykować. piszą, że kolorowe chrupki są nafaszerowane chemią i różnymi "ulepszaczami", więc osobiście wybrałam po prostu inną karmę. no ale jak ktoś nie widzi w tym żadnego zagrożenia (no bo i skład jest właściwie niedowiedziony) to i ja nie widzę powodów, żeby komuś na siłę z rąk wyrywać i krzyczeć, żeby tego nie kupował.
swoją drogą, jakby ktoś dowiedział się czegoś więcej na temat meganowych chrupek, to byłabym wdzięczna, gdybym mogła o tym tutaj przeczytać ^^'
Quod me nutrit me destruit.
Miyako
Posty: 60
Rejestracja: wt sie 22, 2006 10:20 am
Kontakt:

MEGAN

Post autor: Miyako »

Ja też jeszcze ni trafiłam na żadne uchybienia w Meganie. Martwią mnie tylko te chrupki. W takim razie, na co przy wyborze karmy najbardziej zwracać uwagę?
_fox_
Posty: 121
Rejestracja: wt lis 07, 2006 11:32 pm

MEGAN

Post autor: _fox_ »

Ja karmię moje kosze Meganem od trzech lat i nic im nie jest, ba wyglądają aż za dobrze ;) Megan dla ciurasów też jest calkiem niezly, na pewno jest smaczny bo znika baaaardzo szybko. Co do jakości to też nie mam żadnych zastrzeżeń.
Ostatnio zmieniony śr gru 13, 2006 11:32 am przez _fox_, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing is sacred to the rats.
Everything is simply another meal.
Ginger
Posty: 81
Rejestracja: ndz wrz 14, 2003 8:59 pm

MEGAN

Post autor: Ginger »

Kolorowe chrupeczki są nawet w karmach z lepszej półki, dlatego zazwyczaj kupuje megan dla ptaków, jak ew. skusze się na wersje z chrupkami to wyrzucam śmieci.
Megan nie jest super jakości pokarmem, ale nie jest zły; można spokojnie nim karmić jako dodatkiem.
Dodam tylko tyle, że mam około 50 myszek (miałam szczurki też).
Co do podejrzeń typu "szczurki się rzucają na karme, to pewnie jest ona zła" moje rzucają się na pestki dyni, słonecznika każdej firmy i rzucają ie też na mieszanke HP - ZIOŁA Z JODEM, rzucają się też na chleb na wage, który kupuje dla siebie za 4 zł. :hihi:
Hodowla Myszy Rasowych - DYNAMIMAUS
http://dynamimaus.w.interia.pl
Awatar użytkownika
Paula_13
Posty: 378
Rejestracja: śr lis 24, 2004 10:06 pm
Lokalizacja: Świdnica

MEGAN

Post autor: Paula_13 »

Ja karmię moje szczurki karmą Versele Laga Prestige Premium Pokarm dla szczurka. Kosztuje 17zł za 800gram, ale wiem co im daje. Dawałam Megan, ale nie było specjalnego zainteresowania.
Mówicie o robalach i wilgoci- to wynika z tego, że kupujecie w zoologicznych nie specjalistycznie karmowych(nie wiem jak to ująć). Mój znajomy ma zoologiczny tylko z karmą i ewentualnie jakieś zwierzaki- szczury są bardzo rzadko(na zamówienie- uświadomiłam mu to). Najgorsze są akwaria. Kiedy para się skrapla osiada na wszystkim- tego nie widać ale uwierzcie mi na słowo. Wtedy robi się wilgoć, a robale lubią wilgć i przyłażą tam. W jednym zoologicznym nawet w tych karmach na wagę, których widać zawartość biegają sobie robale(też chcą żyć :jezor2: ).
Zastanówcie się czy w zoologicznym nie ma akwariów lub innych tudież podobnych wytworów, które mogą powodować gnicie karm. Jestem wręcz przekonana, że w procesie pakowania nikt nie dorzuca tam robali ani nie ma prawa wejść woda. Oni mają suche ziarna, które mieszają i pakują. Nie ładowali by tam robali po to, żeby z niszczyć sobie firmę :hihi:
A ja polecam tą co jedzą moje maluszki.
Opis własny tego produktu to:
Prestige Premium Rat to kompletna karma dla szczurków, skomponowana ze starannie wyselekcjonowanych naturalnych składników, wzbogacona w suszone owoce i warzywa oraz świeżo zbierane zioła. Suszone owoce i warzywa są ogromnym przysmakiem dla szczurów i zapewniają optymalne działanie układu trawiennego, właściwe ścieranie zębów i doskonałą kondycję. Prestige Premium to mieszanka aż 22 różnych składników, zawierających wszystkie niezbędne aminokwasy, składniki mineralne i elementy śladowe, specjalnie zestawione w proporcjach najlepiej odpowiadających specyficznym potrzebom żywieniowym szczurków.
Na zawsze w moim sercu:
Kasia, Wacuś, Crazy, Lazur, Lazur II, Riko, Messi
Awatar użytkownika
Ania26
Posty: 405
Rejestracja: pt sie 05, 2005 4:17 am
Lokalizacja: Warszawa

MEGAN

Post autor: Ania26 »

Paula_13, a gdzie to kupujesz? Nie widziałam nigdy na oczy tejkarmy...

Kupuje małym : różne Meganki, ExtraVital dla szczurków, pestki dyni, słonecznika,dropsy buraczane i mieszam.
Do tego oczywiście warzywa, owoce, suchy chlebek, czasem białko jaja, jogurt naturalny i surowe miesko
Moje smrodziuszki: Ezri, Odo, Vic
Merry['], Łaciatka['], Pysia['], Mała['], Megi['], Oksanka [']
Zoltar
Posty: 100
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 9:48 am

MEGAN

Post autor: Zoltar »

[quote="Ania26"]czasem białko jaja[/quote]

Dlaczego nie żółtko ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ania26
Posty: 405
Rejestracja: pt sie 05, 2005 4:17 am
Lokalizacja: Warszawa

MEGAN

Post autor: Ania26 »

Tłuszcz + cholesterol
Moje smrodziuszki: Ezri, Odo, Vic
Merry['], Łaciatka['], Pysia['], Mała['], Megi['], Oksanka [']
Zoltar
Posty: 100
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 9:48 am

MEGAN

Post autor: Zoltar »

[quote="Ania26"]Tłuszcz + cholesterol[/quote]

Nie rozumiem odpowiedzi. Chodzi Ci o to, że w żółtku jest tego za dużo, czy za mało ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ania26
Posty: 405
Rejestracja: pt sie 05, 2005 4:17 am
Lokalizacja: Warszawa

MEGAN

Post autor: Ania26 »

:drap:
Ty poważnie pytasz?
Za dużo.
Nic by im oczywiście nie było, ale wykorzystuję swoja nieograniczoną władze nad moimi zwierzakami i sadystycznie daje im tylko zdrowe żarełko ;)
Moje smrodziuszki: Ezri, Odo, Vic
Merry['], Łaciatka['], Pysia['], Mała['], Megi['], Oksanka [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”