MEGAN

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

MEGAN

Post autor: czukukkcza »

kiedy robiłam ciurom własne mieszanki,jadły je,ale bez rewelacji[robiłam je zupełnie sama;ryż,kasza...]
ale do mieszanek opartych na karmie MEGAN i dodatkach tejże firmy,moje małe po prostu się rzucają,fioła dostają i kuku na muniu.wybierają co lepsze kąski,ale inne ziarno też szamią.kolby tej firmy-znikają w ciągu 12 godzin
i mimo że w mojej mieszance jest i MEGAN i HP,to najpierw jedzą to pierwsze,a jak już muszą,to EWENTUALNIE biorą HP.
no kurczę,co jest :drap: ?
mi się to już zaczyna wydawać podejrzane.
co mogą dodawać do tej karmy,że tak obleśnie spytam wprost :drap: ?
Ostatnio zmieniony sob gru 09, 2006 8:44 pm przez czukukkcza, łącznie zmieniany 1 raz.
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
miska
Posty: 213
Rejestracja: czw cze 30, 2005 3:05 pm

MEGAN

Post autor: miska »

ja też przez jakiś czas kupowałam Megana, ale zrezygnowałam, po pierwsze dlatego, że zawiera masę kolorowych chrupków i dziwnie pachnie, po drugie, właśnie dlatego, że szczury z dziwnym zapałem zjadały wszystko...
pewnie dodają tam jakieś ulepszacze, jak do tanich psich karm typu Pedigree:/
za Tęczowym Mostem: Funia['] Gutek['] Mila['] Blacky[']
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 251
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 10:50 pm
Lokalizacja: Czerwonak

MEGAN

Post autor: Feniks »

ja kupuję Megan Natura i dla ogonów i dla koszatniczek. jak kupię coś innego to strajkują. szczurkom do megana dodaję suszone buraczki, pestki dynii, prasowany groch, zioła, muesli naturalne i płatki owsiane. najpierw wybierają co im pasuje a potem wsuwają resztę. choć i tak hitem dla nich jest podawana co 2 dzień moczona pszenica z kiełkami. o to się wręcz biją.
Nie ma (już) życia bez Ogona:)
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

MEGAN

Post autor: PaulinaK »

Ja akurat nie kupuję MEGAN- a, więc się nie orientuję.... :?
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

MEGAN

Post autor: Joanka »

Czukukkcza, jakby ci to... Co chętniej jesz: sucharki czy czipsy? A co jest zdrowsze? No właśnie. :D
Do tej pory zawsze kupowałam Megana, aż trafiłam na targowisku na całkiem fajną i tanią mieszankę ziaren (10 kg za 12 zł, kiedy za kilogram Megana płaciłam 7). Teraz stopniowo przyzwyczajam do niej szczura rozcieńczając nią Megan, który mi pozostał. I zauważyłam, że Falka zjada wszystko chętnie, owszem, ale na widok kolorowego chrupka dostaje szału. Potrafi mi go wyrwać z garści zanim jeszcze wsypię codzienną porcję do klatki. Może to właśnie w nich tkwi sekret? Aż się zastanawiam, czy nie kupić osobno takich chrupek i nie dosypać do 12 kilo mieszanki, żeby sobie znajdowała jednego raz na jakiś czas?
Some men like the fishing
And some men like fowling
And some men like to hear
The cannonballs are roaring
Me - I like sleeping
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

MEGAN

Post autor: czukukkcza »

"Czukukkcza, jakby ci to... Co chętniej jesz: sucharki czy czipsy?"
hola,napisałam gdzieś że dostają tylko i wyłącznie Megan?[co innego że czipsów w ryjku od dwóch lat nie miałam]
nie.
Megan dołączam im do mojej mieszanki właśnie ze względu na te chrupki-które najwyraźniej im smakują,pozatym sa twarde i ścierają sobie na nich ząbki.
ale chrupki,takie same,ale innych firm nie robią na nich takiego wrażenia,więc-co jest,kurcze bele?
:|
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

MEGAN

Post autor: Joanka »

[quote="czukukkcza"]ale chrupki,takie same,ale innych firm nie robią na nich takiego wrażenia,więc-co jest,kurcze bele?
:|[/quote]
O, a to jest zła wiadomość. Bo chrupek Meganu chyba nie sprzedają osobno?
Some men like the fishing
And some men like fowling
And some men like to hear
The cannonballs are roaring
Me - I like sleeping
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

MEGAN

Post autor: czukukkcza »

sprzedają.
pod nazwą 'przysmak dla gryzoni exlusive',w kubełku.
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

MEGAN

Post autor: Joanka »

A, czyli to są właśnie te, które planowałam kupić. :) Tylko nie w kubełku były, a w woreczku, ale nazywały się tak samo.
Z drugiej strony to uwielbienie szczurów dla Meganu może pochodzić z zapachu. A zapach, jak mi się zdaje, pochodzi od tej ogromnej ilości chleba świętojańskiego. Choć jeszcze z trzeciej strony podobno większosć szczurów nie chce go tknąć (Falka akurat przepada).
Some men like the fishing
And some men like fowling
And some men like to hear
The cannonballs are roaring
Me - I like sleeping
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

MEGAN

Post autor: Ratata »

A może Twoje szczury mają akurat taki gust... U mnie panowie szaleją za chrupkami, za to chlebka i granulatu nie tykają. Panie natomiast wyjadają głównie ziarenka i inne dodatki, kółeczka zostawiają, więc to chyba zależy od szczura... Xtra Vital, który im mieszam z Meganem znika cały.
Też się zastanawiałam, co jest w tych kółeczkach kolorowych i chyba powoli zrezygnujemy z podawania Megana na rzecz XV z własną domieszką ziaren...
A czy na opakowaniu kółeczek nie podali składu?
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

MEGAN

Post autor: Joanka »

[quote="Ratata"]A czy na opakowaniu kółeczek nie podali składu?[/quote]
Jak kupię (jeśli kupię) to sprawdzę. Wydaje mi się, że to po prostu jakaś mąka, kukurydziana albo inna. I optymistycznie zakładam, ze barwniki są spożywcze, te same, co dla ludzi.
Some men like the fishing
And some men like fowling
And some men like to hear
The cannonballs are roaring
Me - I like sleeping
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

MEGAN

Post autor: ESTI »

[quote="czukukkcza"]Megan dołączam im do mojej mieszanki właśnie ze względu na te chrupki-które najwyraźniej im smakują,pozatym sa twarde i ścierają sobie na nich ząbki. [/quote]
To akurat zaden argument, bo szczury scieraja zeby po przez pocieranie a nie jedzenie twardych rzeczy. Megan to swinstwo i nikomu nie polecam.
Obrazek
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

MEGAN

Post autor: Ratata »

Esti,a jakieś argumenty?
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Yoshike
Posty: 47
Rejestracja: śr lis 01, 2006 1:27 pm

MEGAN

Post autor: Yoshike »

Kupiłam tylko raz MEGAN no i mój ogon sie nie zachwycał, wolał Vitapol
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

MEGAN

Post autor: Ratata »

Ehh, Vitapolu bym nie dała... jeszcze nie widziałam ani jednego pudełka tej firmy, żeby nie było zawilgnięte i/lub zarobaczone. Chociaż pomysł z dodawaniem chipsów bananowy mieli niezły, pozwoliłam sobie odgapić :D
Poza tym coś tak czuję, że ten temat zaraz dołączy do wątku o karmach niepolecanych 8)
Ostatnio zmieniony ndz gru 10, 2006 2:55 pm przez Ratata, łącznie zmieniany 1 raz.
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”