Czy moge im podac pieczarke?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

alusia
Posty: 35
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 11:37 am

Czy moge im podac pieczarke?

Post autor: alusia »

a wiec w lodywce znalazlam pare pieczarek (z solo ja je uwielbiam-pycha :D ) i czy mozna im je dac oczywiscie bez soli
Szczur tak samo jak pies, potrafi odwdzieczyc sie za milosc do niego:*
Wielombrowek
Posty: 37
Rejestracja: sob paź 28, 2006 3:47 pm

Czy moge im podac pieczarke?

Post autor: Wielombrowek »

ja myśle że raczej nie ponieważ w pieczarkach i innych grzybach jest coś takiego czego ludzie nie trawią więc i szczury także
Awatar użytkownika
Julek
Posty: 234
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 9:42 pm

Czy moge im podac pieczarke?

Post autor: Julek »

Mi osobiści wydaje się, że tak ponieważ ja jak dawałam to nic się nie działo. Oczywiście nie dużo.
Ostatnio zmieniony sob gru 23, 2006 3:32 pm przez Julek, łącznie zmieniany 1 raz.
Szukam TRASPORTU TYCHY-> SZCZECIN dla dwóch samiczek, pierwsza połowa marca. PILNE!
Za czowym mostem --> Tosia, Zosia, Kama, Nela, Luka (23.02.07), Duduś (18.08.07-20.08.08), Alusik (29.11.08), Dyziaczek (05.04.07 - 01.09.09) :'(
szninkiel
Posty: 63
Rejestracja: sob gru 04, 2004 5:19 pm

Czy moge im podac pieczarke?

Post autor: szninkiel »

Nie mam pojecia, czy mozna dawac, czy nie, ale na pewno fakt, ze po podaniu nic sie od razu nie wydarzylo o niczym nie swiadczy. Jezeli np w danym produkcie sa jakies toksyczne substancje, to moga one odkladac sie w organizmie i wczesniej, czy pozniej dac o sobie znac (np w postaci nowotworu).
MANIAK90
Posty: 336
Rejestracja: pt cze 09, 2006 3:00 pm

Czy moge im podac pieczarke?

Post autor: MANIAK90 »

Cóz...ja kiedys podałam, ale szczury nie okazały zadnego zainteresowania...wiecej im nie daję...nigdy nie wiadomo czy nie zaszkodzi takie dziwactwo :/
Czy ja zawsze muszę sobie tłumaczyć o zachowanie mojego rodzeństwa jako niepełnosprawność??
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Czy moge im podac pieczarke?

Post autor: krwiopij »

Cóż, ja nie sądzę, żeby w pieczarkach było cokolwiek trującego. Jednocześnie pieczarki nie mają żadnych cennych substancji odżywczych. Są po prostu smaczne. Ja surowych grzybów nie jem, moim szczurom też nie daję. Po przygotowaniu są solone i doprawiane, więc podobnie moje ogony nie mają okazji skosztować. Kiedyś tylko z talerza ukradły mi trochę - wyraźnie im smakowało.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
lina
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 06, 2006 10:02 pm

Czy moge im podac pieczarke?

Post autor: lina »

W grzybach jest min duża ilość złożonych, ciężko strawnych węglowodanów wiec chyba nie powinno sie ich podawać szczurom.
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

Czy moge im podac pieczarke?

Post autor: Ratata »

Ale pieczarka jest "najlżejszym" z grzybów i ilość kalorii posiada minimalną :P (15 kcal/100g)
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
alusia
Posty: 35
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 11:37 am

Czy moge im podac pieczarke?

Post autor: alusia »

czlowiekowi z reguly pieczarka nie szkodzi, ,to moze by tak podac?
Szczur tak samo jak pies, potrafi odwdzieczyc sie za milosc do niego:*
kasiekxxx
Posty: 14
Rejestracja: wt paź 17, 2006 12:46 pm

Czy moge im podac pieczarke?

Post autor: kasiekxxx »

Mozesz podac, tylko po co?Daj lepiej cos bardziej wartosciowego-makaron, ser biały, jogurt.
Awatar użytkownika
Niuniak
Posty: 154
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 10:51 pm
Lokalizacja: Wrocław

Czy moge im podac pieczarke?

Post autor: Niuniak »

a ja daję pieczarki. U mnie wszystkie szczuraki lubią. Nie jest to ani kaloryczne ani szkodliwe a za to smakuje ::D:
Bo szczuraki tak jak i dzieci dzielą się na : czyste i ...... szczęśliwe ;)
Doduś
Posty: 7
Rejestracja: śr sty 24, 2007 7:03 pm

RE: Czy moge im podac pieczarke?

Post autor: Doduś »

Ja tam nie jestem pewna ale myśle że szczury zjedzą wszystko co im się da. Ale zwierzęta nie są głupie wyczują co im może zaszkodzić a co mgą zjeśc. Ostatnio dałam mojemu szcurkowi do zabawy piłeczkę kangurke i zerzarła połowe i nic jej nie ma.
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

RE: Czy moge im podac pieczarke?

Post autor: Elly »

Szczurom czasem sie zdarza zjesc cos co moze im zaszkodzic, wiec to raczej nie jest do konca prawda ;]
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Awatar użytkownika
sue
Posty: 376
Rejestracja: pn gru 05, 2005 9:23 pm
Lokalizacja: Lublin

RE: Czy moge im podac pieczarke?

Post autor: sue »

No dobrze, szczur moze i zje wszystko, ale dużo rzeczy może mu zaszkodzic. Pytanie brzmi raczej, czy szczurowi nic sie nie stanie, a nie czy to zje.. Jak dasz mu na przykład pryskaną pieczarke, to bardzo możliwe że dojdzie do zatrucia pokarmowego jak nie gorzej =='
Ostatnio zmieniony śr sty 24, 2007 8:17 pm przez sue, łącznie zmieniany 1 raz.
Nobody is perfect. My name is nobody.

['] Pestka [II 2006 - 31 VIII 2007]


Obrazek
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

RE: Czy moge im podac pieczarke?

Post autor: Ratata »

Pieczarek się raczej nie pryska - nie ma po co, one i tak fantastycznie rosną na czystej ziemi z końską kupą ;)
Poza tym przed podaniem myje się je i obiera.
Najlepiej kup je w sprawdzonym sklepie i dawaj bez obaw.
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”