Podgryzanie

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
alchemyx
Posty: 13
Rejestracja: pn paź 01, 2007 10:27 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Podgryzanie

Post autor: alchemyx »

Witajcie,

    To mój pierwszy post tutaj, szczurasy mam dopiero 3 tydzień, ale wszystko dzieje się pod okiem
innego bardziej doświadczonego forumowicza ;-). Otóż mam problem z chłopakami (mają około dwóch miesięcy)
- podgryzają mnie co jakiś czas. Przykłady:

- wkładam im ręke do klatki, wąchaja i jak za długo zaczynają wąchać, znaczy się że zaraz mnie podgryzą
i tak się zazwyczaj dzieje
- daje im jedzenie, które mniej lubią i nie są głodne, to zamiast się interesowac jedzeniem, wąchają dłoń
i podgryzają
- biegają swobodnie po łóżku i jeśli wsadzę palec pod kołdrę gdzie się znajdują lub pod poduszkę, to czasem
podgryzą mi palec
- sytuacja j.w. ale nic im nie robię, to czasem podgryzają mi łokieć a całkiem często stopy

W sumie to całe podgryzanie nie jest bolesne bardziej jak szczypanie, ale niesamowicie nieprzyjemne i za
każdym razem dośc gwałtownie reaguje na to i chłopaki uciekają. Nie wiem czy z tego wyrosną czy robie coś
nie tak (jak daje im coś dobrego do jedzenia to zawsze po tym myję ręce dla pewności).
Awatar użytkownika
Tweetka
Posty: 171
Rejestracja: wt gru 12, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Podgryzanie

Post autor: Tweetka »

Takim sposobem szczurki okazują Ci akceptację w stadzie. :) Potem będą Ciebie lizać, cierpliwości :).
Ostatnio zmieniony pn paź 22, 2007 11:39 pm przez Tweetka, łącznie zmieniany 1 raz.
Antuś ['] ;( , Stefuś ['] ;( , Dzikuś ['] Ortie ['] ;( :* Lucuś, Irysek, Imbirek, Edzio, Po, Zuzu :*
Awatar użytkownika
alchemyx
Posty: 13
Rejestracja: pn paź 01, 2007 10:27 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Odp: Podgryzanie

Post autor: alchemyx »

A czy mam je jakoś odstraszać? Chociaż i tak same zaraz uciekają :)
Awatar użytkownika
Tweetka
Posty: 171
Rejestracja: wt gru 12, 2006 12:18 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Podgryzanie

Post autor: Tweetka »

Absolutnie! Na tę chwilę powinieneś to polubić i zaakceptować. U jednych szczurków podgryzanie trwa dłużej (tak Cię poznają), u innych krócej, do kilku dni. W przypadku moich wszystkich szczurów podgryzanie trwało najdłużej tydzień. Tak szczurki zacieśniają więzi. To znaczy, że akceptują Ciebie w swoim stadzie. To chyba lepsze, niż miałyby gryźć albo przed Tobą uciekać i piszczeć... ? ;) Na spokojnie daj im się z Tobą zapoznać. Poza tym sam się przyzwyczaisz do takiego podgryzania. Ja z początku też się dziwnie czułam.
Antuś ['] ;( , Stefuś ['] ;( , Dzikuś ['] Ortie ['] ;( :* Lucuś, Irysek, Imbirek, Edzio, Po, Zuzu :*
Awatar użytkownika
ofilka
Posty: 128
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 2:02 pm
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

Odp: Podgryzanie

Post autor: ofilka »

a co do stóp, to niestety - szczury to małe fetysze. żaden z moich ogonków nie potrafił spokojnie przejść koło stopy, by jej nie udziabać ::). mało przyjemne, ale głośniejsze "EJ!" zwykle odstraszało na jeden wieczór, ale nastepnym razem było tak samo :)
Skosztuj trujących dźwięków http://www.arshenic.pl
Basial
Posty: 406
Rejestracja: pt cze 08, 2007 12:37 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Odp: Podgryzanie

Post autor: Basial »

Witaj w klubie, pięty są na deser  ;D
za TM: Mizia, Ziutek, Diego, Biniu, Tomek, Sid, Maxiu, Niunieczka, Beziu, Kolalu, Haszczu, Sylwek, Busik, Maniek, Małe Mu, Felek, Tobiasz, Tofik, Kajtek, Gniotek, Bubu, Albercik, Zakalec, Kinia, Matylda, Angielka, Lusia, Milka,



gg 11160056
Awatar użytkownika
s_s_s
Posty: 203
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 3:00 pm

Odp: Podgryzanie

Post autor: s_s_s »

Hehe. Z tymi stopami to u mnie to samo. ;) Ale oduczyłam ich że nie wolno, za każdym razem dmuchając w nosek.
Obrazek
Kurt - ur. lipiec 2007; Canter - 27.07.2007; Ring - 12.08.2007

Dolar (*) - wrzesień 2007 - zm. 31.10.2007
Awatar użytkownika
ofilka
Posty: 128
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 2:02 pm
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

Odp: Podgryzanie

Post autor: ofilka »

I pomagało? mysle, ze moje by sie nie zniechęciły do polowania na stopy, nawet gdyby je nadmuchać jak balonik ;).
Basial - dobre :)
Skosztuj trujących dźwięków http://www.arshenic.pl
Awatar użytkownika
s_s_s
Posty: 203
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 3:00 pm

Odp: Podgryzanie

Post autor: s_s_s »

Tak, pomogło. Już nie podgryzają. :)
Obrazek
Kurt - ur. lipiec 2007; Canter - 27.07.2007; Ring - 12.08.2007

Dolar (*) - wrzesień 2007 - zm. 31.10.2007
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”