Tekla dziwny przypadek

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Tekla dziwny przypadek

Post autor: Filipw »

Ostatnio Tekli zmarła przyjaciółka nie widzę żeby się za bardzo przejęła ale nie o to mi dzisiaj chodzi, przechodząc do sprawy... Tekle mam od końca sierpnia, i był o ok,a nie razu mnie ni dźabneła czy coś koło tego normalnie jak mam ją na renkach to wchodzi mi na ramię itd. Ale problem jest taki że jeśli chce żeby pobiegała po łużku to od razu chowa się pomiędzy poduszki! a jak otworze jej klatkę żeby sama wyszła. to trochę się zejdzie zanim zacznie sie przymierzać, dzisiaj rano otworzyłem klatkę ona nie spała, i tak się czaiła, wychylała pyszczek i chowała, jak położyłem ręce na drzwiczkach od klatki to postawiła przednie łapki na niej i się rozglądała ALE NIE WYSZŁA :-\ Co zrobić żeby ją ośmielić? a pro po jak inny zwierzak wchodzi do pokoju to go wyganiam a się bawię z nim później bo wiem że Tekla się stresuje na widok psa, Marian się jej boi więc z kotem nie ma problemu (marina To Kot) a innych zwierząt w domu nie mam. A więc (pewnie się powtarzam) Co Zrobić żeby mój ciurek przestał uciekać i się chować wszędzie

PS. Ona jeszcze nigdy mi nie uciekła, myślę że to przywiązanie do mnie, ;D ;D
Czekam na odp.
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Re: Tekla dziwny przypadek

Post autor: Ewqa »

jeśli chce żeby pobiegała po łużku to od razu chowa się pomiędzy poduszki!
To zupełnie normalne zachowanie szczurków, rzadko kiedy chodzą środkiem, zwykle lubią się ukrywać i buszować w zakamarkach.
a jak otworze jej klatkę żeby sama wyszła. to trochę się zejdzie zanim zacznie sie przymierzać
U mnie jedne szybko i chętnie wychodzą z klatki, a inne tylko nos wychylą i siedzą w klatce. Nie ma na to żadnej reguły, to zależy od humoru szczurka i jego charakteru.
Twoja szczura pewnie jednak w jakiś sposób przeżywa śmierć swojej koleżanki i może być bardziej płochliwa. Ponieważ została sama, musisz jej poświęcać więcej czasu, bawić się z nią, głaskać. I dużo cierpliwości a szczurka ośmieli się i zacznie wychodzić chętniej.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”