Szczurek gryzie

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Ghidorah
Posty: 7
Rejestracja: czw mar 20, 2008 3:42 pm

Re: Szczurek gryzie.

Post autor: Ghidorah »

Jestem z Chorzowa Batorego.Mamy jednego sprawdzonego weterynarza,chodzimy do niego od kilku lat z psem.Raz byłam ze szczurem,jak chorował i super dobrał leki i dawke dla niej.Za kastarcje życzy sobie około 50zł,bo już się kiedyś o to pytałam,ale teraz musi zobaczyc szczura,czy jest na tyle silny by to wytrzymać.A opisane zachowanie zgadza się w 99% bez tego tłustego futra.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Re: Szczurek gryzie.

Post autor: krwiopij »

Przeczytaj sobie ten artykuł: http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t=8733 Powinien pomóc Ci zrozumieć zachowanie Twojego szczurka i podjąć decyzję. :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Ghidorah
Posty: 7
Rejestracja: czw mar 20, 2008 3:42 pm

Re: Szczurek gryzie.

Post autor: Ghidorah »

Na podstawie tego co przeczytałam to kastracja wydaje się nieunikniona:(szkoda,ale wole kastracje od uśpienia.Oby pomogło,tylko co z pilnowaniem by szwów nie gryzł?:/
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Re: Szczurek gryzie.

Post autor: krwiopij »

W zdacydowanej większości wypadków w ogóle nie ma takiej potrzeby - szczurek po prostu nie interesuje się szwami i wszystko ładnie sie goi. Gdyby jednak coś go drażniło i zaczął wygryzać szwy, to są takie metody, jak kołnierz... Mało przyjemne, ale dość skuteczne. Jednak nie martw się na zapas. Nawet gdyby szczurek wygryzł szwy, myślę, że nic poważnego nie powinien sobie zrobić. Rany na szczurach goją się naprawdę szybko i nawet poważne, głębokie rozcięcia błyskawicznie się zrastają. :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Ghidorah
Posty: 7
Rejestracja: czw mar 20, 2008 3:42 pm

Re: Szczurek gryzie.

Post autor: Ghidorah »

Wiem że szybko się goją nawet poważne rany,niestety to też musiałam przeżyć.Kiara uczyła Kovu kultury,bo zbytnio sie narzucał.W efekcie w ciągu kilku sekund oderwany miał pazur i rane z boku.Wstyd sie przyznać ale rane zauważyłam mimo oględzin dopiero na drugi dzień,jak sierść się posklejała:/na szczęście wystarczyło przemyć sola fizjologiczną,a szczur dokonczył reszte i zyje szczęśliwie do dziś,ma prawie 2 lata i jest w super formie.Dziwne jest dla mnie co do oznak hormonalnego humoru te bieganie,jakby był wystrzelony z procy.Szczerze,to każdy z moich szczurów tak biegał,miał taki zaskok/etap i każdy mnie ugryzł,tylko różnica jest taka że każdy wyrósł z tego szybko,nawet 1 samiec.Dlatego jest dla mnie szokiem to że mimo prób nie można ugłaskać tego jednego szczurka,a jest na prawde śliczny.Jak pokarze zdjęcia to sami zobaczycie.Tym bardziej jest mi przykro,bo wydaje się być taki niewinny,do rany przyłóż,a tak na prawde to on te rany robi:/Wszystkiego się dowiem jak pójde do tego weterynarza,bo teraz to jest wszystko gdybanie i lamentowanie,oby nie było za późno.Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
Piotrekkk
Posty: 8
Rejestracja: pn mar 10, 2008 3:31 pm

Re: Szczurek gryzie.

Post autor: Piotrekkk »

Witam Was serdecznie !
Moja terapia szokowa raczej zdecydowanego efektu nie przynosi - na poczatku wygladało, że jest lepiej ale raczej lepiej nie jest ;-) Dziś mam kolejną "czerwoną plamkę" na palcu.

Przewracam Bambo na plecki, robi słodką minę a`la "no kiedy mnie już puścisz" i rączki składa jak bracia K. ale jak go puszczę to spiernicza i tak ciągle.
Jogurcik z palca zlizuje, czasami wchodzi mi na kolana lub nawet chyba z 2 razy na ramię ale gryzie :).

Czy możliwe jest, że ma coś z węchem i od razu nie rozpoznaje, że ja to ja ?... kurcze ale jogurt rozpoznaje... nie wiem
On od malutkiego przy wąchaniu wydaje takie specyficzne świstanie - może ma coś z węchem ??

Pozdrowionka !
rozawnr
Posty: 5
Rejestracja: sob kwie 12, 2008 9:35 pm

Ałć

Post autor: rozawnr »

A wiec mam szczurka od mniej więcej 4 tygodni wszystko jest ok gdy nie wchodzi pod bluze, jak juz wejzie to gryzie do krwi co mam zrobić?
Awatar użytkownika
Guślarka
Posty: 1124
Rejestracja: czw sty 05, 2006 12:47 pm
Lokalizacja: Krosno

Re: Ałć

Post autor: Guślarka »

Podobny temat już istnieje na forum ;) Polecam do poczytania i popisania => http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t= ... ie#p291088 Na następny raz korzystaj z opcji szukaj, zanim coś napiszesz ;)






I połączone z istniejącym tematem.
limba mod
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”