Ze szczurem czy bez?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

Ze szczurem czy bez?

Post autor: Gosik »

Moją szczurkę mam od półtora tygodnia. W połowie czerwca wyjeżdżam na tydzień. No i probem: czy wziąć ją ze sobą czy zostawić?Wziąć...może za wcześnie, zbyt wiele osób, za duży stres... Zostawić...może też za wcześnie,będę ja miała dopiero dwa miesiące, co będzie po powrocie, czy mnie nie zapomni, czy będzie się bać tak, jak teraz boi się wszystkich obcych...??!!
Olga

Ze szczurem czy bez?

Post autor: Olga »

Chyba troszke za mało napisałas :roll: bo wiesz , zależy gdzie jedziesz. jak jedziesz do np.cioci na wieś, czy na wczasy z rodziną, to ja bym wzięła szczurka, ale z całym sprzętem(klatka, żarcie itp.). jeśli jedziesz na kolonie , to chyba wyjazd ze szczurkiem jest wykluczony :( Bo tak jak napisałaś: dużo osób, będziesz miała za mało czasu dla szczurka... :o No i ogólnie będzie mu smutno...

wszystko zależy od tego gdzie jedziesz
olka
Posty: 452
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 12:48 pm

Ze szczurem czy bez?

Post autor: olka »

Moje szczurki lubią ze mną podróżować - nie jest to dla nich duży stres, a ja jestem spokjniesza, gdy są za mną. Jednak, jeśli jest to wyjazd, na którym, być może, nie będziesz mogła zapewnić mu odpowiednich warunków - lepiej zostawić ogonka w domu pod czułą opieką kogoś z rodzinki.
Olka
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

Ze szczurem czy bez?

Post autor: Gosik »

Racja, muszę uściślić. Jadę pod namioty ze znajomymi(w ramach odstresowania po maturze:), więc czasu będę miała dla niej tyle ile będę chciała, a NA PEWNO jej nie zaniedbam. Klatkę też mam zamiar wziąć-tylko taką mniejszą, jedzonko oczywiście też...zresztą ja sobie dam radę, tylko czy ona? Bo ja bym bardzo nie chciała się z nią rozstawać...
A tak przy okazji: czy można szczura chlodzić wodą(jedziemy nad jezioro) w razie wysokich temperatur?
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Ze szczurem czy bez?

Post autor: jokada »

generalnie nie nalerzałoby dopuszczać żeby zwierzak sie znalazł w zbyt wysokiej temperaturze :roll:
czyli np namiot na słońcu zdecydowanie odpada

taki sposób chłodzenia też
chyba że szczura sama do wody wejdzie
przecież to byłby szok - z parudziesięciu stropni w słońcu - do chłodnej wody :?
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

Ze szczurem czy bez?

Post autor: Gosik »

No pewnie,że jej do wody nie wrzucę ;) Jak będzie chciała to jej nie zabronie,ale nic na siłe! :) Tylko np wilgotną szmatką czy ręką futerko zmoczyć... Namiot też będzie na skraju lasku, tuz przy jeziorku,czyli w cieniu(sama bym przecież nie wytrzymała:))
I tak się zastanawiam...głupio mi trochę pytać, ale na taki dziwny pomysl wpadłam... :oops: ...boję się,żeby mi gdzieś nie zwiała(nie wiem jak zareaguje na taką zmiane warunków i w ogóle wolałabym ją mieć przez cały czas na oku) i tak się zastanawiałam, czy możnaby szczurasce zrobić takie szelki, jak są dla małych psów(wieczorem to tylko przy ognisku jest jasno) :oops: :?:
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Ze szczurem czy bez?

Post autor: krwiopij »

:lol: jasne, ze mozna, Gosik... :D sa nawet takie w sprzadazy, ale moim zdaniem za szytwne i niewygodne dla ogonka... najlepiej zrobic je samemu... problemem moze byc przyzwyczajenie do niech szczurka - nie kazdy lubi byc oplatany jakim sznurkiem... ;)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

Ze szczurem czy bez?

Post autor: Gosik »

Ufff...a już się bałam, że jakiś dziwak ze mnie :P Jak te w sprzedaży są sztywne, to zrobię sama. I zacznę ją przyzwyczajać powoli, za jakiś czas. Jest młodziutka i wszystko chłonie, więc nie powinno byc problemu. Dzięki bardzo za odpowiedź :D
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Ze szczurem czy bez?

Post autor: jokada »

też się zastanawiałam ostatnio czy by Olafa ze sobą pod namiot nie zabrać
jak na razie nie mam odwagi
sądze że tez najwięcej czasu byłby w szelkach
mamy to przećwiczone - chodzimy na spacerki do parku ;)
w sumie jezeli na wyjazd jedzie się samochode to problem jest mniejszy
mozna spokojnie zabrać dużą klatke i ściółke na zapas

ale i tak nie wiem czy potrafiłabym zająć sie nim prawie 24 godziny na dobe
chyba wole zostawić ogonki na tydzień w domu pod opieka rodziców
i nie stresować się że któryś (Olaf) ucieknie
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

Ze szczurem czy bez?

Post autor: IVA »

Moim zdanie branie szczurka pod namiot należałoby sobie odpuscić. Po pierwsze stres dla zwierzaka, bo nowe środowisko. Po wtóre - warunki pogodowe mogą być bardzo niesprzyjające. Nie dość, że może doznać przegrzania o czym juz pisała Aś, to jeszcze może być na tyle chłodno, że się przeziębi. O możliwości ucieczki już nie wspominam, bo widzę, że tez była juz rozpatrywana. Lepiej powierzyć szczurka czyjejś opiece.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Gosik
Posty: 414
Rejestracja: wt maja 04, 2004 8:21 pm

Ze szczurem czy bez?

Post autor: Gosik »

Hehe znalazłam optymalne rozwiązanie. Powiedziałam,że czerwiec to za wcześnie i ja w tym terminie nie pojadę...no i wyjazd przełożony na czas nieokreślony :wink: A w międzyczasie zabiorę ją na wyjazd do Lwówka, gdzie mój chłopak ma mieszkanie...i podróż będzie samochodem, no i zobaczę jak będzie reagowała na zmianę otoczenia :) I spróbuję ją brać na turnieje rycerskie(jeżdżę z moim chłopakiem)-są z reguły dwudniowe i zobaczymy jak ludzie zareagują na damę z łasiczką hehe :D :wink: Może przynajmniej nie będą mnie ciągle zaczepiać :P A w międzyczasie krótsze spacery na dwór...niech się tylko cieplej zrobi
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Ze szczurem czy bez?

Post autor: krwiopij »

turnieje rycerskie?! :D jak milo, ze nie jestem tutaj jedyna zainteresowana sredniowiecznymi klimatami... :P (co prawda bardziej pociaga mnie walka niz historia, ale turniejem nie pogardze... ;))
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
jacool.jb

Ze szczurem czy bez?

Post autor: jacool.jb »

berserker 13 poziomu zaatakuj :lol:
Wadera
Posty: 163
Rejestracja: śr gru 03, 2003 7:02 pm

Ze szczurem czy bez?

Post autor: Wadera »

Moi kumple zartuja ze mnie ze w sredniowieczu szczury sie tepilo, a nie dokarmialo :) Bede musiala udawac swirnieta uczennice wioskowej wiedzmy, hehehe :D
Bestyj; Cessi; Kruca vel Foczka; Myszorek; Suska; Baryłka; Nerwusek... .. .
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”