Mój szczurek popiskuje

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Guest

Cichutkie popiskiwanie ???

Post autor: Guest »

Mam Szczurcie miesiąc, zauważyłam że czasem przed snem w domku w klatce czy w moich dłoniach cichutko popiskuje a potem przymyka oczka i ucina sobie drzemkę, nawet delikatnie głaskanie nie pomaga by się uspokoiła. Czy ona tęskni bo nie wygląda mi to na żadną chorobę ( jak ja czymś wtedy zajmę to przestaje). Te odgłosy może troszkę przypominają mi takie nasze szlochanie ;-) trwa to przeważnie z 1 minutę i raz 2 razy dziennie.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Cichutkie popiskiwanie ???

Post autor: Ania »

Hmm szczerze mowiac nie wiem, co to moze byc, ale szczurek na pewno nie teskni bo ma bardzo krotka pamiec. Na wszelki wypadek radzilabym, wybrac sie na kontrole do weterynarza zeby osluchal mala i sprawdzil, czy wszystko w porzadku (czy ma zdrowe pluca).

Pozdrawiam
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
zabulec

Cichutkie popiskiwanie ???

Post autor: zabulec »

Popiskiwanie moze byc wynikiem kilku rzeczy ale na pewno nie tesknoty:
zacznijmy moze od tych najmniej groznych

-> szczurasek moze miec cos takiego jak kot - serio serio - czyli popiskiwanie byloby rodzajem mruczenia kota. W takim wypadku nic sie nie dzieje - ALE ABY STWIERDZIC ZE TO TO TRZEBA SPRAWDZIC WSZYSTKO INNE!!!

-> szczurasek a dokladniej szczuraska moze miec wlasnie ruje - choc twoja jest na to za mloda! I popiskiwac "zalotnie"...ale z tym tez trzeba uwazac, lepiej sprawdzic wszystko inne

-> szczuraska moze cos bolec we wnetrzu i podczas dotyku popiskuje - rada- udac sie do weta by obmacal szczurka uwaznie!! czasem np przy zapaleniu macicy wlasnie popiskiwanie moze zwrocic uwage na chorobe

-> szczurasem moze miec cos nie tak z drogami oddechowymi i popiskiwanie moze sie okazac rodzajem pskania czy "kaszlu" - udac sie do weta i poprosic o osluchanie szczuraska

Najlepiej wiec jesli udasz sie do weterynarza. Do tego uwaznie obserwuj szczurzynke - zapewnij jej cieply kacik i witaminki - to na pewno nie zaszkodzi.

Pozdrawiam
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Cichutkie popiskiwanie ???

Post autor: oliwi@ »

Mój szczurek też ma coś takiego i zapewniam cię że nie jest chory ... Mój maluch też tak popiskuje ale wtedy kiedy nie chce abym brała go na ręce i wtedy kiedy usypia i sie w coś wtula. Więc na mój gust to nie jest nic złego ale zawsze możesz sie udac by to sprawdzić do weta !
cos

Cichutkie popiskiwanie ???

Post autor: cos »

Mój Ig czsam,i piszczy jak go chwyci się go niezdarnie i go coś zaboli a czsami jak go trzymam na rękach popiskuje daję go na ramię przestaje.
Gina

Cichutkie popiskiwanie ???

Post autor: Gina »

Mój piska na zawołanie :) Wystarczy zabrać go na kolana głową w swoją stronę i obiema rękami- palcami smyrać cała tylną część szczura, który w tym momencie sztywnieje jak figurka gipsowa i zaczyna popiskiwać, skrzypieć, itd. Bardzo to śmieszne. I widać, że mu się taka zabawa podoba - w przeciwnym przypadku próbowałby uciec a on stoi, jak zaczarowany... :D
Guest

interesujace szczurkowe odglosy i nie tylko

Post autor: Guest »

:? Mam drobny klopot komunikacyjny - chyba sie z Filipem dogadac nie moge.... A wszystko zaczelo sie w... w Valentynki. Zostalam uwzgledniona w liscie prezentow i dostalam :shock: przepieknego czarno-bialego szczurka o bardzo szlahetnym wyrazie pyszczka o slepkach czarnych jak paciorki. Mial 2 miesiace i podobno w ostatniej chwili 'zwial' przed wizyta hodowcy wezy... well....
Do rzeczy.
Poczatki naszej znajomosci nie byly latwe. Baron zmuszony byl mieszkac w klicie zbyt ciasnej i plastikowej.... przezyl koszmar jazdy samochodem z Lodzi do Wawy a wczesniej jeszcze noc spedzil w jednym mieszkaniu z BARDZO zainteresowanym Nim Jamniczkiem i JESCZE BARDZIEJ zainteresowana Kocica.... Przezyl bez uszczerbku na zdrowiu fizycznym :)
No i siedzimy sobie teraz przy klawiszach - ja z papieroskiem On pod koszula... napasieni ja tostami a On zoltym serkiem i... NO NIECH MI KTOS POMOZE zanim zaczne palac!!!! O co chodzi Filipowi kiedy zgrzyta zebami jakby mial robaczki?!? Kiedy wyciagam do Niego reke nie chce mnie grysc, juz nie ucieka.... siedzi i zgrzyta a szczurzego pilnika do zebow w klacie uzywac nie chce :(
Czemu sie Baron rozplaszcza jak nalesnik kiedy Go glaszcze jak sobie po stole zasuwa?!?
No i niech mi ktos powie co powinnam zrobic kiedy Futrzaczka od siebie odkleic nie moge a dopiero co nie chcial da sie odkleic do doniczki z geranium na przyklad????
Filip chrapie bezglosnie a ja sie dowiedziec usiluje co mi te fukania, prychania i zgrzytania maja powiedziec... bo uparlam sie kiedys, ze zwierzaczkom ma byc u mnie dobrze... a jutro na kolacje ja zjem tatara a Filip jajeczko na twardo... nadgryzione przeze mnie coby sie nie rozpekl ;)

... obiecuje wiecej takich grafomanii nie popelniac... bo to chyba tutaj nie w modzie... to tylko nerwy na wejsciu :oops:
kitaka

Cichutkie popiskiwanie ???

Post autor: kitaka »

Moja Psitka tez zgrzyta ząbkami, podejrzewam ze szczurki juz tak mają :-) ma suchy chlebek w klatce ale zabkow nim nie szoruje, poobserwuję ją troche i zobaczymy. I tez udaje czasem naleśnik :-) :-) to taki unik, bo jak szczurkowi przez dziurke glowa przejdzie - to reszta też :D wiec ona sie tak rozpłaszcza zeby nie zostac schwytaną :-) strasznie to smieszne jest :-) a jej popiskiwania to ja probuje nasladowac, ale oczywiscie kiepsko to wychodzi, bo choć fonetykę 3 językow niezle opanowalam, to szczurzej wymowy nie pojmuję :-)
Ibra & Baron Filip

Cichutkie popiskiwanie ???

Post autor: Ibra & Baron Filip »

Chyba sie nam polepsza :lol: Fifi raczyl przestac sie stroszyc, psikac i w przerwach psikania potrzasac calym szczurem >>> po jakichs czterech godzinach pod koszula. Teraz dla odmiany nie ma zyczenia spod koszuli wyjsc na spacerek. Sie umyl z piec razy i przycina komara pod pazucha. Beczka smiechu :lol: Trudno obserwowac zachowania spiacego, bo jak odchylam koszule jedyna dajaca sie zaobserwowac reakcja jest otwarcie oczu a jak sie nicponia poglaszcze - oczy sie zamykaja.... No i jak sie bawic z takimi spiochami.... wiem... dac sie najpierw wyspac... wiem :wink:
Co sie zas tyczy teorii nalesnikowej - obawiam sie, ze nie dziala. Inaczej zabieram sie do lapania Filipa... a ancymon sie pazurami lapie / lapac sie usiluje. A potem juz tylko lapki rozczapierza i... lapie sie tego na czym laduje - komedia :D
kitaka

Cichutkie popiskiwanie ???

Post autor: kitaka »

tu musze sie zgodzic, ze to jest ciezkie do zgarania ( nasze zycie i zycie szczurka :D ) ja mialam problem ze zgraniem planow na uczelniach bo studiuje 2 kierunki, no ale sie udalo uufff :-) a Psitka .... chwilami mam wrazenie ze to nietoperz, tylko nielatający hi hi czekam na nia az sie wyspi, czasem nawt do polnocy nie chce wyjsc z norki, a potem to juz ja wymiekam i ide spac ( bo mam 4 razy na 8:00 i raz na 7 :00 ) ewentualnie rano moge sie z nia poprzytulac hi hi Psitka urzeduje do 7 rano , o 8 juz śpi..... boje sie zeby mi nie zdziczala :-) jestem bardzo zajeta , ale inne zwierze odpada, bo by caly dzien samo siedzialo w domu :-( a tak to tylko nam wieczorki towarzyskie zostaa, bo rano to sie spiesze ( niektorzy sie przez swoje szczurki do pracy spózniają :-) )
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Czemu piszczy ?

Post autor: oliwi@ »

Mój szczur jak chce go podnieśc kiedy np biega rozbawiony po łóżku to zaczyna piszczec ale nie tak głośno tylko tak cichutko jakby mówił NIE. Jednak wiem że nic go nie boli bo jak wyciągam go z klatki to jest cicho. Czy wasze tez tak sie zachowują ? Może piszczy wtedy kiedy po prostu nie chce by go podnosic i wtedy kiedy ma ,,humory'' ;-)
asiczka

Czemu piszczy ?

Post autor: asiczka »

moja Noska zawszw piszcy jak mój chłopak chce ją złapać, gdy baraszkuje po pokoju, w celu wsadzadzenia do klatki
Marty$

Czemu piszczy ?

Post autor: Marty$ »

Moj Maksiu, piszczy wtedy kiedy mu sie cos bardzo nie podoba (wkladanie do klatki albo przerywanie jego wojazy po pokoju). Czasami piszczy tez gdy zaczepia psa i chce zwrocic na siebie uwage :D
Stella

Czemu piszczy ?

Post autor: Stella »

A ja zauwazylam, ze moja Nutka popiskuje czasem w trakcie jedzenia. Mozna to odebrac jako zadowolenie. Jej piszczenie brzmi milo.
Rita

Czemu piszczy ?

Post autor: Rita »

Moja Rita piszczy tylko wtedy , gdy jest czymś baaardzo zajęta a ja(podła) jej w tym przeszkadzam :D
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”