On roznosi mocz

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

aniol
Posty: 11
Rejestracja: ndz maja 30, 2004 2:26 pm

On roznosi mocz

Post autor: aniol »

Gdy wypuszczam mojego szczurka żeby sobie pobiegał po pokoju zauważam niepokojące oznaki. Wiem, ze szczury roznoszą kropwlki moczu, ale Mój Fo poprostu wciaz "sika" :? I biegnie dalej jakby tego nie zauważył JEstem zniecierpliwiona jego zachowaniem. MOze coś jest nie tak? :( Już nie wiem co zrobić, bo wciąż jest pełno jego moczu. Pomóżcie!!!
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

On roznosi mocz

Post autor: oliwi@ »

Takich tematów tu jest bardzo dużo. Twój szczur to samiec, a samce znacząteren sikając tak długo, dopóki nie stwierdzą, że wszystko jest przesiąknięte ich zapachem.... To normalny objaw. Mozna to zmnieszyć, kastrując szczurasa...
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

On roznosi mocz

Post autor: krwiopij »

jesli szczurek procz tego normalnie sie zalatwia, oddawanie moczu nie sprawia mu trudnosci i nie boli go dotykanie brzuszka (okolic pecherza), to moim zdaniem to po prostu znaczenie terenu... niektore szczurki zostawiaja za soba tylko kropelke i to rzadko, a inne niestety leja (ze tak sie brzydko wyraze ;))... to, czy kastracja pomoglaby w tym przypadku, zalezy od wieku szczurka i od niego samego... im mlodszy, tym zmniejszenie potrzeby znaczenia terenu staje sie bardziej prawdopodobne...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
aniol
Posty: 11
Rejestracja: ndz maja 30, 2004 2:26 pm

On roznosi mocz

Post autor: aniol »

dziękuję. JUż się przyzwuczaiłam, że Fo roznosi mocz. Mowi się trudno :? Dziękuję.
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

On roznosi mocz

Post autor: oliwi@ »

hehe no cóż ja dziś czasem jeszcze przeżywam furię :P jak ide z Mikim na spaacer a tu... TAKA PLAMA :shock: hehe ale ogólnie to jest oK :)
aniol
Posty: 11
Rejestracja: ndz maja 30, 2004 2:26 pm

On roznosi mocz

Post autor: aniol »

No tak,ten mocz, to jest najgorsza wada mojego szczura. :? Ale tak ogółem mówiąc to jest milusi. NAwet już nie gryzie poduszek.... No i nie da się wykąpać... za nic na swiecie.. :D Spryciarz czmycha
AniaP
Posty: 196
Rejestracja: pt gru 12, 2003 7:47 pm

On roznosi mocz

Post autor: AniaP »

Jeżeli chodzi o siuśkanie myślę, że jest to kwestia podejścia do sprawy. Ja po prostu "olewam" to, że moje szczurcie wszystko olewają. Miałam szczurka - siuśkał po wszystkim, teraz mam 3 dziewczyny też siuśkają po wszystkim (może trochę mniej niż chłopak, ale kropki widać i to wcale nie mało). Kiedy stwierdzam, że trochę za dużo jest tych kropek na podłodze, po porostu łapię szmatę i zmywam, a w dywan czy kanapę kropki wsiąkają ;) Taka jest natura szczuraska, że znaczy teren i już...

Co do kąpania szczurciów też nie robię z tego problemu. Szczuraski świetnie radzą sobie z myciem same, ewentualnie czasem ogonek, czy zabrudzone porfiryną futerko zmywam mokrym wacikiem. Poza tym z kąpaniem trzeba uważać, żeby się szczuras nie przeziębił, musi mieć potem cieplutko, bez przeciągów itd. Nie wiem, ale czasem odnoszę wrażenie, że panuje mania kąpania szczurków.
Moje szczurki na stronie http://szczurek.magma-net.pl/
Obrazek
kasiulka
Posty: 24
Rejestracja: pt gru 29, 2006 3:22 pm

On roznosi mocz

Post autor: kasiulka »

A JA mam problem innego rodzaju tez mam samczyka ale on zamiast znaczyc terem zalatwia sie na moje rece ;) dziwne...
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

On roznosi mocz

Post autor: limba »

[quote="kasiulka"]dziwne...[/quote]

Nie dziwne .... normalne...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Guślarka
Posty: 1124
Rejestracja: czw sty 05, 2006 12:47 pm
Lokalizacja: Krosno

On roznosi mocz

Post autor: Guślarka »

Całkowicie normalne. On znaczy Ciebie. Mówi Ci, że należysz do jego stada ;)
"Dawno, dawno temu..."

Jedna z nielicznych osób nie chorujacych na GMR.
kasiulka
Posty: 24
Rejestracja: pt gru 29, 2006 3:22 pm

On roznosi mocz

Post autor: kasiulka »

ale jeszcze nigdzie ie nasikal jak biegal zawsze sie wraca i sika na mnie ale moze i lepiej bo rece latwiej umyc ;)
czah666
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 08, 2007 4:34 pm

On roznosi mocz

Post autor: czah666 »

witajcie!!! ja mam mloda samiczke (tak mysle ;) ) i non stop popuszcza sobie na mnie i nie tylko na mnie...myslalem z esamce tylko znacza teren...czy czasem nie jest przeiebiona?? czy to przechodzi u samiczek??
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

On roznosi mocz

Post autor: maua_czarna »

[quote="czah666"]ja mam mloda samiczke[/quote]

jezeli masz ja od niedawna, to normalne - boi sie,nie jest do ciebie przyzwyczajona, wiec popuszcza/ robi kupki.
jezeli masz ja juz dlugo, i jest oswojona,problem zaczal sie nagle, to idz do weta.
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
czah666
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 08, 2007 4:34 pm

On roznosi mocz

Post autor: czah666 »

wlasnie mam ja juz na tyle z ejest oswojona... kupek ju znigdzie nie strzela... a to siusianie ma all the time :( ogolnie jest dosc rozbrykana i wydaje sie byc zdrowa...czasami tylko popada w lekki...hmmm jakby to nazwac "trans" i siada na mnie nieruchomo , mrozy oczy i daje sie glaskac po calym ciele...
_fox_
Posty: 121
Rejestracja: wt lis 07, 2006 11:32 pm

On roznosi mocz

Post autor: _fox_ »

Może ma zapalenie pęcherza? Byliście u weta? A może po prostu tak ma.
Nothing is sacred to the rats.
Everything is simply another meal.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”