Problem z ogoniastym - wolność ponad wszystko

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Problem z ogoniastym - wolność ponad wszystko

Post autor: zalbi »

nie kupuje się szczurów w sklepach..

przejrzyj adopcje, jest tyle szczurów szukających domów..
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Problem z ogoniastym - wolność ponad wszystko

Post autor: Izold »

I bardzo ślicznych przy tym :)

Koniecznie tej samej płci.
Kiedy zdecydujesz się na szczurka opowiadaj jak idzie łączenie. :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Problem z ogoniastym - wolność ponad wszystko

Post autor: smeg »

Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Problem z ogoniastym - wolność ponad wszystko

Post autor: zalbi »

a jeżeli się zdecydujesz, to mogę Ci ja przywieź któregoś dnia... bo chyba będę jechac do Krk w przyszłym tygodniu
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Re: Problem z ogoniastym - wolność ponad wszystko

Post autor: Mycha »

Kilka dni temu łączyłam 2,5 letnią samiczkę z maluchami 2,5 - 3 miesięcznymi oraz samiczką półroczną. Wszystko poszło jak z płatka :)
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Problem z ogoniastym - wolność ponad wszystko

Post autor: Izold »

Mycha pisze:Kilka dni temu łączyłam 2,5 letnią samiczkę z maluchami 2,5 - 3 miesięcznymi
Tak,ale przecież taka szczurzyca umrze,w zasadzie już niedlugo, a te małe mogą to strasznie przeżyć..
Zastanawiam się nad połaczeniem Burej z jakąś dziewuszką..
Awatar użytkownika
Ragno
Posty: 26
Rejestracja: czw lip 16, 2009 12:33 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem z ogoniastym - wolność ponad wszystko

Post autor: Ragno »

smeg pisze:http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=4&t=22835 - może albinoska z Krakowa? ;)
Z tego co widzę albinoska jest już duża, tzn 3 miesięczna... Martwię się czy uda mi się je tak połączyć, żeby się dogadywały... No i nie mam drugiej klatki dużej, żeby albinoska w niej mieszkała na czas przyzwyczajeń do siebie :( [ewentualnie mogłabym tymczasowo zaadoptować klatkę dla papugi :P]

No i gdybyś
zalbi pisze:a jeżeli się zdecydujesz, to mogę Ci ja przywieź któregoś dnia... bo chyba będę jechac do Krk w przyszłym tygodniu
A to jakby co, to w jaki dzień byś jechał(a)? No i jest kwestia kasy... Tzn. hmmm... Ile byś chciał(a) za dostarczenie mi jej? :>

W ogóle, to nie umiem na forum znaleźć jakiegoś konkretnego "przewodnika" jak przyzwyczajać do siebie szczuraski. Tyle co poczytałam, że raz na jakiś czas trzeba je puszczać razem a tak na co dzień muszą siedzieć w klatce obok.
Obrazek
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Problem z ogoniastym - wolność ponad wszystko

Post autor: Izold »

Na spokojnie się dogadają.Moja Tequila w wieku 5 miesięcy była łączona z dwoma samiczkami -strasznie była zadowolona że ma się z kim tarmosić na łóżku,bawić w 'przeciąganie chlebka', a największą radość sprawia jej to że wreszcie ktoś ją iska. ^^
Awatar użytkownika
Ragno
Posty: 26
Rejestracja: czw lip 16, 2009 12:33 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem z ogoniastym - wolność ponad wszystko

Post autor: Ragno »

Uhm... No i drugi problem jest taki, że wyjeżdżam 2 sierpnia. :( No i nawet jeśli by mi się udało ją tzn. albinoskę dostać już w przyszłym tyg. to raczej je w tydzień do siebie nie przyzwyczaję, a moi rodzice nie będą chcieli się w to "bawić" bo mają nastawienie do szczurów jak 90% społeczeństwa. No i nie mieszkam z nimi więc tym bardziej nie mogę ich prosić o taką "przysługę". Ech... jestem w kropce. :(

A dlaczego nie mogę kupić w sklepie? Akurat mam znajomą, która prowadzi sklep i wiem, że mimo wszystko dba o zwierzątka które ma na stanie, i poza tym wiem, że w pon kupiła kilka ogonków na giełdzie dla sklepów zoo... Ech... Moja wina, powinnam tu wcześniej zapytać o wszystko.
Obrazek
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Problem z ogoniastym - wolność ponad wszystko

Post autor: Izold »

Ragno pisze: A dlaczego nie mogę kupić w sklepie?

Mogą mieć świerzb,być ciężarne,mieć wrodzone nowotwory.
A na forum szczury są już oswojone. :)
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Problem z ogoniastym - wolność ponad wszystko

Post autor: zalbi »

nie kupuj w sklepach itd..

jeżeli chcesz mogę pożyczyc Ci małą klatkę dla ogonka albo po prostu znajdź kogoś z Katowic, kto pożyczyłby Ci klatkę. Jak chcesz to mogę jakoś pomóc w łączeniu ale wydaje mi się, że nie będzie to potrzebne. To są młode szczurki i mogą się zakocha już po dniu/kilku dniach.


Co do transportu to nie wiem czy będę jechac czy nie bo musze przewieźc do Krk rybki - i o ile osoba, która je chce będzie je chciała nadal to chyba pojadę. Co do kasy to pan od rybek płaci więc się nie martw. Pogadaj jeszcze z Mychą - ona często kursuje miedzy Katowicami a Krakowem i powiedziała, że może jechac.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Re: Problem z ogoniastym - wolność ponad wszystko

Post autor: Mycha »

Izold pisze:Tak,ale przecież taka szczurzyca umrze,w zasadzie już niedlugo, a te małe mogą to strasznie przeżyć..
Jeju, Izold, pisałam już na temat śmierci szczurów w stadzie. Starsza samica była osowiała po stracie swojej koleżanki bo była samotna. A ja nie będę skazywać zwierzęcia na samotność, zwłaszcza wiedząc że to być może ostatnie momenty jej życia.
Ragno pisze:A dlaczego nie mogę kupić w sklepie? Akurat mam znajomą, która prowadzi sklep i wiem, że mimo wszystko dba o zwierzątka które ma na stanie, i poza tym wiem, że w pon kupiła kilka ogonków na giełdzie dla sklepów zoo...
Z tego co wiem Twoim problemem nie jest dołączenie do swojej samiczki jakiegokolwiek szczura, ale zależy Ci na tym, aby mieć oswojone ogonki. W tym celu najlepiej przygarnąć pewną siebie, rezolutną i ciekawską oswojoną dziewczynkę, która da przykład starszej koleżance, że z człowiekiem jest całkiem miło. Szczury z giełd dla sklepów zoologicznych pochodzą często z takich miejsc:
http://i185.photobucket.com/albums/x4/v ... G_4752.jpg
http://i185.photobucket.com/albums/x4/v ... G_4757.jpg
I zwykle ich kontakt z człowiekiem ogranicza się do minimum. Nie mówiąc już o chorobach i o tym, że nowy szczurek może być w ciąży. Sklep nie jest odpowiednim miejscem dla zwierząt, bo zwierzątka nie są towarem.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
Ragno
Posty: 26
Rejestracja: czw lip 16, 2009 12:33 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem z ogoniastym - wolność ponad wszystko

Post autor: Ragno »

Mycha pisze:
Izold pisze: Z tego co wiem Twoim problemem nie jest dołączenie do swojej samiczki jakiegokolwiek szczura, ale zależy Ci na tym, aby mieć oswojone ogonki. W tym celu najlepiej przygarnąć pewną siebie, rezolutną i ciekawską oswojoną dziewczynkę, która da przykład starszej koleżance, że z człowiekiem jest całkiem miło. Szczury z giełd dla sklepów zoologicznych pochodzą często z takich miejsc:
http://i185.photobucket.com/albums/x4/v ... G_4752.jpg
http://i185.photobucket.com/albums/x4/v ... G_4757.jpg
Niestety widuję takie coś i nie powiem, że uważam to za lekkie bestialstwo, ale nie chce zaczynać tutaj tematu tak smutnego wiec EOT na ten temat.

A Mycha to kiedy byłabyś tak dobra i jechała do Katowic? Czy wolisz na pw?
Obrazek
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Problem z ogoniastym - wolność ponad wszystko

Post autor: zalbi »

ja w kwestii transportu odpadam - pan od rybek się rozmyslił..


z Mychą lepiej porozmawiaj na pw - szybciej i nie zasmiecasz tematu
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
glucjan
Posty: 423
Rejestracja: śr mar 11, 2009 2:34 pm
Lokalizacja: B-town Co.Carlow.Ireland

Re: Problem z ogoniastym - wolność ponad wszystko

Post autor: glucjan »

Czesc! Tak sobie czytam temat i widze ze moge sie lekkawo wtracic. To fakt niezaprzeczalny, ze lepiej przygarnac malaczka od kogos kto hoduje juz szczurki, i wie jak z nimi postepowac, a co za tym idzie, szczurek od takiej osoby jest oswojony, zadbany i nie ma wad genetycznych, niz bedactwo niewiadomego pochodzenia ze sklepu. Jednakze jest i droga strona medalu, (w moim przypadku) "kupilam" Glutka w zoologusie w Irlandii, i raz ze jest rasowym pieknym zdrowym agutkiem, to uwielbia ze mna przebywac, oczywiscie na swoich zasadach, ale to co robi czasami przechodzi ludzkie pojecie, jest bardziej oswojony niz niejeden kot, wlasciewie zadnych z nim problemow, ani jednej wizyty u weta...no jednym slowem, wyjatek ktory nie potwierdza reguly....
Obrazek Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=--1E5fyH57c
Kochany Glutek i Donek za TM...a z nami nasza mala Tatianka:)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”