Problem z ogoniastym - wolność ponad wszystko

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Ragno
Posty: 26
Rejestracja: czw lip 16, 2009 12:33 pm
Lokalizacja: Katowice

Problem z ogoniastym - wolność ponad wszystko

Post autor: Ragno »

Witam Wszystkich.

Zarejestrowałam się na tym forum, ponieważ mam problem z moją Sandwich'ą.
Sandwich'a jest już ze mną 3,5 miesiąca a sama ma ok. 5 miesięcy. Aby dobrze ją oswoić stosowałam się do rad zawartych na tym forum, ponieważ nie mam żadnego doświadczenia w hodowli szczurków. Szczerze powiedziawszy oswajanie szło mi w miarę dobrze. Bardzo lubiła spać mi w rękawie bluzy, bawić się ze mną, podgryzać a nawet reagować w końcu na swoje imię.

Problem pojawił się, gdy jednej nocy zapomniałam zamknąć klatkę. Rano znalazłam Sandwich'ę w szafie, gdzie obgryzła plecak i zaczęła robić sobie "gniazdo". Od tamtej pory reaguje na imię tylko wtedy gdy jest w klatce, gdy biega po pokoju nie reaguje w ogóle na moje wołanie, nie chce przychodzić na ręce tylko ucieka i kombinuje jak wejść do szafy lub jakąkolwiek inną dziurę. Zachowuje się przy tym jakby była zupełnie dzika. Jak jest w klatce, chce żeby ją wyciągnąć, próbuje zwrócić na mnie swoją uwagę, a poza klatką w ogóle dla niej nie istnieje.

Trochę ta sytuacja jest dla mnie przykra, bo włożyłam dużo serca w to, żeby ją jak najlepiej do siebie nastawić, a tu nagle taka zmiana.

Bardzo proszę o pomoc. Mam nadzieję, że mi pomożecie.

Pozdrawiam serdecznie
Obrazek
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z ogoniastym - wolność ponad wszystko

Post autor: susurrement »

może czuje się samotna i jej się nudzi?
bo jak rozumiem, nie ma towarzysza tego samego gatunku.. ?
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z ogoniastym - wolność ponad wszystko

Post autor: alken »

No młode samice tak już mają, że dużo spraw do załatwienia i mało czasu, więc lecą na łeb na szyję a człowieka traktują jak mebel ;)
Szczura po prostu nabrała odwagi do własnych wycieczek i jakby nie jesteś już jej potrzebna, a że jeszcze się nudzi, to tym bardziej wychodząc woli zwiedzać niż bawić się z Tobą.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Ragno
Posty: 26
Rejestracja: czw lip 16, 2009 12:33 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem z ogoniastym - wolność ponad wszystko

Post autor: Ragno »

Niestety jest sama. Nie wiem, czy jej się nudzi, bo poświęcam jej bardzo dużo uwagi. Wcześniej praktycznie cały czas robiła coś ze mną, jak byłam w domu, to raczej w ogóle nie siedziała w klatce.

Zastanawiam się czy gdybym teraz chciała dokupić towarzysza, czy by to coś dało? Tzn. czy by nie wykazywała agresji w stosunku do drugiego osobnika?

-------------------------------------------------------------------
alken pisze:No młode samice tak już mają, że dużo spraw do załatwienia i mało czasu, więc lecą na łeb na szyję a człowieka traktują jak mebel ;)
Szczura po prostu nabrała odwagi do własnych wycieczek i jakby nie jesteś już jej potrzebna, a że jeszcze się nudzi, to tym bardziej wychodząc woli zwiedzać niż bawić się z Tobą.
Uhm. A czy mogę mieć nadzieję, że jej to przejdzie? Tzn. że będzie chciała jeszcze "ze mną rozmawiać"? ;)

// połączone - Leia
Obrazek
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Problem z ogoniastym - wolność ponad wszystko

Post autor: zalbi »

podpisuję się pod tym, co napisała susu.

szczur potrzebuje towarzystwa tego samego gatunku. przygarnij z forum oswojoną koleżankę dla Twojej szczurki a wszystko wróci do normy. nie męcz więcej swojej szczurki samotnością.

nie dziw się, że szczurka Cię olewa skoro cały czas siedzi w klatce sama a gdy ja wypuscisz chce po prostu biegac.

moi chłopcy wypuszczeni pobiegaja trochę a potem wyłażą na mnie i ze mną siedzą/spią.

---------------------------------------------------------

jeżeli przeprowadzisz odpowiednie łączenie to będzie ok.

nie, nie kupuj szczurów w sklepach, allegro, od pseudo hodowców.. nie kupuje sie zwierząt w takich miejscach.

przygarnij z forum bądź kup z hodowli zrzeszonej z shsrp lub od merch.



a co do "roztrzepania" - samice już takie są. to częściej samcom przypisuje się miśkowatośc i chęc do mizianek.

//połączone - Leia
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z ogoniastym - wolność ponad wszystko

Post autor: alken »

Na pewno się nudzi, człowiek nie jest w stanie zapewnić szczurowi takiego towarzystwa jak drugi szczur.

Nie kupuj w sklepie, zaadoptuj z forum.

Jak zachowasz zasady łączenia (jest o tym cały temat) to na pewno będzie ok, zwłaszcza, że Twoja szczura jeszcze nie jest taka stara i szybko przystosuje się do nowej sytuacji.

Oczywiście, że masz szanse na kontakt z nią. Po pierwsze, jak wybieg nie będzie jedyną jej atrakcją i bedzie chciała odpocząć od harców z towarzyszką to zwróci się do Ciebie :) poza tym jak już będzie starsza to będzie więcej spała i bardziej polubi mizianie.

-------------------------------------------------------------------------

grr, tam miało być "nie jest jeszcze taka stara" :P

zauważyłam i pozwoliłam sobie poprawić :P no i połączę przy okazji - Leia
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Ragno
Posty: 26
Rejestracja: czw lip 16, 2009 12:33 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem z ogoniastym - wolność ponad wszystko

Post autor: Ragno »

Uhm. Dziękuję bardzo za porady. Mam jeszcze jedną prośbę... Czy mógłby ktoś dać tutaj (tzn. w tym temacie) linka, gdzie na forum mogę znaleźć szczurka do adopcji. Znalazłam jak na razie tylko z Warszawy a ja jestem z Katowic i niestety nie mam możliwości ze stolicy takowego wziąć.

(Przepraszam za kłopot, ale jako że jestem tu nowa, to trochę się nie umiem na forum odnaleźć)
Obrazek
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Problem z ogoniastym - wolność ponad wszystko

Post autor: zalbi »

raz: http://szczury.org/viewforum.php?f=4
dwa: http://szczury.org/viewtopic.php?f=4&t=18819

jestem z Jaworzna (obok Katowic) a mam szczura z Krakowa, Bielska a nawet z Czech..
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Problem z ogoniastym - wolność ponad wszystko

Post autor: Izold »

Ragno pisze: A czy mogę mieć nadzieję, że jej to przejdzie?
Nie przejdzie. :)
Wszystkie samiczki są strasznie zabiegane. Samce to przylepy, tylko by spały i były miziane a samiczki ciągle szukają budulców na gniazdo itp.
Można jedynie jej niszczycielską duszę ujarzmić towarzyszką - tylko drugi szczur potrafi zmęczyć szczura
:)

Szczur jest samotny,co oznacza że jest nieszczęśliwy .Podejrzewam że też byś nie chciała siedzieć sama 24/7 365 dni w roku. :)
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Problem z ogoniastym - wolność ponad wszystko

Post autor: Telimenka »

Nieprawda ze nie przejdzie. To wszystko zalezy od samicy. Moje z wiekiem stawaly sie miziaste, czasami mialy kiludniowe odpaly indywidualnosci. Roznie to bywa nie mozna generalizowac. Kazdy szczur jest inny :)
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Ragno
Posty: 26
Rejestracja: czw lip 16, 2009 12:33 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem z ogoniastym - wolność ponad wszystko

Post autor: Ragno »

Telimenka pisze:Nieprawda ze nie przejdzie. To wszystko zalezy od samicy. Moje z wiekiem stawaly sie miziaste, czasami mialy kiludniowe odpaly indywidualnosci. Roznie to bywa nie mozna generalizowac. Kazdy szczur jest inny :)
Czyli jednak mogę mieć nadzieję :) Cieszę się bardzo. Po wakacjach spróbuję znaleźć jej towarzystwo. Dopiero po wakacjach, ponieważ niedługo wyjeżdżam i nie chcę zostawiać dwóch "niesfornych" samiczek, które się nie znają pod opieką rodziców.
Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Problem z ogoniastym - wolność ponad wszystko

Post autor: smeg »

A moim zdaniem lepiej poszukać małej już teraz, wtedy Twoja szczurka lepiej zniesie rozłąkę ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Problem z ogoniastym - wolność ponad wszystko

Post autor: zalbi »

ja też jestem tego zdania że lepiej, żeby dostała towarzyszkę przed wyjazdem.

pierwszego szczura nie dosc, że miałam z zoologa, to w za małej klatce i samego. wyjechałam na ok dwa tygodnie i zostawilam ogonka pod opieką rodziny. gdy wróciłam, szczura przywitała się ze mną po czym padła. umarła z samotności.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Ragno
Posty: 26
Rejestracja: czw lip 16, 2009 12:33 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Problem z ogoniastym - wolność ponad wszystko

Post autor: Ragno »

Ojej :( To bardzo smutne. Nie wiedziałam, że szczurki mogą aż tak odczuwać samotność. Hmmm...

A mam takie pytanie jeszcze: czy jakbym kupiła taką szczurkę 1,5 miesięczną, to czy dziewczyny się dogadają? Sandwich'a jest już dosyć duża, i boję się, żeby nie zmaltretowała potem maluchę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vicka211
Posty: 1698
Rejestracja: ndz mar 22, 2009 6:36 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problem z ogoniastym - wolność ponad wszystko

Post autor: Vicka211 »

Jeśli dobrze przeprowadzisz łączenie, to wszystko powinno być dobrze ;) Ja moje ogonki łączyłam, gdy starszy miał 7 miesięcy, a młodszy 1 miesiąc :) I łączenie poszło błyskawicznie, ale oczywiście wszystko zależy od charakteru szczurasów :)
Ze mną: Koda, Sitka, Kenai, Denahi, Toffik
za TM: Kasia, Edgar, Filip i 14 innych pupilków (*)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”