Niespodzianka/prezent - szczur w rodzinie. Zero wiedzy.

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Niespodzianka/prezent - szczur w rodzinie. Zero wiedzy.

Post autor: Cyklotymia »

Śmierdzące kupsztale zazwyczaj są stresowe, chłopaczek widać że jest jeszcze w tej fazie przyzwyczajania się do nowego otoczenia - albo to kwestia karmy :) Dobra karma + szczur oswojony = nieśmierdzące, twarde rodzyny :]

Wymiziaj Mózga :] A! Szczury się znacznie szybciej oswajają/przyzwyczajają do nowych warunków jak mają kumpla :D Razem raźniej!

Co do papug - może po prostu kładź coś na klatkę podczas wybiegu papug? Jakąś płytę (bo kocyk szczury wciągną do klatki), wentylacji to nie zaburzy, bo z boków będzie przecież full powietrza napływać, a ciekawski szczur nie będzie miał jak chwycić za tę niezwykle interesującą ptasią nogę, która się nagle pojawi na górze klatki (a jak pewnie zauważyłeś, to żaden problem dla szczura wejść po prętach na sam szczyt :D)
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Re: Niespodzianka/prezent - szczur w rodzinie. Zero wiedzy.

Post autor: Vella »

Paul_Julian pisze:To chodzi o niesuchy chleb.
Z innego topiku :
Blanny pisze:Nie dawaj szczurowi chleba. Chleb pęcznieje w żołądku, a na dodatek kwaśnieje. Może od tego poważnie zachorować, może jej też utknąć napęczniały w gardle (mojemu utknął i było to mordęgą i dla mnie, i dla niego).
Jak chcesz jej dawać chleb, to TYLKO suchy, czerstwy. Jak dla konia.
Napewno taki "z przedwczoraj" będzie ok.
Od ponad 20 lat moje szczury dostają chleb, i to wcale nie koński* i dolegliwości żadnych z tego powodu nie miały.


*dla konia i królika tylko chleb suchy jak kamień, dla szczura wystarczy, żeby nie był świeżutki prosto z pieca (taki zżeram sama, więc i tak żaden szczur nie ma szans się załapać ;) )


Aha, trzeba oczywiście pamiętać by niezjedzone resztki z klatki usunąć. Chleb wilgotnieje, plesnieje, to dopiero może powaznie zaszkodzić zdrowiu ulubieńca.
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Awatar użytkownika
Wilczocha
Posty: 357
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 3:58 pm
Lokalizacja: Gdańsk, Bytów

Re: Niespodzianka/prezent - szczur w rodzinie. Zero wiedzy.

Post autor: Wilczocha »

Hmmm i tak nagle się skończyło. Ciekawe co tam u Mózga. Jak sobie koleś poradził z pogodzeniem papug i szczura. Czy dokupił mu towarzystwo.
Aha ktoś tu pisał, że nie wolno dawać szczurom soli. A dlaczego ? A te specjalne solanki dla szczurów ? Moje maja takie solanki i liżą cały czas. Czy te solanki maja inną sól ?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”