Baza repów!

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Baza repów!

Post autor: sachma »

Jest potrzeba.. ale jako że każdy zawsze chciał ładnie to wychodziło z tego to co zawsze, czyli nic.

baza będzie w exelu - łatwa w obsłudze. żadnych zdjęć czy bajerków. będzie dla hodowców dostępna i tylko dla hodowców - nie wiem jeszcze czy będzie wisiała na serwerze.

Jeśli chcecie żeby wasz szczur został ojcem wystarczy wysłać maila :P

maile na mój adres : valhallarattery@yahoo.com
tytuł maila "baza reproduktorów"

a w mailu proszę zamieścić :
Imię i przydomek szczura
datę urodzenia

mioty które już szczur miał (jeśli nie miał, proszę nic nie pisać)
uszy
sierść
barwa
znaczenie

właściciel (imię nazwisko i email) - jeśli jest dwóch właścicieli również proszę podać.
status hodowlany (pamiętajcie że status "hodowlany" mają tylko szczury które są własnością bądź współwłasnością hodowcy zarejestrowanego w shsrp!)
czy ma wyrobiony rodowód SHSRP

w załączniku proszę o rodowód w exelu albo wordzie - nie przyjmuję zdjęć/skanów.

a i jeszcze jedno - dlaczego będzie dostępna tylko dla hodowców? bo będą się tam znajdować imiona i nazwiska właścicieli szczurów.
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Re: Baza repów!

Post autor: sachma »

ponieważ na innym forum wywiązała się dyskusja i tu wyjaśnię.
1. to czy szczur spełnia wymogi do rozmnażania sprawdza hodowca - baza ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny, dlatego wszelkiego rodzaju "zmyślanie" przodków nie będzie miało miejsca - hodowca sam będzie weryfikował oryginały rodowodów z tymi podanymi w bazie.
2. do bazy potrzebuje jedynie wypis przodków, nr rodowodu i inne dane szczura (po za tymi podanymi wyżej nie są mi potrzebne)
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Baza repów!

Post autor: Blanny »

A ja mam pytanie. :) Skoro status hodowlany mają tylko szczury współwłasnościowe lub należące do hodowców, to do czego taka baza ma służyć? Tzn. jeśli miałabym szczura z rodowodem kupionego od hodowcy, to on i tak ma status pet, ponieważ ja nie jestem hodowcom, ani nie jest współwłaśnościowy. A skoro ma status pet, to i tak nie można go rozmnażać.. Czy po prostu po zgłoszeniu peta, jeśli zostanie zaakceptowany, to jego status się zmienia? Jak to jest?
Przepraszam strasznie za takie laickie pytanie, ale bardzo mnie to ciekawi. :)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Re: Baza repów!

Post autor: sachma »

PET może uzyskać tymczasowe prawa hodowlane.
Hodowca stwierdza że ten szczur jest idealny dla jego samicy - no cud miód orzeszki, więc pyta się właściciela czy chce go użyć do krycia - jeśli ma zgodę od właściciela, na podforum hodowców zakłada temat, opisuje planowany miot, wylicza wszystkie "za" i prosi o zgodę na krycie danym samcem - odbywa się głosowanie wśród członków SHSRP - członkowie jak to w zwykłym temacie na forum, mogą wypowiedzieć swoje obawy lub powiedzieć dlaczego uważają że dane skojarzenie powinno mieć miejsce i dlaczego jest wartościowe.
Po zakończonym głosowaniu, kiedy wypowiedzą się wszyscy, głos ma zarząd - jeśli jest mała różnica w głosach "za" i "przeciw" ma prawo przechylić szalę na którąś ze stron, jeśli jednak (jak się to przeważnie dzieje) głosowanie było jednomyślne zarząd zatwierdza dany miot i samiec dostaje status hodowlany na ten jeden miot - w konkretnym czasie z konkretną samicą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”