Czy muszę moje szczurki wypuszczać?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Czy muszę moje szczurki wypuszczać?

Post autor: KITEgirl »

czytaj, czytaj, nie powinno ci to zaszkodzić wręcz przeciwnie ;)
Ratsy
Posty: 27
Rejestracja: pt kwie 29, 2011 2:52 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Czy muszę moje szczurki wypuszczać?

Post autor: Ratsy »

Hm... Wyjechałam nad morze, więc tydzień nie widziałam się z moimi szczurkami.
Gdy otworzyłam drzwiczki klatki niepewnie powyłaziły. Badały teren. Teraz Grzesio się rozpędził, a że niewiem, czy moje "zabudowania" są nie do przejścia, musiałam obserwować moją małą torpedę.
Dobrał się do kosz z dziurami, który zabezpiecza kable. Przestraszyłam się, bo bez problemu się na nią wspiął. Gdyby ją pokonał, nie udało by mi się go złapać :-\
Szybko go złapałam, a on piszczał głośno i przeraźliwie, bo w pośpiechu za mocno go ścisnęłam...
On jest poprostu za szybki!!!
Ps. Czy szczurek wejdzie na stos książek? :-\
Żegnaj, Grzesiu... Niegdy Cię nie zapomnę, mój najlepszy przyjacielu...
Piotrze... Zawiodłam się na tobie... Zabiłeś brata...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czy muszę moje szczurki wypuszczać?

Post autor: Paul_Julian »

Wejdzie na stos książek. Oczywiscie nie od razu, ale jesli cos go tam zaciekawi, to na pewno.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
rattus94l
Posty: 31
Rejestracja: wt maja 17, 2011 8:41 pm

Re: Czy muszę moje szczurki wypuszczać?

Post autor: rattus94l »

szczur jak się zastanowi i pomyśli wejdzie praktycznie wszędzie. Mój pierwszy szczur łaził po półkach na książki, a nawet po szafie. Nauczył się ciekawej sztuczki - wspinaczka między ścianą, a meblem :D
"Wyjdź z domu na świat, którego nie ma w reklamach." Słoń - ASP

'Ktoś idzie na łatwiznę, a Ty się przyzwyczaj,
Że jak chcesz coś od życia musisz mu to wyrwać' Słoń - Marsz robotów
Awatar użytkownika
Wilczocha
Posty: 357
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 3:58 pm
Lokalizacja: Gdańsk, Bytów

Re: Czy muszę moje szczurki wypuszczać?

Post autor: Wilczocha »

Znalazłam miejsce gdzie moje szczury mogą mieć klatkę otwartą od 10 rano do 22. Ale już powoli ujawnia się problem. :-\ Wszędzie sikają a tam gdzie biegają są półki drewniane i schody drewniane i zaczyna ten mocz wsiąkać w te drewno i robi się nie ciekawie. :-\
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy muszę moje szczurki wypuszczać?

Post autor: Kluska123 »

Wilczocha nie widzę sensu w tak długich wybiegach, naprawdę. Dlatego sikają Ci wszędzie, szczurowi się nie chce wrócić do klatki żeby zrobić siusiu czy kupkę ;) Ogranicz te wybiegi czasowo, to naprawdę długo :) A problem zniknie
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
Wilczocha
Posty: 357
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 3:58 pm
Lokalizacja: Gdańsk, Bytów

Re: Czy muszę moje szczurki wypuszczać?

Post autor: Wilczocha »

To od 10 rano do 12. A potem od 18 do 22 ?
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy muszę moje szczurki wypuszczać?

Post autor: Kluska123 »

To by było dobre :) Będziesz miała mniej do sprzątania, serio ;)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: Czy muszę moje szczurki wypuszczać?

Post autor: Licho »

Tu nie chodzi o ograniczenie czasu a o częstość mycia tych chodów ;) Schody, podłogi drewniane są impregnowane, pomalowane farbą, więc mocz tak szybko nie wnika w drewno, a jedynie pozostaje na jego powierzchni. Podobnie było by przy kafelkach. Wystarczy myć podłogę i półki 2x w tygodniu i zapach siuśków zniknie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy muszę moje szczurki wypuszczać?

Post autor: Kluska123 »

Ale jeśli szczury biegają przez 12 godzin po domu, to załatwiają się poza klatką - o to mi chodziło. Wiadomo, że trzeba myć podłogi, meble itp., gdzie szczury biegają ;)
Moja Mama miała ten sam problem ze szczurami brata, ciągle narzekała, że się załatwiają na kanapę, wszędzie gdzie wlizą, biegały od rana do wieczora, non stop. Doradziłam jej, żeby parę razy w ciągu dnia zamknąć je w klatce, wiadomo szczur specjalnie się nie wróci do klatki, żeby przykładowo zrobić kupkę. Odkąd daje je do klatki między wybiegami problem niemalże się całkiem rozwiązał.
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
Wilczocha
Posty: 357
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 3:58 pm
Lokalizacja: Gdańsk, Bytów

Re: Czy muszę moje szczurki wypuszczać?

Post autor: Wilczocha »

Wystarczył 1 dzień ograniczenia wybiegów a zapach jest już mniejszy. Dzięki Kluska :)
Ale szczurki nie są z tego faktu zbyt zadowolone, teraz im zamknęłam klatkę i rzucają się wkurzone po całej klatce, że nie mogą wyjść. Trochę mi smutno.
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy muszę moje szczurki wypuszczać?

Post autor: Kluska123 »

To muszę Ci powiedzieć, że masz bardzo żywiołowe ogonki ;) moje o tej porze śpią jak zabite :D
A Tobie nie musi być smutno, tyle godzin wybiegu, które im dostarczasz, to i tak nadprogramowo :D
Gdyby każdy z nas tak patrzył, to byśmy nie pracowali, nie studiowali, nie patrz na nie :P najwyżej się dupskami do Ciebie obrócą obrażone :D
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Czy muszę moje szczurki wypuszczać?

Post autor: KITEgirl »

odkopuję!
jeżeli szczur nie będzie miał wybiegów przez kilka miesięcy, czy coś może mu się stać z psychiką np? klatkę mam sporą jak wiecie. ogłosiłam już wszem i wobec że idę na te pół roku do szpitala a ogonami zajmie się mama. w sumie to się ich nie boi, boi się o nie. jakby się nie starała to szczury mogą liczyć tylko na bieganie po 'dachu' klatki podczas gdy ona daje im serię mizianka. boi się puszczać to rozwydrzone stado na pokój bo bliźniaczki jak zejdą (a zejdą) to nie wrócą, yumi piszczy nawet przy wyciąganiu zza klawiatury więc sama też nie przybiegnie. u nich na wybiegu trzeba mieć oczy dookoła głowy a mamka swoje latka już ma :/
nie radźcie dt bo część to staruszki..
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy muszę moje szczurki wypuszczać?

Post autor: noovaa »

Pół roku, to duża część ich życia .. Nie wiadomo, czy nie ostatnie chwile dla starszego szczura ... Może niech mama spróbuje zabezpieczyć pokój po swojemu na ten czas i chociaż co kilka dni organizować im wybieg ? Nawet raz w tygodniu ... Szczury przyzwyczajone do wybiegów będą smutne ... wydaje mi się, że te, które są bardziej 'uczuciowe' mogłyby popaść w lekką depresję.. Wybieg jest dla nich ważny.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy muszę moje szczurki wypuszczać?

Post autor: alken »

a inne pomieszczenie, mniejsze, na przykład przedpokój, łazienka?
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”