Pokazuje władze ?!! ważne prosze !!!

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

FanekOgonek
Posty: 10
Rejestracja: sob gru 17, 2011 1:58 am
Lokalizacja: Warszawa/Bemowo

Pokazuje władze ?!! ważne prosze !!!

Post autor: FanekOgonek »

Witam kupując pierwszego szczurka (samiec) w piątek równo tydzień temu, zobaczyłem to forum i momentalnie zauważyłem
"nie można pod żadnym pozorem kupować jednego szczurka" więc co ??
Miną tydzień a ja wraz z Mamą wybieramy szczurka !! Jest to samiczka Perełka, jedno mnie dziwi.
Nicpoń (samiec) nie gryzie jej ale tak jak by skacze na nią. Nie wiem o co chodzi bo nie wydaje mi się że jest to zabawa.
Proszę o szybką Pomoc.
P.S. Jesteśmy gotowi na to że za pare miesięcy możemy się spodziewać młodych szczurów i 15 osób jest na nie chętne O0 Szczurki pod żadnym pozorem nie pójdą na karme !!!! ;)
Każdy ogonek przy mnie znajdzie swój domek ;*
Awatar użytkownika
Vesper
Posty: 533
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:50 am
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pokazuje władze ?!! ważne prosze !!!

Post autor: Vesper »

Brawo. :-\
Ile ty masz lat? Przecież, nawet dzieci na lekcji przyrody uczą, że samiec + samica = potomstwo.
Ze mną:Primental, Edgar, Cocolino
Za TM [*][/i]: Nivek, Vito, Kaspar, Sascha, Virus, Dero, Zero, Layla, Bubi, Łatka
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Pokazuje władze ?!! ważne prosze !!!

Post autor: zuzka-buzka »

Vesper, o kopulacji z tego co pamiętam uczą w 5 klasie na początku, więc...
FranekOgonek, gratuluję skrajnej nieodpowiedzialności.

Myślę, że to prowokacja.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Vesper
Posty: 533
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:50 am
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pokazuje władze ?!! ważne prosze !!!

Post autor: Vesper »

FanekOgonek, sorry z Twojego postu można zrozumieć, że nie kupiliście przypadkowo samiczki.
Ze mną:Primental, Edgar, Cocolino
Za TM [*][/i]: Nivek, Vito, Kaspar, Sascha, Virus, Dero, Zero, Layla, Bubi, Łatka
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Pokazuje władze ?!! ważne prosze !!!

Post autor: zuzka-buzka »

Vesper, tak jak mówię, ja stawiam na prowokację, więc spokojnie ;) Rano Paul, albo jakikolwiek inny moderator zamknie ten temat.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
FanekOgonek
Posty: 10
Rejestracja: sob gru 17, 2011 1:58 am
Lokalizacja: Warszawa/Bemowo

Re: Pokazuje władze ?!! ważne prosze !!!

Post autor: FanekOgonek »

Tylko on na nią nie skacze jak by chciał ją gwałcić -.- takie rzeczy da się odróżnić :D
Każdy ogonek przy mnie znajdzie swój domek ;*
Awatar użytkownika
Vesper
Posty: 533
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:50 am
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pokazuje władze ?!! ważne prosze !!!

Post autor: Vesper »

No może tak... ale trzymanie samicy z samcem jest nieodpowiedzialne, lekkomyślne.
Jest tyle szczurów szukających domów, po co rozmnażać kolejne?
Ze mną:Primental, Edgar, Cocolino
Za TM [*][/i]: Nivek, Vito, Kaspar, Sascha, Virus, Dero, Zero, Layla, Bubi, Łatka
FanekOgonek
Posty: 10
Rejestracja: sob gru 17, 2011 1:58 am
Lokalizacja: Warszawa/Bemowo

Re: Pokazuje władze ?!! ważne prosze !!!

Post autor: FanekOgonek »

Z zapewnieniem domów młodym szczurkom nie będzie problemu jak narazie 15 Rodziców moich kolegów się zgodziło na adoptacje szczura. Tylko naprawde strasznie się martwię o co chodzi... :-[ :-[
Każdy ogonek przy mnie znajdzie swój domek ;*
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Pokazuje władze ?!! ważne prosze !!!

Post autor: smeg »

Za miesiąc będzie 15 szczurków, za 2 miesiące kolejne 15, w tym czasie część rodziców kolegów się rozmyśli i szczurki z pierwszego miotu urosną już na tyle, że będą mogły same się rozmnażać, więc będą kolejne dzieci. Za pół roku możesz mieć 100 szczurów!

Poza tym zapewne Twoje szczury to brat i siostra i ich dzieci mogą być chore, upośledzone. Poza tym dla takiej młodej samiczki ciąża jest ogromnym obciążeniem, to tak jakby Twoja siostra urodziła dziecko mając 13 lat, samiczka może nawet umrzeć przy porodzie albo nie dać sobie rady z wykarmieniem młodych.

Koniecznie oddziel samca od samicy, bo samica tego samego dnia po porodzie może zajść w kolejną ciążę. Samca można wykastrować jeśli skończy 4 miesiące, albo samiczkę wysterylizować już teraz u dobrego weterynarza znającego się na szczurach. Wtedy będą mogły mieszkać razem i nie mieć dzieci ;) Polecam w tym przypadku sterylizację samiczki, przy okazji usunie się jej aktualną ciążę, a szkoda żeby mieszkały przez 4 miesiące oddzielnie. Możesz też oddać samca i przygarnąć drugą samiczkę albo na odwrót.

Co do skakania - jeśli to nie kopulacja, to raczej zabawa i pokazywanie "kto tu rządzi".
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Pokazuje władze ?!! ważne prosze !!!

Post autor: IHime »

Odpowiadam na wszelki wypadek, gdyby się okazało, że Franek nie jest prowokatorem, a bardzo, bardzo młodą osobą.
Franek, nie za kilka miesięcy, tylko za trzy tygodnie będziesz miał nawet 20 młodych. Za miesiąc kolejne, za następny - znowu maluchy. I tak co miesiąc, aż samica padnie z wyczerpania. Znajdziesz chętnych na tyle szczurków? Zabraknie Ci kolegów z klasy, nawet całej szkoły Ci zabraknie.
Nie doczytałeś, że szczurki muszą być dwa, ale TEJ SAMEJ PŁCI.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Pokazuje władze ?!! ważne prosze !!!

Post autor: smeg »

Jeśli jesteś z Warszawy, najlepiej jedź na sterylizację do dr Anny Rzepki w MedicaVecie, to najlepszy weterynarz od szczurów. Tylko najpierw musisz się umówić telefonicznie ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
FanekOgonek
Posty: 10
Rejestracja: sob gru 17, 2011 1:58 am
Lokalizacja: Warszawa/Bemowo

Re: Pokazuje władze ?!! ważne prosze !!!

Post autor: FanekOgonek »

Smeg dzięki za info. Postaram się o szybką sterylizacje. !! :P :P :P
Każdy ogonek przy mnie znajdzie swój domek ;*
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: Pokazuje władze ?!! ważne prosze !!!

Post autor: Licho »

FanekOgonek, w przypadku Twoich szczurów szybką oznacza na wczoraj. Kastracja samca to kwota 150-170zł.
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pokazuje władze ?!! ważne prosze !!!

Post autor: Paul_Julian »

150-170 zł to bardzo dużo, można zrobić i za 50 zł u dobrego weta :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: Pokazuje władze ?!! ważne prosze !!!

Post autor: Licho »

Paul_Julian, w Warszawie??
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”