Gryzienie pościeli. Samce a samice.

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Sarasvati
Posty: 11
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 1:48 pm

Gryzienie pościeli. Samce a samice.

Post autor: Sarasvati »

Cześć. mam dwie 1,5 roczne szczurzyce. Zauważyłam, że co jakiś czas robią sobie ze wszystkiego gniazda. Przed chwilą jedna z nich pogryzła mi ulubioną pościel D: Eh.. No pech.
Zastanawiam się czy samce robią tak samo? Wydaje mi się, że samice gryzą i gromadzą materiały, papiery, chusteczki itp. żeby zrobić gniazdo instynktownie przygotowując się na młode. Albo coś w ten deseń :D (Szczególnie Ladhu. Gdy nie miałam jeszcze doświadczenia przypadkiem kupiłam ją jak była w ciąży tak więc jest mamuśką. Drugi szczurek to jej córcia). Samce chyba nie będą tak robić.
Tak się właśnie zastanawiam, może jestem w błędzie? Wie ktoś coś na ten temat??
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Gryzienie pościeli. Samce a samice.

Post autor: Paul_Julian »

Wszystkie szczury gryzą :D taka szczura natura. Kazdy szczur coś znosi, kolekcjonuje.... Mialem kastratów i tak samo gryzli. Pełnojajecznych nie mialem.

Może tu znajdziesz więcej ? http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=30587
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
5zczurzyca
Posty: 206
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:53 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Gryzienie pościeli. Samce a samice.

Post autor: 5zczurzyca »

Samce są raczej bardziej leniwe od samic, ale jako właścicielka pełnojajecznych przedstawicieli "płci brzydszej" potwierdzam, że kolekcjonują / gryzą / znoszą do klatki chusteczki i inne. Kiedyś udało mi się uratować mój golf przed przykrym losem - złapałam swojego alfę w połowie drogi do klatki skaczącego radośnie w zębach trzymając mój golf... Kiedy wyciągnęłam mu go z pyszczka i zabrałam się za składanie w kostkę ten polazł zwędzić moje spodnie... Na szczęście takie akcje zdarzały się tylko sporadycznie.
[*]Seiya~30 dni-uMorusany~8 mies.-Ariel~21 mies.-Ubrudzony~30 mies.-Wymalowany-Farbowany
*Rexona *Perwoll - Szczęście ma szczurzy ogon<:3))~
Eve pisze:czułe serce nie jest powodem do wstydu
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Gryzienie pościeli. Samce a samice.

Post autor: Arau »

Moje samcole lubią wciągać szmatki do klatki, ale wciągnięte leży jak spadło. Raz załatwiły TŻtowi spodnie, bo po kawalerskim kumpla rzucił je na klatkę przed pójściem spać - na szczęście wstałam przed nim, spodnie zabrałam i wmówiłam mu, że sam się tak załatwił :D Za to jak je najdzie to szatkują mebelki w klatce równo.
Na wybiegu gryzą, ale raczej twarde rzeczy. Nie znoszą, czasem ukradną chusteczkę higieniczną i schowają, ale jak im coś włożę do koszyków, to raczej wywalają ;)
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
5zczurzyca
Posty: 206
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:53 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Gryzienie pościeli. Samce a samice.

Post autor: 5zczurzyca »

To ciekawe, bo u mnie na wybiegu tylko testują rzeczy zębami skubiąc, ale nie gryzą :)
Jak widać co szczur to inne obyczaje :D
[*]Seiya~30 dni-uMorusany~8 mies.-Ariel~21 mies.-Ubrudzony~30 mies.-Wymalowany-Farbowany
*Rexona *Perwoll - Szczęście ma szczurzy ogon<:3))~
Eve pisze:czułe serce nie jest powodem do wstydu
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Gryzienie pościeli. Samce a samice.

Post autor: akzi »

moje szczury zjadły mi wszystkie poszewki.
mam samca i samice
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Gryzienie pościeli. Samce a samice.

Post autor: katkanna »

A moje chłopy mało tną, największe "sukcesy" to wyrąbanie dziury w prześcieradle, kocu, obiciu fotela i starym T-shircie, bo uwielbiają chować się w wyprasowanych ubraniach przewieszonych przez oparcie kanapy. Ale to w zasadzie tyle jak na 4 sztuki, przy czym wszystkie zniszczenia poza prześcieradłem to szaleństwa Pandzika. Swoich szmatek w klatce nie gryzą, ubrań też nie, kiedy siedzą pod koszulką lub na ramieniu. Natomiast intrygują je papiery i folie - Łatek namiętnie próbuje znosić do klatki paczki chusteczek, chyba mu się podoba szelest foliowego opakowania. I luzem leżące kartki-kserówki dodoktoratu też próbują zaciągnąć do siebie. Zabieram im, bo są zadrukowane.
Panowie jajeczni wszyscy ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”