Czy to normalne?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

KaeSiak93
Posty: 14
Rejestracja: wt sie 13, 2013 3:34 pm

Czy to normalne?

Post autor: KaeSiak93 »

Witam. Dziś zakupiłem dwa samce. Zaobserwowałem u nich kilka rzeczy m.in.:
1- Jeden szczurek jest ruchliwy, biega sobie, zwiedza pokój bez najmniejszego problemu. Drugi jednak czasami wydaje się trochę ospały, raz podejdzie, a raz przy najmniejszym ruchu w pokoju ucieka i chowa się w swoim domku. Klatkę mają ciągle otwartą - pokój "przystosowałem" do nich (wszystkie kable i przewody zniknęły, dywan na chwile obecną schowany, mają dużą przestrzeń po której mogą swobodnie śmigać). To jest normalne, przyzwyczaja się po prostu?
2 - Drugim ciekawym zachowaniem jest że tak to ujmę "naskakiwanie" samca na samce tak, jakby miały kopulować. To jest normalne zachowanie u młodych szczurków czy powiedzmy jakby lekkie skrzywienie? Zwierzak który jest "na dole" nie jest tym raczej zadowolony i stara się uciekać, jednak drugi go goni.
3 - Po kilku godzinach spędzonych razem z nimi zaczęły mnie lizać po dłoniach, rękach - gdzie się tylko dostały. Czy z ich strony jest to jakiś gest? Coś oznacza? Czy po prostu mogły tylko wyczuć na przykład jakieś jedzenie i stąd takie zachowanie?

Dla wielu z Was są to być może błahe pytania jednak są to moje pierwsze ogoniaste i nie wiem o ich zachowaniu dosłownie nic.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Czy to normalne?

Post autor: akzi »

takie kopulowanie to ustalanie hierarchi ten co jest na górze chce zdominowac samca na dole, stąd temu na dole się to nie podoba ale widac się poddaje więc poprostu muszą ustalić kto w tym stadzie jest gorą.

liżą cię bo lubią cię, moje szczury liżą mojego chlopaka jak przyjdzie spocony mnie też czasem poliżą ale nie jestem taka smakowicie słona :)

tamten z domku może jest bardziej nieśmiały i może się lekko jeszcze boi , masz je od dziś więc daj mu ciut więcej czasu jest w nowym domu, pewnie pierwszy raz w zyciu ma taką przestrzeń do biegania :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
KaeSiak93
Posty: 14
Rejestracja: wt sie 13, 2013 3:34 pm

Re: Czy to normalne?

Post autor: KaeSiak93 »

Dziękuje bardzo za odpowiedź :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”