POMOCY !

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

POMOCY !

Post autor: Morgana551 »

Mam 3 szczurki Maksia, Oskara i Gizma. Maks zachowuje się agresywnie w stosunku do Gizma i Oskara. Przez co został pogryziony przez Oskara. Jego zachowanie coraz bardziej się pogarsza (objawia niechęć w stosunku do ludzi). Ma 7 miesięcy.

Oskar i Gizmo trzymają się razem i widać, że nie akceptują Maksia przez co dochodzi czasem do kłótni. Nie chcą się z nim bawić, gdy wypuszczam je na większe powierzchnie izolują się od niego.

Dzwoniłam do weta i powiedział, że pewnie szczurki go nie akceptują i jedynym wyjściem jest rozdzielenie.... Nie mam warunków aby trzymać 2 klatki więc musiałabym oddać Maksia... Pomóżcie.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: POMOCY !

Post autor: madziastan »

Mam żeńskie stadko, więc trochę nie wiem ale wg mnie Maks chyba dojrzewa i mu hormony szaleją. A czy Maks gryzie kolegów do krwi? Jak nie to nie ma powodu do obaw, a kastracja chyba by była najlepszym wyjściem niż oddanie. Weterynarz przesadza z rozdzieleniem. Każdy szczur kiedyś zacznie kłócić z drugim. To normalna relacja.
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: POMOCY !

Post autor: Morgana551 »

Czasem zdarzy się, że Oskar ma mały strupek ale Gizmo gdy był mniejszy to co chwile miał ranki spowodowane przez Maksia.

Maks od czasu do czasu kryje Oskara. W zabawach i iskaniu jest bardzo agresywny. Inne moje szczurki przez to nie chcą mieć z nim nic do czynienia. Gdy widzą jak Maks wchodzi do głównego legowiska zazwyczaj opuszczają go i idą do tunelu.... Czasem jednak Maks na siłę chce zwrócić na siebie uwagę i towarzyszą przy tym piski i bójki. Wet widział jego zachowanie gdy byłam u niego z ranka. Powiedział, że w tym przypadku kastracja nie pomoże.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: POMOCY !

Post autor: emi2410 »

Najwyraźniej się weterynarz nie zna na szczurach, lepiej poszukaj kogoś polecanego na forum.
Szczur ewidentnie przechodzi "burzę hormonów" i kastracja to najlepsze wyjście. Jemu też łatwo nie jest na pewno. Więc poszukaj odpowiedniego szczurzego weta i wykastruj szczurka.
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: POMOCY !

Post autor: Morgana551 »

Chodzę do weta, którego forum polecało.

Maks był od początku nerwowy. Gdy miałam tylko 2 nie trzymały się razem. Czasem iskały i bawiły się ale to sporadycznie. Jak na miesięczne maluchy było to dziwne. Wet powiedział, że po prostu się nie dogadują i czasem się to zdarza. Dopiero gdy pojawił się Gizmo zaszła drastyczna zmiana. Oskar obchodził się z nim jak z jajkiem, malec wszędzie za nim chodził. Gdy troszkę podrósł Gizmo z Oskarem zaczęli odrzucać Maksia.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: POMOCY !

Post autor: emi2410 »

Ale kastracja nie zaszkodzi, a zobaczysz, że będzie zmiana. Po co od razu oddawać szczura? Lepiej to przemyśl.
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: POMOCY !

Post autor: Morgana551 »

Zapytałam weta o kastracje. On powiedział, że widział szczurka i jego zachowanie i to nie przez hormony więc kastracja nie pomoże.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: POMOCY !

Post autor: emi2410 »

Ale spróbować można, a może jednak się uda? Wtedy weterynarzowi będzie głupio, że nie miał racji. :P
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: POMOCY !

Post autor: Morgana551 »

Wiele ludzi chodzi do niego z gryzoniami i są bardzo zadowoleni. Gdyby zmiana zachowania Maksia nastąpiła w wieku 5-6 miesięcy byłoby wiadomo, że to przez dojrzewanie i hormony, Jednak Maks od miesięcznego maluszka był bardzo nerwowy. Przyznam się, że kupiłam go w zoologu. Siedział sam w koncie gdzie inne szczurki spały razem. Był to jeden z głównych powodów dlaczego go wzięłam.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
Svefn
Posty: 168
Rejestracja: czw lis 01, 2012 10:41 pm
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: POMOCY !

Post autor: Svefn »

Warto zauważyć, że hormony są też wcześniej, a nie jedynie podczas okresu dojrzewania. Ich poziom może wpływać na zachowanie szczura nawet w młodszym wieku. Po kastracji chyba każdy szczur łagodnieje (w sumie nie ma co się dziwić) :).
Jedz i walcz!
Front antywieszakowy
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: POMOCY !

Post autor: Morgana551 »

Gdy przywiozłam do domu Maksia i Oskara mieli wtedy 3 tyognie. Wątpie, że wtedy na ich zachowanie wpływały hormony. Od maluszków Oskar niechętnie bawił się z Maksiem. Jak wypuszczałam je na większe powiesznie zazwyczaj się izolowały. Po kilku miesiącach wzięłam do domu Gizma myśląc, że może scali stado. Jednak stało się inaczej. Gizmo trzyma się z Oskarem i razem odrzucają Maksia.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: POMOCY !

Post autor: emi2410 »

Ale czemu nie spróbujesz z kastracją? Po tym praktycznie zawsze zmienia się zachowanie szczura, robi się większa ciapa ze szczura, że tak powiem. :P Wolisz go oddać niż spróbować? Tak to wygląda w tej chwili.
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: POMOCY !

Post autor: Morgana551 »

Chce uniknąć oddania. Czytałam wiele na temat kastracji i praktycznie żadne zachowania nie pasują do Maksa. Czytałam także, że zdarza się iż szczurki po prostu się nie polubią. Gdy Maks chce się pobawić z Oskarem on od razu odpycha go łapkami i ucieka. Z Gizmem jest to samo. Jednak on jest mniejszy i czasem ulega Maksiowi. Kończy się to zazwyczaj licznymi zadrapaniami. Po czym Gizmo wraca do legowiska gdzie jest Oskar, a Maks idzie do tunelu. Maks przez to odrzucanie zapewne czuje się samotny i temu na siłe chce zwrócić na siebie uwagę... Przynajmniej ja to tak odbieram. Zadzwonię dzisiaj do innego lekarza i skonsultuję się.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: POMOCY !

Post autor: Wilczek777 »

U nas też Desant był tym złym którego inne szczurki unikały, poza tym zaczął podgryzać nas i padła decyzja o kastracji. Kastrowaliśmy już łącznie 4 szczury i za każdym razem dawało to pozytywny efekt. To co w zachowaniu stało się nawykiem to zostaje ale po spadku hormonów nie ma już parcia na bójki i jest spokój.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: POMOCY !

Post autor: Morgana551 »

Tylko , że Maks zachowuje się tak od kiedy go mam.Czyli gdy miał 3 tygodnie....
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”