Piszczenie podczas głaskania

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Bachus
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 25, 2013 10:08 am

Piszczenie podczas głaskania

Post autor: Bachus »

Witam wszystkich
Proszę o pomoc w interpretacji zachowania mojego szczura Lokiego :)
Mój szczurek, jak pewnie większość przedstawicieli jego gatunku lubi być głaskanym. Najbardziej po szyi i za uszami. Zastyga wtedy bez ruchu, a kiedy mu się znudzi albo skończę go głaskać to liże mnie po rękach. Widać, że jest zadowolony. Zastanawia mnie jego inne zachowanie. Kiedy go głaszcze po brzuchu (wkładając rękę pod niego i ruszając palcami) to wydaje mi się, że też mu się podoba. Jednak jak głaszcze go tak w pewnym miejscu, bliżej tylnych łap wydaje kilka takich krótkich pisknięć. Nie jestem pewien czy mu się to podoba, bo podobnie piszczał u weterynarza podczas zastrzyku. Ale prócz tych piśnięć zachowuje się normalnie. Nie robi gwałtownych ruchów a później i tak liże ręce. No i nie wiem czy mu przyjemnie czy wręcz przeciwnie :)
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Piszczenie podczas głaskania

Post autor: Wilczek777 »

Im bliżej tyłu tym bardziej przypomina to dominację i pieszczoty. Samce podczas dojrzewania potrafiły uciekać z prędkością światła przy łapaniu za tyłek :) Poza tym są "piszczałki" które piszczą w razie czego zanim poczują dyskomfort. Miałam w stadzie takiego piszczka co ciągle krzyczał ale w końcu się przyzwyczaił i teraz mogę ugniatać jak ciasto :D
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Bachus
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 25, 2013 10:08 am

Re: Piszczenie podczas głaskania

Post autor: Bachus »

Dzieki za odpowiedz :D w każdym razie krzywda mu sie nie dzieje ?:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”