Mój szczur rzuca się na moją rękę gdy dostaje jedzenie.

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

azara
Posty: 1
Rejestracja: sob wrz 07, 2013 11:01 am

Mój szczur rzuca się na moją rękę gdy dostaje jedzenie.

Post autor: azara »

Witam
Mam mojego szczura już prawie rok. Nigdy nie było z nim problemów, był spokojny, ewentualnie szalał w nocy w swojej klatce jak na szczura przystało. Jednak od jakiegoś czasu moi rodzice powiedzieli mi, że gdy mnie nie było, a oni dawali mu jeść to przy wkładaniu miseczki z jedzeniem gryzł i drapał rękę do krwi. Nie wierzyłam w to jakoś, mój Fifuś by tego nie zrobił ;) Wróciłam, dawałam mu normalnie jeść i było ok.
Jednak wczoraj gdy dałam mu miseczkę to się przekonałam. Wskoczył cały na moją rękę, drapał ją i gryzł do krwi. Bardzo boleśnie. Naprawdę się przestraszyłam... Gdy nakrzyczałam na niego jakby znieruchomiał, czekał, bał się. Potem już było ok, znowu mogłam go brać na ręce, wyciągać z klatki, bawić się i nic.
Jednak dzisiaj było znowu to samo... Mam całą zadrapaną do krwi ręke, boje się mu dawać jeść. Za kare ściągnęła mu półeczki z klatki, gdy na niego krzyczę wydaje się jakby nie wiedział co zrobił... Nie wiem co się dzieje, proszę o pomoc bo moi rodzice już sie denerwują, gdy mi szczur robi krzywdę.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Mój szczur rzuca się na moją rękę gdy dostaje jedzenie.

Post autor: Morgana551 »

To chyba przez hormony. Użyłam słowa chyba, ponieważ troszkę późno Twój szczurek zaczął mieć objawy nadpobudliwości spowodowanych przez hormony. Największe BUM mają szczurki między 6,a 12 miesiącem życia. Jedynym wyjściem jest kastracja.

Z Twojego postu wynika, że masz jednego szczura. Moim zdaniem to jest największa krzywda dla tych zwierzą. Mają bardzo silny instynkt stadny i każdy potrzebuje towarzysza. Szczurki wzajemnie się liżą iskają, bawią się razem, śpią itp. ogonek będący sam nie zazna tych wszystkich przyjemności. Pamiętaj, że człowiek nie zastąpi drugiego szczurka.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
adammachulski
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 10, 2013 5:19 pm

Re: Mój szczur rzuca się na moją rękę gdy dostaje jedzenie.

Post autor: adammachulski »

Bardzo mi pomogłeś, miałem właśnie ostatnimi czasy duży problem na szczęście się wszystko wyjaśniło.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”