2 szczury i ... strach?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Gryzoniak
Posty: 11
Rejestracja: ndz wrz 01, 2013 9:49 pm
Lokalizacja: Racibórz

2 szczury i ... strach?

Post autor: Gryzoniak »

Hej, od roku mam samiczkę, dzisiaj dokupiłem drugą. Z nową byłem już u weterynarza- jest zdrowa. Po przyjściu do domu, odczepiłem jedną klatkę od drugiej i postawiłem obok siebie żeby szczurki mogły się wzajemnie poznać przez kratki.
Zachowanie tej starszej mnie dziwi. Stoi przy kratkach i obserwuje tą drugą, jest zainteresowana, ale gdy nowa podejdzie, starsza się nie odsuwa tylko piszczy i szczęka zębami. To jest strach? Nie wiem co robić żeby tak nie było.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: 2 szczury i ... strach?

Post autor: Morgana551 »

Jak długo samiczka była bez towarzystwa? Ile ma drugi szczurek?
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Gryzoniak
Posty: 11
Rejestracja: ndz wrz 01, 2013 9:49 pm
Lokalizacja: Racibórz

Re: 2 szczury i ... strach?

Post autor: Gryzoniak »

Samiczka była sama około roku ( bo tyle ją mam). A druga ma hmm trudno powiedzieć bo sprzedawca sam nie wiedział, stawiałbym na max pół roku może trochę więcej.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: 2 szczury i ... strach?

Post autor: Morgana551 »

Także nie ma się co dziwić. Szczurek był sam i nie miał styczności z innymi ogonkami. Szkoda, że szczurzyce nie są w podobnym wieku. Ja na Twoim miejscu od razu dała je na neutralny teren i obserwowała. Poczytaj o łączeniu samic. Wiele jest takich tematów na forum....
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: 2 szczury i ... strach?

Post autor: madziastan »

Gryzoniak pisze: i postawiłem obok siebie żeby szczurki mogły się wzajemnie poznać przez kratki.
.
Tak się nie łączy. Poczytaj tematy o łączeniu. "Łączenie" przez pręty to jest najgłupsza rzecz i przy tym szczury się stresują.
Aha i nie popieramy kupna.
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Gryzoniak
Posty: 11
Rejestracja: ndz wrz 01, 2013 9:49 pm
Lokalizacja: Racibórz

Re: 2 szczury i ... strach?

Post autor: Gryzoniak »

Po pierwsze właśnie chodzi o to że klatki są teraz rozłączone. Po drugie szukałem już od jakiegoś czasu szczurka do adopcji ale nic nie znalazłem.
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: 2 szczury i ... strach?

Post autor: ssylvusia »

madziastan chodziło to, że klatki nie mogą stać obok siebie. Takie coś powoduje zwiększenie agresji, bo szczury widzą się, ale nie mogą mieć ze sobą bezpośredniego kontaktu.

Łaczenie zacznij od odsunięcia klatek w przeciwległe krańce pokoju i przeczytania pierwszego posta w tym temacie -> http://szczury.org/viewtopic.php?f=16&t=1149 Jeśli będzieć mieć jakieś dodatkowe pytania, zadawaj je już w tamtym wątku.

Powodzenia :)
ObrazekObrazek
herkules
Posty: 4
Rejestracja: śr wrz 18, 2013 8:20 pm

Re: 2 szczury i ... strach?

Post autor: herkules »

Z tymi klatkami to różnie bywa. Moje stały niedaleko siebie i nie wzbudzało to u nich agresji, ale może dlatego, że od małego wychowywały się razem ?
Awatar użytkownika
Ensui
Posty: 330
Rejestracja: śr wrz 04, 2013 9:59 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: 2 szczury i ... strach?

Post autor: Ensui »

herkules, skoro wychowywały się razem, to czemu stały osobno ???
Obrazek
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”