Szczurzyca pod koszulką-oswajanie?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

ajka91
Posty: 1
Rejestracja: wt wrz 24, 2013 3:03 pm

Szczurzyca pod koszulką-oswajanie?

Post autor: ajka91 »

Hej, od trzech dni mam w domu małą szczurzy, jest spokojna, łagodna ale w głowę zachodzę czy to normalne dla młodych szczurków, pamiętam że kiedy kilka lat temu miałam szczurka to wariował i zwiewał, mała za to pierwsze co robi jak wyciągam ją z klatki to pakuje się w dekolt i godzinami siedzi pod koszulką właściwie tylko czasem wystawia łepek a potem z powrotem daje nura pod koszulkę. Nie ukrywam że jestem prawie zupełnie zielona jeśli chodzi o oswajanie małych zwierzątek(z dużymi jakoś łatwiej mi idzie...). Co mogę zrobić żeby nawiązać ze szczurkiem kontakt i wywabić go z kryjówki, czuję że jak wyciągam ją z koszulki to naruszam jej bezpieczeństwo... jakieś pomysły na rozruszanie szczurka i bezpieczne oswojenie?
Awatar użytkownika
Svefn
Posty: 168
Rejestracja: czw lis 01, 2012 10:41 pm
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Szczurzyca pod koszulką-oswajanie?

Post autor: Svefn »

1 - jest jej tam ciepło
2 - czuje twój zapach i będzie go kojarzyła z bezpieczeństwem i ciepłem (trzeba się cieszyć, że chce tam siedzieć... z czasem jej przejdzie)
3 - nie ma wsparcia ze strony innego szczurka, dlatego jest przerażona otoczeniem i szuka bezpiecznej kryjówki (poza tym, trzymanie szczurów w pojedynkę jest niehumanitarne i powoduje cierpienie psychiczne zwierzaka... nawet jeżeli szczurek nie poinformuje cię o tym na piśmie)

Słowem podsumowania - adoptuj jej koleżankę (o ile masz pewność, że twoja szczurka to faktycznie szczurka a nie szczur) i patrz jak zmienia się jej zachowanie. Różnicę widać niemalże od razu.
Jedz i walcz!
Front antywieszakowy
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”