Zachowanie szczurka

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

vSpike
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 26, 2013 3:50 pm

Zachowanie szczurka

Post autor: vSpike »

Witam,
Od jakiś dwóch tygodni zakupiłem szczurka w sklepie zoologicznym, na początku szczurek zachowywał się normalnie tzw. siedział w klatce obserwował swoje otoczenie w sposób naturalny, następie brałem go na siebie oswajał się powoli potem rozkładałem łóżko i biegał sobie, od kilku dni zachowuje się tak jakby się czegoś bał w klatce skacze jak postrzelony ;) jak wchodzi na łóżko lata jak opętany, nie potrafi usiedzieć na miejscu. Czy to normalne zachowanie szczurka czy też ja coś robię źle. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Svefn
Posty: 168
Rejestracja: czw lis 01, 2012 10:41 pm
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Zachowanie szczurka

Post autor: Svefn »

Czołem! Czytałeś może szczurze ABC? Warto się zapoznać.
Szczurek zapewne jest młodzikiem, który ma w sobie tyle energii, że wychodzi ona bokami. Musi ją jakoś rozładować. Powinieneś biegać z nim po łóżku, bić się o jedzenie, taczać po podłodze/kuwecie klatki i razem wspinać się po szczebelkach.

Ale chwila.... chyba nie dasz rady. Dlaczego? Bo nie jesteś szczurem >:(


Wpis sponsoruje literka P (jak przyjaciel)
Jedz i walcz!
Front antywieszakowy
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Zachowanie szczurka

Post autor: Morgana551 »

Jeśli jest jeszcze maluszkiem to pewnie się bawi także nie ma się czym martwic. Jednak jest inny problem. Z Twojego postu wynika, że ogonek jest sam. Szczurków NIE MOŻNA trzymać samotnych. Należy wziąć pod swój dach przynajmniej dwa tej samej płci. Człowiek nie zastąpi drugiego ogonka nawet jak będzie przebywać z nim 24h na dobę.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
vSpike
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 26, 2013 3:50 pm

Re: Zachowanie szczurka

Post autor: vSpike »

Prawda jest sam. Chciałem teraz dokupić drugiego ale boje się że nie zaakceptuje nowego przyjaciela i go zagryzie. Oczywiście jestem na tak, aby dokupić drugiego samca, tylko pewnie będę musiał kupić także większą klatkę , bo ta co jest naprawdę jest mała.
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Zachowanie szczurka

Post autor: Morgana551 »

Dlaczego kupić, a nie adoptować? Maluch nie zagryzie drugiego.... Przed tym gdy decydujesz się na ogonka lub jakiekolwiek inne zwierze poczytaj o nim... Chociaż dowiedz się podstaw.....
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”