Nagle się boi

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

kornelia568
Posty: 2
Rejestracja: śr paź 09, 2013 11:05 pm

Nagle się boi

Post autor: kornelia568 »

Witajcie, mam problem z moim szczurkiem. Ma 3 miesiące, jest u mnie od 1,5 miesiąca. Do tej pory wszystko było ok był już oswojony, nie bał się, bawił się, biegał, był wesoły. Kika dni temu miała miejsce taka sytuacja. Siedzę spokojnie w pokoju, szczurek w klatce w swoim domku i nagle jak wyskoczył z tego domku jak torpeda po kratach do góry na hamak. Wyglądało to tak, jakby czegoś się wystraszył, ale nie wiem czego. W pokoju była cisza. Ale po tym go przytuliłam, wygłaskałam i było ok. Przed wczoraj wzięłam go na przedpokój żeby się wybiegał, nigdy wcześniej nie był w tym miejscu, na początku pobiegał i nagle schował się w róg i tak siedział jak zaczarowany. Nie chciałam go męczyć bo widziałam że nie ma ochoty biegać i się boi więc wzięłam go na łóżko, wtulił się we mnie i tak go głaskałam z godzine. Wieczorem go wypuściłam na łóżko, biegał, rozrabiał, kradł płatki kukurydziane z biurka :) było super :) nagle pobiegł za poduszke, odchylam ją a on siedzi cały spanikowany, taki sparaliżowany. Oczy mało z orbit nie wyskoczą. Wzięłam go na ręce to cały był spięty. Od tamtej pory jest taki. Czegoś jakby się wystraszył ale nie mam pojęcia o co chodzi. Mało je, nie jest już taki aktywny, najlepiej by siedział w swoim domku, jak go wypuszczę na łóżko to kładzie się w róg i nie chce w ogóle biegać, od razu ucieka w kąt łóżka i tak siedzi. Nie wiem co się nagle stało. Bardzo się martwię. Proszę napiszcie o co może chodzić i jak mu pomóc żeby był taki jak dawniej?
Awatar użytkownika
Ensui
Posty: 330
Rejestracja: śr wrz 04, 2013 9:59 pm
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Nagle się boi

Post autor: Ensui »

Sprawić mu towarzysza, który razem z nim będzie biegał i odkrywał świat! A jak się czegoś wystraszą, to w dwójkę przecież raźniej ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Nagle się boi

Post autor: Morgana551 »

Szczurki mają bardzo silny instynkt stadny. W Twojego postu wynika, że szczurek jest sam. Nie dziwię się, że czasem jest strachliwy. Nie ma się z kim bawić, iskać oraz spać. Nie wątpliwie brakuje mu towarzystwa. Ty mu nie zastąpisz drugiego ogonka... Jeśli chcesz aby Twój pupil był szczęśliwy, adoptuj mu kolegę.
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
kornelia568
Posty: 2
Rejestracja: śr paź 09, 2013 11:05 pm

Re: Nagle się boi

Post autor: kornelia568 »

Zawsze namawiacie do kupna drugiego szczurka, ok ale co zrobię jeśli się nie polubią i zaczną się gryść? Przecież nie wyrzucę tamtego szczurka!
Awatar użytkownika
Morgana551
Posty: 1177
Rejestracja: ndz kwie 21, 2013 4:38 pm

Re: Nagle się boi

Post autor: Morgana551 »

Jak już wspomnieliśmy szczurki mają silny instynkt stadny i potrzebują do życia innego ogoniastego. Tak jak ludzie. Jest małe prawdopodobieństo, że się nie polubią jeśli będziesz się trzymać zasadom łączenia. Im młodszy szczurek tym łatwiej połączyć misiaki. Moim zdaniem lepiej wogóle nie adoptować/kupować szczurka jeśli z góry wie się, że będzie samotny. Jak byś się czuła gdyby zamknął cię ktoś w pokoju na 3 lata i nie miałabyś kontaktu z innymi ludźmi ?
Ze mną: Elmo, Blue, Hektor, Tyrion, Aslan, Theron SR, Memfis ZR, Frodo, Snow i Hades
Tęczowy most: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar [*]
Nasz temat: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 3#p1018523
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Nagle się boi

Post autor: IHime »

Nie namawiamy do kupna, wręcz odradzamy kupowanie w sklepie! Zachęcamy do adopcji. Jeśli zrobisz wszystko zgodnie z zasadami zapoznawania szczurków opisanymi na forum, będzie dobrze. Tylko na kilka pierwszych dni, zanim się zaprzyjaźnią, powinnaś mieć dodatkowe lokum dla nowego.
Jeśli coś idzie źle, zawsze można poprosić o pomoc na forum, często można zapytać o radę osobę, od której wzięło się ogona. Jeśli jest bardzo źle, adoptowanego szczurka często można oddać temu, od kogo się wzięło albo do adopcji na forum.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”