Ogon ma smaka na przedmioty ze złota

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Ogon ma smaka na przedmioty ze złota

Post autor: katkanna »

Jak w temacie. Namiętnie podgryza pierścionki i próbuje ściągnąć obrączkę z palca. Jest nachalny i jak tylko widzi rękę, przytrzymuje mój palec łapkami i intensywnie liże skórę wokół obrączki, podgryza, a potem próbuje ściągnąć zębami. Metal jest smaczny czy jak? W sumie to zniszczeń nie ma, najeść się tym też nie naje, ale strasznie mnie intryguje skąd ta dziwa mania ;)
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogon ma smaka na przedmioty ze złota

Post autor: katkanna »

Dodam jeszcze, że miałam kiedyś szczurzycę, co łańcuszek ze złota równie chętnie dziumdziała w paszczy.
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogon ma smaka na przedmioty ze złota

Post autor: saszenka »

Szczury kochają biżuterię ;D Każdą. Byle tylko ukraść i wynieść do kryjówki. Sroki takie małe ::)
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogon ma smaka na przedmioty ze złota

Post autor: Cyklotymia »

Pierścionki to nic, spróbuj rękę z plastrem szczurowi pokazać...
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogon ma smaka na przedmioty ze złota

Post autor: saszenka »

Równie dobrze możesz włożyć rękę do akwarium z piraniami :P
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogon ma smaka na przedmioty ze złota

Post autor: katkanna »

Z plastrami i opatrunkami to wiem, no ale to krew, pachnie intensywnie. Natomiast biżuteria? Toż to metalem podjeżdża i niczym więcej. Aż polizałam z ciekawości, ale w smaku też takie sobie :D

Ciekawe, czy dałoby się je wytresować, żeby ściągały biżuterię upatrzonej osobie i przynosiły do domu...;)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ogon ma smaka na przedmioty ze złota

Post autor: Paul_Julian »

Plastry ściągają, bo to jest coś "nierównego" ( i dziwnie pachnie, medycznie). Podobną reakcję wywoła zlepione futerko u szczura. Zaraz będzie czyścić i usiłowac sie pozbyć.
Złoto ma dobre własciwości, ale może zostaje zapach po mydle czy warzywach , jesli nie ściagasz obraczki do prac domowych?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogon ma smaka na przedmioty ze złota

Post autor: Wilczek777 »

Biżuteria chyba po prostu ma "to coś" dla ogonków. Noszę srebrną biżuterię i nie ma dnia żeby któryś nie sprawdził co to takiego mam na palcu. Nie zdejmuję pierścionków ale i tak próbują zawsze zębami pochrupać - jak zdejmuję to kradną niosą do klatki (tam obgryzają jakiś czas). Kolczyki próbują kraść (noszę długie, dyndające), bransoletki muszę chronić/ mój TŻ tak samo bo paskudy łapią i zaczynają chrupać. Jak im się da jakiś pierścionek to świrują jakiś czas a potem porzucają zdobycz.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogon ma smaka na przedmioty ze złota

Post autor: Saaa »

ale to nie tylko o metal chodzi ;) Moje skubia wszystko co mam na sobie. Wczoraj Remy chcial mi zerwac drewniana branzoletke znaczy z drewnianych koralikow na gumce ;)
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
saszenka
Posty: 2138
Rejestracja: ndz cze 10, 2012 10:59 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogon ma smaka na przedmioty ze złota

Post autor: saszenka »

Jakakolwiek biżuteria i gdziekolwiek działa na szczura wyzywająco. Bez różnicy czy czysta, brudna, złota, plastikowa, srebrna, każda, a co się będzie ograniczać ;D Zawsze musi sprawdzić, nagryźć, zabrać ;) Zdaje się, że BlackRat wspominała jej kiedyś z brwi kolczyk wyrwali szczurowie... Ja już chodzę bez pierścionków, bransoletek i łańcuszków, profilaktycznie ;)
saszenka
Stado: Turkuć, Podjadek, Pafnucy, Milord, Gimel

Na tymczasie: cała wataha
Awatar użytkownika
Klima
Posty: 28
Rejestracja: pt sty 03, 2014 4:55 pm
Lokalizacja: Czeladź

Re: Ogon ma smaka na przedmioty ze złota

Post autor: Klima »

Mój szczur ma to samo xD. Myślę, że po prostu chce sobie jakoś ząbki stępić. Chociaż kiedyś jak miałam łańcuszek, to bawiłam się tym łańcuszkiem ze szczurkiem, może dlatego. Bardzo lubi jak szeleści, zauważyłam. ;D
Obrazek
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogon ma smaka na przedmioty ze złota

Post autor: katkanna »

Paul_Julian pisze: Złoto ma dobre własciwości, ale może zostaje zapach po mydle czy warzywach , jesli nie ściagasz obraczki do prac domowych?
Na pewno zapach po mydle oliwkowym - przywieźliśmy sobie takie oliwkowe mydło z Tunezji i ogony uwielbiają jego zapach, zawsze po myciu długo nam palce wylizują. Co do jedzenia to może być to - ona jest matowiona i ma rowki, może w tych zakamarkach zostaje jakiś zapach i posmak po gotowaniu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”