Problem z piciem wody

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: knautia »

nie jest tak źle... pije trochę, ale mało jak na mój gust... szczura ma już osiem miesięcy i z poidłem sobie radzi :) przerostu ząbków nie ma, cały czas dostaje twarde rzeczy do ścierania, językiem poza mordką oeruje jak należy... i w ogóle może ja przesadzam, bo ona nie wykazuje żadnych oznak złego samopoczucia, wręcz przeciwnie! w poniedziałek, jak był taaaki upał, że ja leżałam i dyszałam, szczura brykała jak nakręcona, wykończyć mnie chciała! tylko pije malutko, ale może faktycznie w rodzinie kaktusy były :D , może dla niej to wystarczy... ja pewnie nadopiekuńcza jestem :oops: w poidle woda, w miseczce soczek, a niuśka chce kawy z mojej szklanki...
Dinusia
Posty: 352
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 12:19 pm

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: Dinusia »

Wlasnie zauwazylam ze od paru dni moje szczurki tez niepija...Ale ja im daje tez pomidory ogroki itp. moze stad czerpia wode...dzisiaj dalam im jajecznice z kurczakei mmakaronem ziemniakami i marchewka zobaczymy...
Ze mna Plamcia z plamcia na brzuszku Rati(kapturka blaze), Panda i Emka...Zagladajcie do mojej galerii! :D
GG:5641215
.....................................................................
Chomiczka Misia i wyjatkowy kot Mycior zawsze w moim sercu! :cry:
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: Czarna20 »

postaraj się urozmaicić wodę np dodatkiem miodku albo granulowanej zielonej herbaty, może to zachęci szczurka
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: Czarna20 »

myślę że zdrowy szczur który nie ma problemów z dosięgnięciem do poidła sam się z pragnienia nie zabije - to tak jak z noworodkami - te zjedzą z butli tyle ile uważają za stosowne a matki siwieją ze strachu ze się dziecko zagłodzi...więc spokojnie "szczurza mamo" :D
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: ESTI »

Ja polecam wodę z vibowitem i odrobiną cukru. :)
U mnie to działało.
Obrazek
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: morzeszek »

moje uwielbiają wode z sokiem z gotowanych jabłek z cukrem
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: Fam »

mozesz dac wode z miodem, i sproboj koniecznie mleka sojowego, mozna kupic takie male saszetki na poczatek, a najlepiej idz do weta
za tęczowym mostem: Karolcia
olka
Posty: 452
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 12:48 pm

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: olka »

Jeśli nie lubi pić z poidełka mozesz spróbowac podawać picie w czymś innym np. miseczce (ale jest to bardziej kłopotliwe). Wydaje mi się jednak, że ma po prostu dosyć picia - pomidor, ogórek - prawie sama woda :wink:
Olka
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: Fam »

polecam mleczko sojowe, moja pije ogromne ilosci na raz jak tylko dostanie
za tęczowym mostem: Karolcia
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: knautia »

no więc byłam dziś u weta, niestety sama, ale w sumie mnie uspokoił
[quote="Czarna20"]


myślę że zdrowy szczur który nie ma problemów z dosięgnięciem do poidła sam się z pragnienia nie zabije - to tak jak z noworodkami - te zjedzą z butli tyle ile uważają za stosowne a matki siwieją ze strachu ze się dziecko zagłodzi...więc spokojnie "szczurza mamo" [/quote] on to potwierdzil, na szczście się nie śmiał, tylko powiedział, że to dobrze, że się o moje stworzonko troszczę :D przeprowadził " wywiad środowiskowy" i doszliśmy do wniosku,że naprawdę nie ma się czym martwić :) na pewno tam wrócę, tym razem, żeby się pochwalić moim maleństwem- bo wet okazał się szczuromaniakiem i zna się na tych maluszkach :D i'm very happy, stąd te uśmiechy, bo to małe miasto i nie ma w nim zbyt wielu takich ludzi :? a ten gabinet jest nowy... i pan doktor przystojny :wink: zobaczymy czy szczurci się spodoba :lol:
Dinusia
Posty: 352
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 12:19 pm

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: Dinusia »

juz troche wypily!teraz dostaly te niewodniste i pily...uff...wiem ze to klopotliwe bo teraz mam trzy klatki w domu na samce i samice i dla swoich szczurkow tych duzych osobne bo male z tej dla duzych wychodza...i mam tylko 2 poidelka...jednym musze dawac w misce...
Ze mna Plamcia z plamcia na brzuszku Rati(kapturka blaze), Panda i Emka...Zagladajcie do mojej galerii! :D
GG:5641215
.....................................................................
Chomiczka Misia i wyjatkowy kot Mycior zawsze w moim sercu! :cry:
foka_z_zakonu
Posty: 244
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 11:00 pm

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: foka_z_zakonu »

wczoraj jak robiłam sobie oklady z rumianku (alergia :? ) tymek zaczął pic ten napar z miseczki... tak sie ochlał że w nocy wariował jak za młodu... nie wiem tylko czy ten rumianek mu nie zaszkodzi :?
Tymuś - R.I.P
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: Czarna20 »

no widzisz, cieszę się ze już się nie martwisz...a wet mówisz przystojny... :D chmmm
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Dinusia
Posty: 352
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 12:19 pm

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: Dinusia »

moje vibovitu nie lubia tylko na sucho...A moze powinnam im kupic inny smak?ja kupuje pomaranczowy bo sama taki lubie...
Ze mna Plamcia z plamcia na brzuszku Rati(kapturka blaze), Panda i Emka...Zagladajcie do mojej galerii! :D
GG:5641215
.....................................................................
Chomiczka Misia i wyjatkowy kot Mycior zawsze w moim sercu! :cry:
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: Dona »

Możesz spróbować np. brzoskwiniowy czy bananowy. Powinno im smakować. W sumie nie da się określić jaki smak lubią najbardziej, bo ich gustu nie znamy, ale można poeksperymentować. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”