Problem z piciem wody

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Ellendil

Problem z piciem wody

Post autor: Ellendil »

Mam szczurka od dziś. Nie wiem jak wcześniej był pojony, ale teraz mu wstawiłem do klatki poidełko. Garrett podchodzi do niego i za pierwszym razem prawidłowo lizał tę kulkę i pił wodę, po czym zaczął próbować dosięgnąć pojemnik z wodą przez klatkę i teraz ciągle się do tego dobiera jakby nie umiał z niego korzystać. Od czasu do czasu liże prawidłowo, ale po chwili próbuje z innych stron i już to mu się nie udaje. Nie wiem w jakim jest wieku, jest jeszcze młody.

Czy mam mu wstawić miskę z wodą, czy też pomóc mu z obsługą poidełka??
Help!
neris

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: neris »

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam problem i czy dobrze napiszę :P ale według mnie to twój szczurek umie pić wodę z poidełka (jesli kilka razy mu się udało to znaczy, że wie gdzie polizać ;P)
Moja Neris, na początku zamiast pić z poidełka (choć wiedziała jak, bo piła z niego wczesniej w sklepie) to cały czas próbowała ugryźć pojemnik i tą metalową rurkę :P
Więc wydaje mi się, że Twój szczurek jest po prostu ciekawy "tego czegoś" i dlatego tak się zachowuje :)
Pozdrawiam i życzę miłej opieki nad szczurkiem :)
JaszczurkA

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: JaszczurkA »

Myślę tak, jak Neris :) Jeśli szczur raz się napił umie "obsługiwać" poidełko. To inteligentne zwierzaki :wink:
cr@sh

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: cr@sh »

Zgadzam się co do wypowiedzi Neris i JaszczurkA ale gdyby ukazały ci się obawy że z poidełka nic nie uchodzi to również niemasz się co martwić poprostu szczur sam sobie dobiera co kiedy i w jakich ilościach będzie dziamał :) ale niezapomnij żeby codziennie miał świeżutką wodę ponieważ szczur je bardzo dużo suchej karmy więc musi czymś te suchary popić !!
izunia

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: izunia »

jezeli chodzi o poidelko kulkowe (bo tak wywnioskowalam z twojej wypowiedzi) to na poczatku tez myslalam ze szczurek sie meczy i nie da rady pic ale jak podrosl nauczyl sie i woda szybciej ubywa z poidelka ;) a to ze potrzasasz i nic nie wyplywa to dobrze znaczy sie ze jest sprawne i kuleczka blokuje odplyw wody sproboj nacisnac kulke lekko jakims patyczkiem jezeli nadal nic nie leci to zglos sie do sklepu o wymiane
i zalecam podawanie wody mineralnej to kosztuje ok 2 zl a przeciez 2 l starczaja na dlugo :lol:
Awatar użytkownika
Elf
Posty: 229
Rejestracja: ndz paź 26, 2003 11:32 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: Elf »

Problem z podajnikiem kulkowym sie rozwiazał:) Znaczy działa jak należy, bo szczur opanował technikę.
Co do wody to powiem jeszcze taką ciekawostkę, którą usłyszałam od pani z Departamentu Ochrony Środowiska. Przegotowywanie wody z kranu nie zmienia jej chemii tylko mikrobiologię, wiec tak naprawde niewielka to różnica czy przegotowana czy nie. Można sie zdziwić. Podobno jedynie odstawienie wody na dzień pomaga w jej odchlorowaniu. I podobno powinniśmy w ogóle pic wody źródlane.
Koniec szczurzej epopei....

['] Ash, Tasha, Missi, Matylda, Root, Hash, Pinki, Mju, Dimon, Karina, Ciamek, Śnieżynka Duża, Śnieżynka, Lilu, Lila
korabora

WODA-czyli jak nauczy? pi?

Post autor: korabora »

Mam problem. Mój szczur nie chce pić z poidełka. Pokazywałam mu już kilka razy, przy mnie pije ale sam nigdy. Poidło sie nie zacina , sprawdzałam. Jak dam mu wody to bardzo łapczywie pije, widać że mu się chciało od dawna. gdy stawiam mieczkę z wodą to załatwia się do niej i sypie tam wiórów. Co mam robić?
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: jokada »

a czy w sklepie szczuras pił z poidełka ?
jezeli tak to powinien pamietać
lekko sciśnij piodełko tak zeby była na końcu kropla wody
szczura załapie - to inteligentne stfory ;)
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: lajla »

mozesz tez koncowke poidla czyms posmarowac np.czyms cos lubi jak to liznie poczuje wode choc z jednej strony jali mowisz ze on pije tylko przy tobie... ale pije... dziwne
Kamil (milka)

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: Kamil (milka) »

Korabora JA WIEM : przy tobie pije bo ty pewnie poruszasz kuleczka od poidla i na nim zwisa pozniej kropla wody to szczur pije ale sam sie nie napije bo kulka jest za ciezka zeby ja popchnal jezykiem - ja tak mialem z chomikiem - trzeba wymienic poidlo na takie z lzejsza kulka lub ciensza - powodzenia - jak nie w tym problem to przepraszam za zamieszanie
korabora

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: korabora »

ech... kulka jest odpowiednia, z poidełka ciągle "zwisa" kropla wody. Nie wiem czemu nie pije...on w sklepie pił z misieczki ale juz umie pić z poidełka...tylko nie chce. Może to sprawa psychiki? :/
szybcia

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: szybcia »

jak to przy tobie pije a wogole nie ? :> a moze pije tylko o tym nie wiesz bo cie przy tym nie ma ? :) moje obydwie dziewuchy to w sumie szybko zalapaly. po prostu w momencie jak byly pod poidelkiem, to ruszalam kuleczka tak zeby woda na nie leciala. no i skumaly, gdzie jest zrodlo picia ;]

ale tak szczerze to nie wiem jak moze raz pic raz nie :> moze naprawde wydaje ci sie tylko... przeciez skoro wie ze tam ejst woda, to bedzie pil :> szczury chyba sa za inteligetne zeby pasc z odwodnienia dlatego ze maja takie widzimisie :>>
olka
Posty: 452
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 12:48 pm

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: olka »

dziwne...ja na szczęście nigdy nie miałam tego problemu - szczurki od razu same wiedziały, do czego służy poidełko... A maluszki, jak tylko otwierały oczka i zaczynały chodzic po klatce naśladowały mamę majstrując przy poidle... :D
Olka
_Jamaica
Posty: 63
Rejestracja: sob mar 19, 2005 2:07 pm

nie chce pi?,co mam zrobi??

Post autor: _Jamaica »

Mój szczurek nei chce pić:(jest u mnie 4 dni i prawie wcale nie pije.Do tego jest ospały i się boi.
Co mam zrobić zeby zechciał pić?
Zmienialam spodek na poidelko
dawalam wode na palcach
Nic nie pomaga;([/list]
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

problem - szczur nie chce pić wody

Post autor: limba »

To troche niepokojące że mały/a nie chce pić....spróbuj może dac jej jakis sok do picia taki jak pysio lub kubuś i zobacz jak zareaguje na to ...albo może osłódz wode odrobina miodu....jesli nie bedzie nadal chcial/a pic to radze sie przejść do weta..może to tylko stres zwiazany z nowym otoczeniem a moze jakies (tfu tfu) choróbsko :|
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”