Dziwne zachowanie panny.

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Behemiel
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 06, 2014 9:46 am

Dziwne zachowanie panny.

Post autor: Behemiel »

Witam,
miałem 2 samiczki (Zocha i Maleństwo) 9-mc ale niestety Maleństwo padło więc natychmiast poszukałem dla Zochy towarzyszki. Adoptowałem Elke kilku tygodniowa dziewczyna. Są w osobnych klatkach blisko siebie oraz wypuszczam je na kontrolowane spacery.

1 - Zocha jakby była mniej zainteresowana Elką jak są na zewnątrz choć dużo czasu siedzi przy kratkach klatki i niucha.
2 - Od kilku dni Zocha strasznie zaczeła gryźć kraty, nawet jak 1-2h się z nią bawie, do tego zaczeła szaleć po klatce i prawie że fortyfikować domek w którym śpi.

Wie ktoś co to może znaczyć? Czy to przez nową koleżankę (mimo iż ani razu nie okazywały sobie wrogości?

P.S
Całe te charce zaczynają się jak się położe do łużka nie ważne czy to 1 czy 2 w nocy. Do póki jestem na nogach jest spokojna nawet jak się nią nie zajmuję.
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: Dziwne zachowanie panny.

Post autor: sliwkowapanna »

1-może odczuwać zapach drugiej samiczki, to że od razu sobie do gardeł nie rzuciły nie znaczy też, że się od razu kochają. może ją to drażnić zwłaszcza, że klatki jak mówisz stoją koło siebie. a że szczury są bardziej aktywne w nocy...
2-nuda. szczur nie ma co robić, ma krótkie wybiegi
3-może zcierać zęby. co prawda bardziej to popularne wśród chomików, ale zawsze. ew może jej coś dolegać i ją boleć dlatego tak reaguje
4-jak wspomniałam szczur jest bardziej aktywny nocą, więc będzie więcej hałasował niż w dzień, więc jeśli nie ma co robić w klatce to tak się "bawi"

które rozwiązanie jest prawidłowe, musisz ocenić sam
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”