Łączenie szczurasków- archiwalne

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: alken »

Przeczytałam cały wątek i jakoś nie pomogło mi to w zmniejszeniu moich obaw.
Z resztą postanowiłam na razie nie łączyć bo jak Mysza zrobi krzywdę Ziucie to nie będę mogła nawet jej pomóc skoro ona się nie da dotknąć.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Hanka&Medyk »

Wybaczcie, że nie przebijam się samodzielnie przez wszystkie 40 stron, ale mam szybkie pytanie.

Czy spotkaliście się kiedykolwiek z następującym zachowaniem przy łączeniu samic z nowo przybyłym kastratem?

Mianowicie, kiedy biegają po terenie neutralnym, samica dominująca (takie przynajmniej sprawia wrażenie ;) ) skrzecząc/piszcząc rozpłaszcza się i próbuje się wsunąć samcowi pod pyszczek. Kiedy jej się to uda, to szczypie go zębami w przednie łapki.

Co to może oznaczać?
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Izold »

Hanka&Medyk pisze:
Co to może oznaczać?
Nie mam pojęcia, ale może chcę miłosnych uniesień? :D
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: tamiska »

Tez mi sie wydaje ze samica chce samca zachecic do krycia.
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Hanka&Medyk »

Problem w tym, że takie podchody robi tylko kiedy nie ma rui :P
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
tamiska
Posty: 696
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:34 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: tamiska »

To moze chce ja wywolac??
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Izold »

tamiska pisze:To moze chce ja wywolac??
Tak też można?To ci gratka :D
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Hanka&Medyk »

To teraz kolejne, poważne, pytanie z cyklu "gryzie".

Wilk często łapie dziewczyny za fałdy skóry i wszelkie wystające "końcówki" typu uszy, czy mordki. A robi to prawdopodobnie dość mocno, jak na szczurze standardy, bo dziewczyny przy tym aż piszczą. Zachowuje się tak tylko w dwóch sytuacjach: gdy biegają po dnie klatki lub gdy on leży na najszerszej półce (w tym drugim przypadku jest bezlitosny nawet dla nas, bo przy próbach miziania palcem przez kraty gryzie i fuka).

Nie wiem, co o tym myśleć, bo nie wydaje mi się to normalne... Czy faceciki zawsze tak gryzą panienki lub w ogóle inne szczurasy?
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: merch »

Faceciki raczej nie gryza panienek.
podgryzanie w tylek ma rozne funkcje , czasem jest forma znecania kiepskiego alfy majaca na celu podkreslenie kto tu rzadzi.
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Hanka&Medyk »

Hmm, to by nawet pasowało, bo Dziuńka uważa się za alfę stada. Dziwne jest to, że Gienkę też wredzioch gryzie - w szyję, uszy, tyłek, pyszczek...
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
karo147
Posty: 2
Rejestracja: wt lut 17, 2009 3:26 pm

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: karo147 »

Witajcie.
chciałabym mojej Layli dokupić koleżankę ale nie jestem pewna jaka może być jej reakcja (mam ja około 4 miesiące a jak brałam ją z zoologa to byla już większa od tych które są tam teraz). Moje obawy wynikają z tego że ona jest agresywna wobec mojego kota i psa :D Jak tylko widzi któreś z nich to biegnie za nim i rzuca się, podgryza łapki :d No i ja nie wiem czy to może oznaczać że nie toleruje innych zwierzaków czym mam spróbować z maluszkiem? Trochę tak przykro patrzeć jak jest sama :(
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: alken »

Koleżanka jest wskazana, ale nie KUPUJ (zoologom i pseudohodowcom mówimy nie) tylko zaadoptuj z forum. A to że podgryza kotka i pieska po nogach to nie znaczy, że nie lubi ;) poza tym kot i pies to dla niej obce twory (tak jak i Ty) a szczur to jednak szczur :)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
karo147
Posty: 2
Rejestracja: wt lut 17, 2009 3:26 pm

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: karo147 »

W sumie może i racja :D Wolałam się upewnić :) A co do zoologa to ja wiem że wszyscy są przeciw temu ale tym szczuraskom też trzeba pomagać bo jeśli nie to skonczą jako obiad dla węża bo wiem że dużo osób koło mnie kupuje je tylko dlatego :(
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: smeg »

Jeśli "uratujesz" szczurka ze sklepu, to sprzedawca pomyśli sobie, że szczury dobrze się sprzedają i na jego miejsce przybędzie kilka nowych. Dlatego kupując szczura, tylko pogarszasz sytuację całej ich populacji. Naprawdę lepiej będzie, jeśli przygarniesz jakiegoś z ogłoszenia z działu "Zwierzaki". Nie ma znaczenia, z jakiej jest miejscowości - transport da się załatwić na terenie całej Polski ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: smeg »

Przepraszam za post pod postem, ale nie mogę już edytować poprzedniego, a tym razem mam pytanie dotyczące łączenia.

Niedługo pojawi się u mnie druga samiczka, zaadoptowana od misstle. Przeczytałam już wiele postów na temat łączenia, ale nadal nie jestem pewna. Mam trzymać małą przez kilka dni w osobnej klatce i dać jej się przyzwyczaić najpierw do mnie, a dopiero potem zapoznać szczurzyce ze sobą na neutralnym gruncie? Czy mogę od razu po przyniesieniu jej do domu pokazać je sobie nawzajem i jeśli będzie ok, to wpakować do jednej klatki?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”