Łączenie szczurasków- archiwalne

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Rodzynka
Posty: 159
Rejestracja: wt cze 09, 2009 5:38 pm
Lokalizacja: Śląsk

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Rodzynka »

Uh
Serce mi się kraje jak jedna z moich dojrzałych szczurzyc sprawia manto małej towarzyszce. Na początku, za pierwszym podejściem do zapoznawania obsikała ją i trochę poprzeciągała zębami za skórę i sobie poszła. Za drugim razem znowu ją obsikała, trochę jakby chciała dominować i znowu sobie poszła. Za trzecim razem tyle razy ją przewróciła i tak ją gryzła, że mała padała albo na plecy albo na boczek i udawała martwą - a jak wstawała to od początku. Najpotworniej wyglądało jak raz za razem łapała ją zębami i ciągnęła za skórę holując małą po kilka/kilkanaście centymetrów. Żadnych widocznych ugryzień nie ma, futerko całe ale jak tu nie reagować jak brzdąc leży, nie rusza się a Partyzant coś mu majstruje przy szyi ???
Z druga moją szczurzycą dogaduje się lepiej. Śliwka była trochę zirytowana, że toto małe dziadostwo biega jej pod nogami więc kopnęła ją kilka razy ale potem już wrzuciła na luz i spokojnie biegały sobie razem po stole.
To był dzień 1. Zobaczymy co będzie jutro.
(Chłopak już lamentuje, że maleńka musi jeszcze podrosnąć, bo tak to się nie da ;] )
Ze mną: Bobek, Ślepcio
Za TM: Śliwka, Pan Mysz, Partyzant, Spidi, Chicha, Gogo
Awatar użytkownika
katarzyna
Posty: 57
Rejestracja: śr kwie 29, 2009 1:14 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: katarzyna »

w przypadku moich chłopaków kastracja bedzie konieczna, nawet wet mi to poradził podczas ostatniej wizyty (tak sie niefortutunnie udko Czarnego nadziało na ząbki Białego, ze zrobił się wielki krawiak). Co słodkie, kiedy Czarny odbywał rekonwalescencję w domku, Biały biegał i bawił sie ze mną, ale jak dostał kaałek chleba to od razu poleciał do klatki i zostawił go w domku, tuż obok brata (wszystkie następne zjadł sam albo schował w swojej kryjówce za łóżkiem) - pewnie to jakiś przypadek, ale wmawiam sobie, ze to tak z troski :P
jednak co wazne, ten strach i pewnie ból, niczego Czarnego nie nauczyły, bo jak juz dzis sam biega i wygląda na zdrowego, to znów zaczyna zaczepiać Białego i prowokować sprzeczki...
weronjka
Posty: 35
Rejestracja: czw paź 29, 2009 10:01 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: weronjka »

Nie wiem czy w dobrym temacie się wypowiadam, (taki stres nowego użytkownika;)) ale szukam informacji na temat hodowli szczurków... ??? i mam pytanie następujące. Wiem już że szurków nie wezmę ze sklepu zoologicznego, tylko będę szukać na forum od ludzi, wiem że chcę by to była parka samczyków albo samiczek. Ale teraz nasuwa się moje pytanie: czy odrazu wziąć dwa ogonki? czy najpierw jeden potem drugi? myslę ze od małego będąc razem uniknę tej całej "zabawy" w aranżowanie spotkania, ale czy takie szczurki nie będą się wtedy zajmować tylko sobą?? lepiej chyba żeby najpierw poznał mnie jeden, przekonał (i ja do niego ) a potem drugi? jak myślicie?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: smeg »

Też kiedyś myślałam, że lepiej pojedynczo, ale to nieprawda :) Weź od razu dwa, dzięki temu będą mniej zestresowane i szybciej się z Tobą oswoją. Będą zajmować się sobą tylko wtedy, gdy Ty nie będziesz zajmować się nimi. Szczury są z natury ciekawskie i człowiek jest dla nich atrakcją, więc na pewno chętnie razem po Tobie pobiegają i się pobawią ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
denewa
Posty: 1502
Rejestracja: pt sie 07, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Pruszków

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: denewa »

Ja bym wzięła dwa naraz, ewentualnie jednego zaraz po drugim:
- tak jak napisała smeg będą mniej zestresowane, weselsze
- będą siebie znać od maleńka i będą w podobnym wieku
- unikniesz łączenia (czasem kłopotliwego)

Jeśli chodzi o przywiązanie szczurka do człowieka to i tak najwięcej zależy od charakteru szczurka - jeden bardziej ciągnie do ludzi, drugi - do innych szczurków.
Tak więc polecam od razu kilka szczurków :D
Nasza brygada-pamiętamy tęsknimy
Diesel[*][/b] na zawsze w naszych sercach[/color], Febra[*][/b] nasza mała kochana pchełka[/color], Deli[*][/b] nasz spokojny skromny duszek[/color], Katar[*][/b] wulkan energii[/color], Puma[*][/b] kluska[/color], Polar[*][/b] dreptak[/color], Kysiel[*][/b] kluska[/color], Inka[*][/b] byczek[/color]
weronjka
Posty: 35
Rejestracja: czw paź 29, 2009 10:01 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: weronjka »

Teraz mam dylemat, będę się starać o maluszka z hodowli- lepiej wziąc na miesiąc jednego z adopcji a potem jednego lub dwa z hodowli, czy odrazu dwa z adopcji a potem jednego z hodowli... czy jeszcze inaczej jednego z adopcji a potem dwa z hodowli... Chodzi mi o jak najlepsze połączenie ich i przyjaźń.
Prosze o pilną odpowiedz:P
weronjka
Posty: 35
Rejestracja: czw paź 29, 2009 10:01 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: weronjka »

nie moge edytować- żeby nie było nie ścisłości - za miesiąc od wzięca malego z adopcji dołączyły by hodowlane;)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: smeg »

Ja bym wzięła dwa z adopcji, a potem jednego z hodowli ;) Żeby uniknąć sytuacji, w której jakiś szczurek przebywałby u Ciebie samotnie.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Dizzy15
Posty: 14
Rejestracja: wt lis 03, 2009 2:21 pm

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Dizzy15 »

A moja Sonia najpierw była 2 tyg sama a potem dołączyla do niej Tonia. Są nierozłaczne...teraz widze o ile Sonia jest szczesliwsza. i jak baby razem sie ganiaja po pokoju.
Awatar użytkownika
denewa
Posty: 1502
Rejestracja: pt sie 07, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Pruszków

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: denewa »

Zgadzam się ze smeg - proponuje takie rozwiązanie, które sprawi, że żaden szczurek nie będzie sam w nowym miejscu - tak więc weź dwa, a potem dorzucaj kolejne ;)
Jest dużo szczurków do adopcji... weź jak najwięcej z adopcji - być może uratujesz życie jakiemuś laboratoryjnemu biedactwu...
Nasza brygada-pamiętamy tęsknimy
Diesel[*][/b] na zawsze w naszych sercach[/color], Febra[*][/b] nasza mała kochana pchełka[/color], Deli[*][/b] nasz spokojny skromny duszek[/color], Katar[*][/b] wulkan energii[/color], Puma[*][/b] kluska[/color], Polar[*][/b] dreptak[/color], Kysiel[*][/b] kluska[/color], Inka[*][/b] byczek[/color]
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: xMsMartax »

Mam pytanie. Mam dwie szczurzyce (1,5 roku i 3 miesiące), wczoraj przyjechały do mnie dwa maleństwa, zapoznawałam je już ze sobą na łóżku w wannie (bez starej szczurzycy), nie było żadnej wyglądającej groźnie reakcji (właściwie tylko olewanie się). Czy dobrym pomysłem będzie włożenie 3 miesięcznej dziewczyny do klatki (małej) z maluchami? Żeby sprawdzić ich reakcje na mniejszym terenie.
Obrazek
Titi&Pati
Posty: 19
Rejestracja: czw paź 29, 2009 10:30 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Titi&Pati »

Od dzisiaj mamy nowa szczurke,na poczatku nie okzywaly zainteresowania soba...ot tak normalnie razem biegaly w wannie,po pokoju,teraz sa razem w klatce i jest problem,gdy Huba(nowa szczurka) zajmie miejsce Buby np to w ktorym spi,siedzi ta od razu zaczyna ja atakowac,Huba jest przestraszona i piszczy...martwimy sie bo przed nami noc...nie wiemy co robic....
Awatar użytkownika
Asmena
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 30, 2009 9:02 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Asmena »

Ja bym wyjęła nowego szczurka i jutro znowu bym spróbowała najpierw na neutralu.
Ze mną: Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Arai, Chiki, Hagu, Sukui
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya
Titi&Pati
Posty: 19
Rejestracja: czw paź 29, 2009 10:30 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Titi&Pati »

Za nami okropna noc...klatka latala po pokoju tak sie ganialy...kolo 3 zapalilam swiatlo a ta chyba sie nie gryzly tylko tak bawily,ze jedna byla na drugiej,cala noc nieprzespana,wariacje na calego....a nad ranem piekny widok spia razem :D i teraz ze wspolnej miseczki jedza gebera :D czy to juz wszystko ok?czy moze jeszcze pojawic dominacja drugiej?A wogole to jak Buba biega za nowa szczurka to skacze na nia jak na samca...moze ma rojke?
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: xMsMartax »

Ciąg dalszy mojego problemu. Na neutralu było ok. Właściwie nie zwracały na siebie uwagi. Wymyłam dużą klatkę. Wrzuciłam na razie dumbo (mikrob został u siebie). Jadźka gdy tylko go zobaczyła podbiegła, zaczeła fukać stawać na tylnich łapach (oba stawały) po czym złapała malca za futro i zaczęła szarpać malca. Przerwałam to przewracając Jadźkę na plecy, troche ochłonęło po czym sytuacja powtorzyła się kilka razy, w końcu prztrzymałam ją dłużej i uspokoiła się, jednak widać , że malucha nie toleruje. 1,5 roczna szczurzyca tylko go obwachała , poiskała (bez prób dominacji) i poszła spać. Dodam , że poźniej Jadźka też zaczęła iskać malca po czym oddaliła się na wyższą polke i poszła spać.
Co o tym myślicie? Będzie coś z tego ?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”