Łączenie szczurasków- archiwalne

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Dinusia
Posty: 352
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 12:19 pm

Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Dinusia »

normalnie...tak jak samce z samcami lub samice z samicami....a ten samiec jest wykastrowany?
Ze mna Plamcia z plamcia na brzuszku Rati(kapturka blaze), Panda i Emka...Zagladajcie do mojej galerii! :D
GG:5641215
.....................................................................
Chomiczka Misia i wyjatkowy kot Mycior zawsze w moim sercu! :cry:
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Czarna20 »

będzie...właśnie się zastanawiam nad wzięciem facecika i tak się zastanawiam czy i o co mogą być walki w klatce, bo chyba taki kastracik nie będzie się pchał w dominację, jak myślicie??
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: ESTI »

To zależy od charakteru samca, ale nie koniecznie musi walczyć o dominację. Jeśli dominantka dobrze go ułoży, a on się podda, to powinno być oki.
Ale bez przepychanek na pewno się nie obejdzie.
Obrazek
szyszunia
Posty: 7
Rejestracja: pt cze 10, 2005 8:40 pm

Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: szyszunia »

Mam pytanie związane z łączeniem samic....jedna z nich ta mniejsza ma dopiero miesiąc, a ta druga większa ma 4miesiące...niby się nie gryzą, ale ta większa wykorzystuje to że tamnta mała nie umie się bronić i ,,turla" nią po całej klatce i mała piszczy jeszcze krew się nie leje ale same te głosy....wiem że muszą się do siebie przyzwyczaić, ale małej mi szkoda...dlatego pytam co mam zrobić rozdzielić czy co? Proszę o szybką odpowiedz
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Czarna20 »

nie oddzielać, szczurki walczą o dominację a mała w końcu zacznie się pewnie bronić jak trochę podrośnie...będzie dobrze, zobaczysz :D a jak się targają za mocno to podejdź do klatki i klaśnij - hałas odwróci ich uwagę od siebie
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: limba »

odgłosy to normalka...moje juz się nie bija ale Freska nadal piszczy jak stara zepsuta piszczawa jak ktoras sie tylko zbliza (to chyba tak na wszelki)....
wiem co przezywasz...ja to przetrwalam tylko dzieki wsparciu Mychy (dzięki dzięki jeszcze raz :D )....a teraz juz jest okej, mieszkaja razem, znam juz pisk przezorny Freski wiec sie nie denrwuje...
Powodzenia...i duzo meliski pod reka :wink:
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
szyszunia
Posty: 7
Rejestracja: pt cze 10, 2005 8:40 pm

Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: szyszunia »

dzięki wszystkim , trochę się uspokoiłam , mam nadzieje ze to jakoś przetrwamy :)
Shady Lane
Posty: 279
Rejestracja: sob cze 04, 2005 4:53 am

Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Shady Lane »

Mam pytanie - maam jedną szczurzycę (dorosłą) i dokupuje jej 3 samiczki - jak je połączyć? Bo tu jest napisane, jak połoączyć jedną z drugą, ale jak połączyć 4 ?

I jeszcze jedno - w klatce mojej samiczki mam drewniane półki, które już trochę przesiąkły jej moczem. Myłam je, ale nadal coś tam czuć. Czy to nie będzie przeszkadzać w łączeniu ?
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: krwiopij »

jak laczyc? albo tak samo (to ryzykowniejsza opcja - twoja szczurka moze poczuc sie zagrozona przez 3 osobniki z innego stada), albo po kolei - przyzwyczajasz swoja mala do jednej nowej, nie pozwalajac tej nowej zapomniec o swoich starych towarzyszkach... kiedy juz sie polubia, dolaczasz do nich pozostale - obydwie naraz lub znow pojedynczo... w takich przypadkach nie ma gotowego przepisu postepowania... musisz poobserwowac szczurzyce i sama zdecydowac, jak bedzie najlepiej... :)

na pocieszenie dodam, ze ja do trzech doroslych szczurow trzy razy dolaczalam inne dorosle (w sumie 5 zwierzakow) i tylko z jednym sie nie udalo - ale to bardzo wyjatkowy osobnik... o sashy moznaby ksiazke napisac... :roll: :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: turybiusz »

Szczury członków swojego stada rozpoznają po zapachu, dlatego, kiedy miałam do swojego stadka przylączyć dwa nowe osobniki na kilka godzin zamieniłam je klatkami (tzn. "nowe" szczury do klatki "starych" szczurów i na odwrót), żeby trochę poprzesiąkały swoim zapachem, jednocześnie pakując do klatek mnóstwo smakołyków (żeby zmniejszyć stres związany ze znalezieniem się na "obcym" terytorium i stworzyć pozytywne skojarzenia). Potem pozwoliłam im się zapoznac ze sobą na swoim łóżku (dokładając szczurki po kolei, od najłagodniejszego począwszy) i wpuściłam do wyszorowanej klatki (tzn. klatka była przystawiona do łóżka, mogły do niej wchodzić bądż wychodzić jak im się spodobało). Same połączenie przebiegło bezboleśnie, konflikty zarysowały się kilka dni póżniej, gdy szczurki lepiej oswoiły się ze sobą, jednak nie przekroczyły granic rozsądku i dzisiaj nie widac juz żadnych podziałów w grupie.
Tym nie mniej chciałam dodać, że przyłączenie nowego osobnika zawsze wiąże się z mniejszym lub większym stresem dla zwierząt i ryzykiem sprowadzenia choroby, dlatego taka decyzję należy podejmować rozważnie. Tzn. warto przyłączyc kolegę samotnemu szczurkowi, albo wziąść do swojego stadka zwierzaka, któremu w ten sposób ratuje się życie, ale np. nie koniecznie kupować do zgranej gromadki nowego kolegę, bo ma oryginalne umaszczenie.
...
przyjazna_maja
Posty: 48
Rejestracja: śr lis 02, 2005 5:01 pm

Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: przyjazna_maja »

i w taki sposób moje szczurki żyją ze sobą w zgodzie



ŚWIETNY POMYSŁ :wink:
przepraszam...
pysia
Posty: 12
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 7:48 pm

pomocy

Post autor: pysia »

witam mam wielkie powazne itd pytanko no wiec mam samca 7 miesieczego i chce go połoczyc z nowymi ze sklepu dwoma samcami 1 miesiecznymi jka to zrobic ,zeby sie nie gryzły itd?
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: sachma »

odpowiedz masz w pierwszym poscie... wystarczy poczytac...
Obrazek
Awatar użytkownika
tulpenik
Posty: 199
Rejestracja: czw sie 18, 2005 12:46 pm
Lokalizacja: Szczecin

Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: tulpenik »

"Pozostaw przez 12 h pustą miskę" - czy dotyczy to także picia?
Bez szczurków
Felcia [12.2004 - 11.02.2006]
Radha [7.10.2005 - 2.04.2007]
Misza [8.2005 - 13.11.2007]
http://tulpenik.fotosik.pl/albumy/85457.html
Bez psa
Fafik [29.06.2007 - 28.05.2009]
http://picasaweb.google.com/tulpenik/Fa ... directlink
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: sachma »

szczury powinny miec staly dostep do wody. poidlo musi byc zawsze napelnione swieza woda.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Główne”