Petycja do allegro

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

Petycja do allegro

Post autor: jutka »

Wiem, że to już trzeci raz, ale mam wrażenie, że ta petycja zaginie wśród innych postów, dlatego zakładam dla niej osobny temat.

Zbieramy podpisy pod petycją do Allegro w sprawie zakaz sprzedaży żywych gryzoni z przeznaczeniem na karmę:

PETYCJA DO ALLEGRO


Drukujcie, zbierajcie podpisy i wysyłajcie. Uwaga: podpisy można zbierać tylko na tej karcie, którą znajdziecie pod tym linkiem, skserowanej czy też wydrukowanej dowolną ilość razy. Nie należy zbierać podpisów na dołączanych pustych kartkach, takie podpisy będą nieważne. Z tyłu każdej karty dopiszcie lekko ołówkiem nicka, żebyśmy wiedzieli, kto zbierał podpisy - poprowadzimy ranking na najlepszego zbieracza :)

Dla tych, którzy nie śledzili sprawy, wyjaśnienie, o co chodzi w petycji:
"Apelujemy o wprowadzenie do regulaminu serwisu Allegro zakazu sprzedaży żywych gryzoni z przeznaczeniem na karmę oraz o usunięcie toczących się już aukcji.
Na aukcjach prowadzonych w ramach serwisu Allegro oferowane są żywe myszy i szczury przeznaczone na pokarm dla węży. Zwierzęta te wrzucane są żywe do terrarium, a następnie powoli duszone, co powoduje ich niepotrzebne cierpienia. Nie mają szans na ucieczkę czy schronienie jak w środowisku naturalnym. Są skazywane na powolną i bolesną śmierć, nieuzasadnioną w żadnym razie potrzebą gospodarczą, jako że węże mogą być karmione martwymi gryzoniami (uśpionymi wcześniej w sposób humanitarny). Niemal każdego węża można nauczyć przyjmowania martwego pokarmu. Potwierdzają to weterynarze i terraryści.
Zgodnie z art. 3 Światowej Deklaracji Praw Zwierząt z 1977 r. w razie konieczności zabicia zwierzęcia powinno się to dokonywać „szybko i bez narażania na ból i trwogę”. Kwestia ta została także uregulowana przez ustawodawstwo krajowe. Przepis art. 6 ust. 1 ustawy o ochronie zwierząt z 1997 r. (Dz.U. 1997 Nr 111 poz. 724, z późn. zm.) stanowi, iż „nieuzasadnione lub niehumanitarne zabijanie zwierząt oraz znęcanie się nad nimi jest zabronione”. Rozwinięcie tego przepisu zawiera art. 33 ust. 1a: „uśmiercanie zwierząt może odbywać się wyłącznie w sposób humanitarny polegający na zadawaniu przy tym minimum cierpienia fizycznego i psychicznego”.
Nie ulega wątpliwości, iż praktyki, którym się sprzeciwiamy, naruszają wyżej wymienione przepisy i tym samym wyczerpują znamiona przestępstwa określonego w art. 35 ust. 1 ustawy. Dalsze zezwalanie na sprzedaż zwierząt w takich celach może więc zostać uznane za pomocnictwo w czynie zabronionym i niewątpliwie wpłynie zdecydowanie negatywnie na wizerunek serwisu.
Dotychczasowa polityka Allegro, wyrażająca się między innymi w obowiązku zapewnienia sprzedawanym zwierzętom bezpiecznego i humanitarnego transportu oraz w dbałości o przestrzeganie przepisów prawa, pozwala nam mieć nadzieję, że niniejsza petycja zostanie przez Państwa rozpatrzona w sposób pozytywny i zakończy ten okrutny proceder."

Terrarystom polecam artykuł pana Michała Kaczorowskiego, przedstawiać chyba nie muszę.
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

Petycja do allegro

Post autor: jutka »

Prosimy osoby, które zbierają podpisy, o wysłanie wszystkich, które udało wam się zebrać, do końca listopada (czyli do środy). Możecie dalej zbierać podpisy, ale chcielibyśmy zobaczyć, co już mamy.
Gdybyście mogli tutaj zgłosić, że wysyłacie, też byłoby miło :)
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Petycja do allegro

Post autor: Zirrael »

Ja swoje wysłałam 15.11
Obrazek
zosiowa
Posty: 27
Rejestracja: śr sty 19, 2005 1:27 pm

Petycja do allegro

Post autor: zosiowa »

zgadzam się z faktem, że sprzedaż przez allegro jest męczarnią dla zwierzaków(aczkolwiek zdarzają się sprzedawcy o ludzkiej twarzy), ale juz nie zgadzam się z euforią dotyczącą artykułu, który zamieszczony jest pod twoim postem. TEN PAN jest przeciwny podawaniu żywych zwierząt, woli podawać martwe TZN. ZABITE W SPOSÓB NIENATURALNY PRZEZ CZŁOWIEKA. Cytuję: " Jedna z technik polega na silnym uchwycie tuż za głową zwierzęcia, przy jednoczesnym energicznym pociągnięciu za ogon. Powoduje to przerwanie rdzenia kręgowego i stosunkowo szybką śmierć zwierzęcia. Innym sposobem jest złapanie gryzonia za ogon i silne uderzenie jego głowa o twardy przedmiot." A do tego sam przeznaje, że wąż jest w stanie uśmiercić szczurka o wiele szybciej i "bezstresowo". Naprawdę sądzicie, że ten Pan jest miłośnikiem szczurów?? Jasno wynika, że on po prostu nie chce sobie zawracać głowy żywymi gryzoniami, juz lepiej żeby ktos inny je uśmiercił (a w jaki sposób...czy to ważne??). Wiadomo, że byłoby lepiej gdyby węże jadły uśpione w sposób humanitarny gryzonie, ale to na razie jest tylko pobożnym życzeniem, a problem nie tkwi w terrarystach tylko w sklepach zoologicznych, którym ani w głowie myśl, o tym, żeby zainwestować w sprzęt i sprzedawać martwe zwierzęta. I niestety, moim zdaniem petycja nie wiele pomoże, bo zwierzęta na karmę są naprawdę potrzebne (wiem że to brzmi strasznie, też mnie serducho boli, ale tak jest), a poza tym co ma zrobić terrarysta załóżmy z Bieszczadów, jeśli nie ma ochoty sam hodować myszy na karmę? Co tydzień robić wycieczki do Krakowa? Takie jest życie. niestety.
ZOSIA SAMOSIA 16 stycznia 2005:P
turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

Petycja do allegro

Post autor: turybiusz »

zosiowa, temat zwierząt karmowych był wielokrotnie poruszany. Wypowiadali się również terraryści. To nie prawda, że wąż zabija zwierzę szybciej niż człowiek . Człowiek może to zrobić znacznie szybciej i bardziej bezstresowo (np. przez przerwanie rdzenia kręgowego). Choć faktycznie metody, które przytaczasz, wcale nie wydają mi się humanitarne, w każdym razie niezupełnie są zgodne z tym, co przeczytalam o humanitarnych metodach eutanazji na stronie ministerstwa edukacji, do której link w jednej z terrarystycznych dyskusjach podała Jutka.
Terrarysta z Bieszczad nie musi wcale kupować żywych zwierząt na allegro, może kupować mrożone w terrarystycznym sklepie wysyłkowym. Nikt mi nie wmówi, że przesyłanie pocztą żywych kręgowców jest humanitarne.
...
Dawid_ns
Posty: 7
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 1:24 pm

Petycja do allegro

Post autor: Dawid_ns »

Czy jest to jeszcze aktualne? I czy można dać link z tą kartką do zbierania podpisów, bo tamten już nie działa.
Pozdrawiam.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Petycja do allegro

Post autor: ESTI »

Prosze ---> KLIK
Obrazek
Szelest
Posty: 18
Rejestracja: pn lip 03, 2006 7:04 pm

dzieki

Post autor: Szelest »

Esti dzieki za linke :) podpisałam sie pod petycją i zgadzam sie w 100 % . Miejmy nadzieje, ze ta petycje odniesie jakis skutek.
RattyGurl
Posty: 56
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 6:33 pm

.

Post autor: RattyGurl »

Dobrze, że zostal poruszony ten temat...Przez sesję umknęło to mojej uwadze...Mam 3 strony a4 wypełnionych formularzy petycji...Na dniach jakoś wyślę...mam nadzieje że to będzie miało sens...
...::: Najwięcej zielonych świateł na drodze do piekła :::... http://szczury.org/album_personal.php?user_id=1460 moja galeria:)
SZCZUROmanka
Posty: 1
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 12:37 pm

Aktualne?

Post autor: SZCZUROmanka »

Czy to jest jeszcze aktualne? Mogę zbierać podpisy?
Julias
Posty: 22
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 5:47 pm

Petycja do allegro

Post autor: Julias »

Heheh, jak dla mnie ta petycja nic nie zmieni. Nawet, gdy nie bedzie mozna pisac na akucjach, ze to zwierzeta karmowe, i tak terrarysci beda tam kupowac.
$$$
Constrictor
Posty: 6
Rejestracja: wt sie 29, 2006 7:28 pm

Petycja do allegro

Post autor: Constrictor »

I niestety, moim zdaniem petycja nie wiele pomoże, bo zwierzęta na karmę są naprawdę potrzebne (wiem że to brzmi strasznie, też mnie serducho boli, ale tak jest), a poza tym co ma zrobić terrarysta załóżmy z Bieszczadów, jeśli nie ma ochoty sam hodować myszy na karmę? Co tydzień robić wycieczki do Krakowa? Takie jest życie. niestety.
Dokładnie tak jest. Wymagacie aby kupować szczury i inne gryzonie martwe, i takie wysyłać. Jednak wątpie aby terraryści na to poszli bo mimo iż węże można przyzwyczaić do jedzenia martwego pokarmu, to jednak wielu terrarystom brakuje cierpliwości by gada do tego pzryzwyczaić. Pozatym łatwiej żywego szczurka przetrzymać dzień czy 2, niż mrożonego, ponieważ może się szybko zepsuć. I nie mówcie ze nie istnieje coś takiego jak humanitarny transport, bo sam otrzymałem kilka razy drogą pocztową myszy, które żyły, i bynajmniej miały sie dobrze (wiem bo siostra od 2 lat hoduje szczura i wie kiedy zwierzak jest zdrowy).
Mój wąż jest nauczony przyjmować martwy pokarm, więc kupuje w sklepie zoologicznym martwe gryzonie. Zajeło to troche czasu, ale dało rade przyzwyczaić. Żywy pokarm podaje od czasu do czasu. Więc moim zdaniem petycja większego sensu nie ma, jeżeli w gre wchodzi humanitarny transport. Takie aukcje były, są , i będą.

Ps. Przepraszam, jeżeli coś w tym poscie was urazilo, ale taką mam opinie.
Ps.2 Mam proźbe, przestańcie widzieć w terraryście osobe, która, z uśmiechem szaleńca i z obłędem w oczach podaje szczura wężowi i czerpie z tego ogromną radość. Ja mam węża a siostra moja ma szczura który żyje już ok. 2 lata. Nie traktuje go jako konserwy, tylko jako jej zwierzaka którego lubi, i którego nie dałbym wężowi.

Pozdrawiam was, szczurofani:)
Terrarystyka RUULEZ!]:->

Obrazek
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

Petycja do allegro

Post autor: bonsai »

Nie wszystkie węża da się przyzwyczaić do jedzenia martwego pokarmu, a po za tym my [terraryści] również staramy się zapewnić naszym pupilom jak najlepszy pokarm... zastanówcie się, czy wy chcielibyście karmi swoje zwierzaki [np. psy lub kot] mięsem, które leżało parę dni na powietrzu... Bo dokładnie coś takiego dostaje terrarysta, który zamówił mrożonkę przez internet.... :zlosc:
Jeżeli macie zamiar podpisywać tą petycję, to przynajmniej spróbujcie postawić się na naszym miejscu.. my węże kochamy równie mocno jak wy szczurki...
abigail83
Posty: 21
Rejestracja: pn cze 12, 2006 1:44 pm

Petycja do allegro

Post autor: abigail83 »

Ta petycja nic wam nie da, to tak jakby zabronić sprzedaży kurczaków i króliów
jesteście niepoważni, wąż jest po prostu wyżej w łańcuchu pokarmowym.
A to że ktoś posiada węża to nie znaczy że z satysfakcją skarmia szczury/myszy/króliki

to może wypowiecie się jak zabijać zwierzęta na karmę?
sposoby zabijania zwierzą w terrarystyce http://www.youtube.com/watch?v=QCrS1zxF0FM

ja swoje węże karmię szczurami martwymi z własnej hodowli, gdybym kupował mrożone
gryzonie to bym zbankrutował - a więc muszę je sam zabijać co wcale nie oznacza że robię
to z jakąś radością. moje szczury trzymam w doskonałych warunkach i bardzo dobrze
karmię, samice w ciagu roku wydają na świat młode w 7-10 miotach (bo takie jest założenie hodowli karmowej)
bez uszczerbku na jej kondycji, kluczem jest tu odpowiednia dieta


ponadto chciałbym zaznaczyć, że w terrarystyce też poruszane są kwestie
humanitarnego uśmiercania gryzoni
[ciach!]

jakiż jest sens gdy miłośnicy szczurów najeżdżają na terrarystów.
my kochamy gady wy szczury, nie rozumiecie tej miłośći?

i jesczze jedna kwestia: dlaczego karmicie szczury mięsem z biednych krów, świń i kurczaków?
no i wszyscy jesteście wegetarianinami?


NIE ZWALCZAJMY SIĘ NAWZAJEM

[ Komentarz dodany przez: ESTI: Nie Lis 19, 2006 2:38 pm ]
Absolutny zakaz umieszczania reklam witryn i/bądź for o tematyce terrarystycznej. Od tego zakazu zwalnia jedynie sytuacja, w której zagrożone jest życie zwierzęcia. W w/w przypadku podajecie wyłącznie linki prowadzące do artykułów, bądź postów mogących pomóc zwierzęciu.
Prosze zapoznac sie z Regulaminem.
Ostatnio zmieniony ndz lis 19, 2006 2:37 pm przez abigail83, łącznie zmieniany 1 raz.
Wiecznie uśmiechnięta moja piekność:
Obrazek
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Petycja do allegro

Post autor: Azi »

abigail83, ja taki off zrobie od tematu, ale mnie ciekawi - dlaczego, skoro i tak podajesz im martwe gryzonie, nie podasz im kawałka kurczaka, świnki, krówki? Juz bardziej jestemw stanie zrozumieć podawanie żywych osesków (podobno kilka jakiś tam gatunków nie idzie nauczyć podawania martwych), ale skoro to i tak, powiedzmy brutalnie, kawałek mięsa, to co za róznica? A i chyba taniej wychodzi i łatwiejsze. No i w końcu szczurze mięso nie jest niewiadomo jak pogate w substancje odżywcze, żeby nie można było tego czym innym zastąpić.
Ostatnio zmieniony sob lis 18, 2006 12:59 pm przez Azi, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”