Petycja do allegro

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Petycja do allegro

Post autor: Astry »

Nie wiem dlaczego wielbiciele węży piszą w ogóle coś na tym forum. Chyba po to, żeby sprawić nam przykrość. Bo to szczury zawsze obrywają, a to laboratorium, albo wężę. Według mnie powinien być zakaz sprzedaży egzotycznych zwierząt w Polsce, a przynajmniej tych niebezpiecznych. I to chyba normalne, że chcemy, aby na Allegro nie sprzedawano żywych gryzoni...
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: Petycja do allegro

Post autor: Tili »

Fakt inne zwierzeta tez jesc musza i hodowcy wezy powiedza, ze maja takie samo prawo wielbic swoich podopiecznych jak hodowcy szczurkow, jednak watpie, ze kiedykolwiek da sie pogodzic jednych i drugich. Wiadomo, swiat jest okrutny, przyroda tak "skonstruwana", ze silniejszy zjada slabszego, ale poco o tym pisac? Szczuromaniacy maja swiadomosc, ze ich ulubiency trafiaja czasem do paszczy weza, ale nie znaczy, ze musza o tym czytac na "wlasnym" forum. I nie dziwcie sie (terrarysci), ze tak zwalczamy posty, gdzie opisywane sa metody usmiercania gryzoni, przypadek jakis czas temu posunal sie nawet do zamieszczenia zdjecia pokazujacego jak waz zjada szczura. I poco to? To juz byla czysta zlosliwosc z jego strony i totalna prowokacja. Ciekawi mnie jak reaguja terrarysci jesli na ich forum ktos zamiesci produkcje torebek ze skory weza, albo przepis na smazonego weza, czy wklei filmik gdzie chinczyc kroi go na zywca, obiera ze skory i wrzuca do skwierczacego oleju.Niech kazdy siedzi na swoich "smieciach", a jesli chce sie udzielac na forum "wroga" to przynajmniej wiedze na temat hodowli gadow niech zachowa dla siebie jesli mialaby ona wywolac lawine sprzeciwow.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Petycja do allegro

Post autor: alken »

nie wiem, jakoś mi nigdy do głowy nie przyszło wejść na forum terrarystów i ich obrażać albo wciskać jakieś kity ::) widocznie mam ubogą wyobraźnię:P
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Petycja do allegro

Post autor: dusiaczek »

Tili pisze:Ciekawi mnie jak reaguja terrarysci jesli na ich forum ktos zamiesci produkcje torebek ze skory weza, albo przepis na smazonego weza, czy wklei filmik gdzie chinczyc kroi go na zywca, obiera ze skory i wrzuca do skwierczacego oleju.
Nie zajmuję się wężami, jednak nawet jeśli, to wiem jakbym reagowała - tak samo jak reaguję na skarmianie węży gryzoniami - można nawet powiedzieć, że obojętnie. Bo tak już musi być, tak było, tak jest i tak będzie, bo taka jest kultura gdzie jedzą węże czy szczury cz inne zwierzęta, gdzie przerabiają je na futra czy skóry (nie mówię że się z tym zgadzam, bo to jest okropne, tak jak eksperymenty na zwierzętach, ale tak już jest i to, że będę ubolewać nad ludzką głupotą nie zmieni świata).
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
karola06199
Posty: 16
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 7:02 pm

Re: Petycja do allegro

Post autor: karola06199 »

Piszecie , że ja nie znajdę aprobaty na tym forum w sprawie tego, co napisałam w poście. Ależ ja jej wcale nie szukam! Chcę tylko żeby niektorzy przejrzeli tu na oczy. Kochacie szczury - ja również kocham moje trzy szczurze panienki i życia bez nich nie widzę , ale wiem że terraryści również mogą się przywiązywać do swoich pupili. Nic w tym złego i chwała im za to że zapewnieją odpowiedni ( czyt. ŻYWY) pokarm.
Bez sensu jest również to dzielenie na terrarystów i tych co lubią szczury/ świnki czy cokolwiek innego. Szanujmy sie wszyscy i akceptujmy , że każdy kto zwierzę posiada - dba o nie tak jak powinien.

A ludzi chorych ( bo uważam, że patrzenie z satysfakcją na to jak wąż pożera gryzonia jest chore) to nie dotyczy, mozemy najwyżej liczyć na sprawiedliwosc losu w przyszłości;)

Jeszcze jedno... skoro są wśrod nas wegetarianie... czy są też tacy którzy płaczą, kiedy ktoś zabije komara latem? Przecież to również niehumanitarne. Ok może komara trudno powrownać ze szczurem, ale pamietajmy , że badania nad tym czy owady czują ból nadal trwają w takim razie całkiem możliwe , że czują to samo co my.
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Petycja do allegro

Post autor: Kameliowa »

Astry pisze: Według mnie powinien być zakaz sprzedaży egzotycznych zwierząt w Polsce, a przynajmniej tych niebezpiecznych.
Niebezpieczny może być równie dobrze pies. Poza tym zakaz trzymania gatunków egzotycznych nie przejdzie, ponieważ wtedy powinno równie dobrze zakazać trzymania części papug .
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Petycja do allegro

Post autor: Astry »

DK! pisze:
Astry pisze: Według mnie powinien być zakaz sprzedaży egzotycznych zwierząt w Polsce, a przynajmniej tych niebezpiecznych.
Niebezpieczny może być równie dobrze pies. Poza tym zakaz trzymania gatunków egzotycznych nie przejdzie, ponieważ wtedy powinno równie dobrze zakazać trzymania części papug .
Eh, wiem wiem. Ale jakoś nie mogę zrozumieć trzymania węży, a tym bardziej pająków :P. Ale każdy lubi co innego.

Ale mi nie chodzi o to, że terraryści są źli, ale po co piszą o zabijaniu szczurów na szczurkowym forum...
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Petycja do allegro

Post autor: alken »

karola06199 pisze:
Jeszcze jedno... skoro są wśrod nas wegetarianie... czy są też tacy którzy płaczą, kiedy ktoś zabije komara latem? Przecież to również niehumanitarne. Ok może komara trudno powrownać ze szczurem, ale pamietajmy , że badania nad tym czy owady czują ból nadal trwają w takim razie całkiem możliwe , że czują to samo co my.
ja za komarami nie płaczę, bo o ile je zabijam to w obronie własnej :P podobnie jest z kleszczami wszołami, pchłami, świerzbem i innymi takimi. a jeśli chodzi o ścisłość to staram się nie wpuszczać komarów do domu bo wspólokatorzy mają pająki i środki owadobójcze nie wchodzą w grę. a na zewnątrz na skórę odstraszacze. niekoniecznie trzeba zabijać komary.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Petycja do allegro

Post autor: Astry »

Ale taki komar zwykle ginie szybko, a nie jak zwierzęta w rzeźniach ::)
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Petycja do allegro

Post autor: alken »

Astry pisze:Ale taki komar zwykle ginie szybko, a nie jak zwierzęta w rzeźniach ::)
no tak, ja odpowiadam na pytania koleżanki, choć oczywiście musi wyciągać najbardziej absurdalne przykłady :P
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Petycja do allegro

Post autor: Astry »

alken pisze:
Astry pisze:Ale taki komar zwykle ginie szybko, a nie jak zwierzęta w rzeźniach ::)
no tak, ja odpowiadam na pytania koleżanki, choć oczywiście musi wyciągać najbardziej absurdalne przykłady :P
Ja wiem, tylko stwierdziłam fakt :P
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: Petycja do allegro

Post autor: Tili »

W zasadzie rosliny tez odczuwaja bol, wiec jak lamiemy lisc, albo galaz to drzewo czy kwiatek cierpi :) Jestem w stanie zrozumiec o co chodzilo karolinie tyle, ze sie z porownaniem nie wstrzelila. Dalej podtzrymuje swoje zdanie wolnoc tomku w swoim domu.
Awatar użytkownika
s@kur@
Posty: 330
Rejestracja: wt mar 30, 2010 5:36 pm
Lokalizacja: StW

Re: Petycja do allegro

Post autor: s@kur@ »

Astry pisze:Nie wiem dlaczego wielbiciele węży piszą w ogóle coś na tym forum. Chyba po to, żeby sprawić nam przykrość. Bo to szczury zawsze obrywają, a to laboratorium, albo wężę. Według mnie powinien być zakaz sprzedaży egzotycznych zwierząt w Polsce, a przynajmniej tych niebezpiecznych. I to chyba normalne, że chcemy, aby na Allegro nie sprzedawano żywych gryzoni...
Zgadzam się. Piszą o uśmiercaniu ''humanitarnym'' i bronią się jak mogą. Co za bezczelność, aby mieć do nas pretensje. Ciekawe czy zachowywaliby się tak samo, gdyby ta petycja dotyczyła sprzedaży młodych węży na karmę [chociaż nie wiem dla kogo...]? Dla mnie jest po prostu chore trzymanie takiego ''paskudztwa w domu'', tylko czekać, aż wypełźnie z terrarium i ''kochanego'' opiekuna zadusi.
Przejrzałam ten temat i tak się zastanawiam. Z której strony szczury, zwierzęta są gorsze od ludzi? Mają takie same prawa do życia jak i my, a nawet większe, bo ludzie są szujami. Wszystko chcą sobie podporządkować.
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Obrazek
karola06199
Posty: 16
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 7:02 pm

Re: Petycja do allegro

Post autor: karola06199 »

Niezbyt trafne porownaie z komarem? Ok . Będzie obrazowo ( drastycznie) : nikt nie płacze nad komarem , bo, jak napisał ktos wyzej , nie zabija sie go tak jak w rzeźni, tylko szybko. Równie dobrze można tak zabić szczura - uderzyć go w glowę ciężkim przedmiotem i smierć na miejscu. Ale teraz juz każdy się odezwie że tak nie wolno. Dokładnie o to mi chodziło. Szczury są swietne, ale zrozumcie też właścicieli innych ''zwierzątek'' ;) Niestety w przyrodzie tak już jest że jeden staje się pożywieniem drugiego i nie popadajmy w skrajności bo tylko czekać , a ktoś napisze że z weża można przeciez zrobic wegetarianina... ;-)
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Petycja do allegro

Post autor: dusiaczek »

Jak ktoś kiedyś napisał, jak już dawać, to mrożone... A więc zacznę mrozić świerszcze i larwy, wtedy będzie humanitarniej... Rozumiem - szczur jest wyżej na szczeblu ewolucji, jest inteligentny etc. Ale ja dzielę zwierzęta po prostu na zwierzęta. dla mnie każde ma takie samo prawo do życia - nawet głupia mrówka... Wiem że nad mrówką się nie będziemy litować za każdym razem kiedy ją rozdepczemy, ale są też pasjonaci tych właśnie żyjątek, dla których małe mróweczki są tak samo ważne jak dla nas szczury.
I w pełni popieram Karolę.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”