moj pierwszy OGON i chyba cos jest nie tak :( POMOZCIE !

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

wLePa
Posty: 7
Rejestracja: pn gru 05, 2005 2:51 pm

moj pierwszy OGON i chyba cos jest nie tak :( POMOZCIE !

Post autor: wLePa »

witam :)
jakies 9 dni temu zakupilem pierwszego ogonka :D
kupilem dla niego klatke trociny poidlo etc.
wydaje mi sie ze warunki egzystowania ma dosc dobre :)
ale zaczynamy..
ostatnio zaczalem go glaskac.. - czyji jest dobrze. :D
gdy wkladam kere do klatki po ktorkim namysleniu podchodzi do niej i zaczyna ja lizac..
tak samo jest gdy wkladam palce do klatki i tez zaczyna lizac.
tylko najgorsze jest to ze nie chce zebym go wziol do renki.. :(
nie wiem dlaczego ale nie chce...
glaszcze go.. mowie do niego a on i tak swoje :D
trudny przypadek?
czy jeszcze za wczesnie?

bardzo prosil bym Was o wsparcie :D
mile widziane podpowiedzi.. odpowiedzi.. porady etc.
[/b]
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

moj pierwszy OGON i chyba cos jest nie tak :( POMOZCIE !

Post autor: sachma »

[quote="wLePa"]mile widziane podpowiedzi.. odpowiedzi.. porady etc[/quote]

wszystko to znajdziesz w tym dziale :wink: takich postow jest masa bo kazdy na poczatku ma takie problemy :wink:
konkluzja wszystkich tych postow jest jedno slowo :cierpliwosc :)
Obrazek
_ulcia_
Posty: 25
Rejestracja: pn lis 28, 2005 4:42 pm

moj pierwszy OGON i chyba cos jest nie tak :( POMOZCIE !

Post autor: _ulcia_ »

9 dni to malo musisz poczekac,ty wiesz ze nic szczurkowi nie zrobisz ale on nie jest tego pewien.Jak juz napisala Sachma-cierpliwosci
http://szczury.org/viewtopic.php?t=8489 wejdz na to i przeczytaj pozdrawiam aaa i czekam na zdjecie twojego szczurcia
wLePa
Posty: 7
Rejestracja: pn gru 05, 2005 2:51 pm

moj pierwszy OGON i chyba cos jest nie tak :( POMOZCIE !

Post autor: wLePa »

foto postaram sie umiescic dzisiaj :)

c.d.
..glaskac sie daje, zaczyna mnie lizac :) i nawet 'bawimy sie' ale tylko w klatce.. boi sie jeszcze z niej wyjsc.. a juz nie moge sie doczekac kiedy wyjdzie z tej klatki i usiadzie ze mna przed tv :D
aha.. i jeszcze jedno.. gdy probuje wziasc go na rece.. biore i delikatnie wyjmuje z klatki.. ale odrazu sie szarpie i ucieka :D wiec odstawiam go do swojej klatki :D
..pozdrawiam :)
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

moj pierwszy OGON i chyba cos jest nie tak :( POMOZCIE !

Post autor: knautia »

mam nadzieję, że nie próbujesz go oswajać przez 10 min. dziennie, a jak on nie ma ochoty, to idziesz sobie i zajmujesz się swoimi sprawami?
tu nic nie przyjdzie samo- szczur nie oswoi się sam, zwłaszcza jak wasze kontakty będą sporadyczne. musi przyzwyczaić się do twojej stałej obecności, twojego zapachu, twojej ręki w jego klatce.
jeżeli szczurek nie ma odwagi wyjść , postaw klatkę w widocznym miejscu, bezpiecznym dla zwierzaka i czekaj, ciekawość powinna zwyciężyć! mozesz go wtedy wziąć na ręce, schować pod koszulką i pójść oglądać tą tv...
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

moj pierwszy OGON i chyba cos jest nie tak :( POMOZCIE !

Post autor: limba »

[quote="wLePa"]wiec odstawiam go do swojej klatki [/quote]
nie rob tak...jak juz postanawiasz wyjac ciura z klatki to to zrob bo bardzo szybko skojarzy ze jak cos mu sie nie bedzie podobac i zacznie sie szarpac to dasz mu spokoj...
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
nie
Posty: 43
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 1:29 pm
Kontakt:

moj pierwszy OGON i chyba cos jest nie tak :( POMOZCIE !

Post autor: nie »

ooo, widzę, że WLP, KOLEGA miszi sobie szczura zakupił ;>

więc.
musisz trzymać rękę w klatce, mówić do szczura. najlepiej na siłe go wyjąć i położyć sobie na kolanach. musisz go nosić ciągle przy sobie, oraz mówić do niego. uważaj na kupy. ja swojego szczura przez pierwszy tydzień nosiłem całymi dniami przy sobie. aż się oswoił. :]
jakby coś, weś od MichSi moje gadu, zawszę doradze xd
Parszywek: 13 grudnia 2005 - 16 kwietnia 2006 ['] / u mnie Avi od 18 kwietnia ;)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

moj pierwszy OGON i chyba cos jest nie tak :( POMOZCIE !

Post autor: limba »

piekny huskulek...
ja osobiscie polecam moja metode "na szlafrok"...tzn zakladamy szlafrok, ciura pod szlafrok..chodzimy po domu, ogladamy TV robimy co chcemy...co jakis czas lapa (nasza) do szlafroczka mizia szczurka itp... metoda sprawdzona przezemnie w 100%...(moje dziouchy do dzis kochaja szlafrok)... wygodniejsze niz bluza bo zawiazane dobrze w pasie..ciurek moze sobie wygladac, my mozemy sie przemieszczac bez strachu ze wypadnie...(sprawdza sie nawet przy 3 doroslych ciurach, tylko troche im ciasno ;-) )
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
soho
Posty: 977
Rejestracja: czw lut 17, 2005 10:55 pm
Kontakt:

moj pierwszy OGON i chyba cos jest nie tak :( POMOZCIE !

Post autor: soho »

jaka fajna kruszynka :)
a do tych pytan wyrzej - cierpliwosci :!: czasami wystarczy tydzien(?) czasami miesiace by futrzak oswoil sie (z otoczeniem , Toba etc) i spedzaj z nim jak najwiecej czasu szczegolnie ze jest jeden sam ...
Pozdrawiam i zycze cierpliwych owocow pracy hyhy
w serduszq... Kisiel ,Bingo,Trysia,Pacio,Glucia,Blutek
ik hou van je schatjes :*
moje gwiazdki na niebie
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

moj pierwszy OGON i chyba cos jest nie tak :( POMOZCIE !

Post autor: Nisia »

A ja jeszcze tylko dodam, że warto byś mieszkał ze szcurkiem w jednym pokoju, uczył się, czytał etc. siedząc przy klatce. Sam zapach też wiele pomoże.

A jak sie wyrywa po wyjęciu z klatki to trzymaj go na sobie (stań, albo usiądź gdzieś, skąd ciur nie może uciec). On się po prostu boi i trzeba go przekonać do siebie.

I na tym etapie unikałabym głaskania po brzuniu. U szczurów pokazanie brzuszka jest oznaką poddania i przez to może czuc się troszkę niepewnie. Głaskaj go raczej po boczkach, grzbiecie, głowie, podrap za uszami.
nie
Posty: 43
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 1:29 pm
Kontakt:

moj pierwszy OGON i chyba cos jest nie tak :( POMOZCIE !

Post autor: nie »

strasznie mała klatka! musisz zakupić większą, bo szczur urośnie!
Parszywek: 13 grudnia 2005 - 16 kwietnia 2006 ['] / u mnie Avi od 18 kwietnia ;)
wLePa
Posty: 7
Rejestracja: pn gru 05, 2005 2:51 pm

moj pierwszy OGON i chyba cos jest nie tak :( POMOZCIE !

Post autor: wLePa »

ze szczur urosnie to wiem.. a klatka jest w sam raz z tego co mi wiadomo.. nawet nie widzialas jej calej nie czemu tak piszesz?
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

moj pierwszy OGON i chyba cos jest nie tak :( POMOZCIE !

Post autor: Korlis »

A mógłbyś podać jej wymiary?
To sie okaże czy jest dobra :wink:
:P
nie
Posty: 43
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 1:29 pm
Kontakt:

moj pierwszy OGON i chyba cos jest nie tak :( POMOZCIE !

Post autor: nie »

widzę już po wysokości, że jest mała.
poza tym, michsi też mowi, ze klatka za duza nie jest.
podaj wymiary.
Parszywek: 13 grudnia 2005 - 16 kwietnia 2006 ['] / u mnie Avi od 18 kwietnia ;)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”