Kupiłam jednego, a będę miała.... ;)

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Basia_el
Posty: 62
Rejestracja: sob paź 07, 2006 11:38 pm

Kupi?am jednego, a b?d? mia?a.... ;)

Post autor: Basia_el »

2 tygodnie temu kupiłam szczurke. Po 2 tygodniach okazalo sie, ze chyba jest w ciaży. Rusza jej sie brzuszek! :shock:

Chciałabym sie dowiedziec jaka diete stosować i.... I co robic! ;)
Pomóżcie!
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

Kupiłam jednego, a będę miała.... ;)

Post autor: mazoq »

czytać dział "rozmnażanie" :P
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Kupiłam jednego, a będę miała.... ;)

Post autor: falka »

Cześć Basiu, też jestem z Elbląga - w razie czego służę pomocą :)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Kupiłam jednego, a będę miała.... ;)

Post autor: ESTI »

Basia_el, troche sie pospieszylas z umieszczaniem tematu w narodzinach, ale niech Ci bedzie. :jezor2:

Coz mozna powiedziec - czekac, czekac i jeszcze raz czekac. Dodatkowo dobrze karmic przyszla mamusie, zapoznac sie z tematami w dziale rozmnazanie, przygotowac klateczke do porodu i zaczac szukac domkow dla przyszlych, malych potfforow.

W jakim wieku jest szczurka?
Jaka masz dla niej klatke?

P.S.
Niezly ochrzan nalezy sie sklepowi, ktory sprzedal Ci zaciazona szczurcie, wiec na Twoim miejscu nie zostawilabym tak tego. :evil:
Obrazek
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Kupiłam jednego, a będę miała.... ;)

Post autor: merch »

Niezly ochrzan nalezy sie sklepowi, ktory sprzedal Ci zaciazona szczurcie, wiec na Twoim miejscu nie zostawilabym tak tego. :evil:

Wlaśnie , a czy czasem sklepy nie mają obowiązku trzymać zwierząt rozdzielonych płcią/ może trzeba zgłosić do TOZ- u
Co do narodzin wszystko będzie dobrrze szczurzyce są wspaniałymi matkami ipoza odzywianiem bogatszym w białko i wapń w czasie ciązy i karmienia i znalezieniem domków dla maluchów nie musisz robić nic szczególnego. NO i małe kluski są rozkoszne; moim zdaniem najbardziej między 9 dniem a 21 przypominają niedźwiadki :)
Ostatnio zmieniony ndz paź 08, 2006 10:34 am przez merch, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Basia_el
Posty: 62
Rejestracja: sob paź 07, 2006 11:38 pm

Kupiłam jednego, a będę miała.... ;)

Post autor: Basia_el »

Nie jestem pewna, Misia szykuje się do porodu! :lol:
A co do wieku, ma ponad 6 tygodni. Jest na razie w akwarium, przykryte pokrywa z siatki. Mam klatke po kroliku, ktora wymaga przerobienia, bo ma za duze odstepy miedzy pretami. Planuje ja przenieść jak maluszki podrosna, nie chcę jej teraz stresować, ponieważ z jej zachowania wynika, ze dzisiaj bedzie rodzic. I troche mie to przeraża.

W jakiej pozycji szczury rodza? :shock:

dziekuje wszystkim za rady i czekam z niecierpliwościa na następne. ;)
Ostatnio zmieniony ndz paź 08, 2006 12:26 pm przez Basia_el, łącznie zmieniany 1 raz.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Kupiłam jednego, a będę miała.... ;)

Post autor: ESTI »

Daj jej dobry material na gniazdo - szmatki, papier toaletowy, reczniki, polarki itp.
[quote="Basia_el"]W jakiej pozycji szczury rodza?[/quote]
Rodza na siedzaco-stojaco, ale skoro mala jest nieufna jeszcze, to warto jej nie przeszkadzac, az do momentu calkowitego rozwiazania. Porod trwa jakies 3 godziny.
Obrazek
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Kupiłam jednego, a będę miała.... ;)

Post autor: merch »

NO i uważaj na palce , szczurzyca jest podenerwowana przed porodem , a potem czesto chce bronić maluchów także jak dajesz jej materiał na gniazdo to ostrożnie. No i potem jak bedziesz ja wypuszczać to pilnuj aby nie zaczeła wynosić małych. No iniedenerwuj się będzie dobrze, chociaż niestety szczurzyca jest za młoda na ciąże- tym bardziej trzeba zgłosić do TOZ- u , sklepy zoologiczne czy im się to podoba czy nie mają obowiazek dbać o dobrostan zwierzaków jakimi handlują. A skargę napisz pisemnie i wyslij poleconym albo zanieś z kopią i niech ci przybiją pieczatkę ,że wplynałao napisz tez ,że chcesz sie dowiedzieć jaki był efekt interwencji.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Basia_el
Posty: 62
Rejestracja: sob paź 07, 2006 11:38 pm

Kupiłam jednego, a będę miała.... ;)

Post autor: Basia_el »

Ostatnio zmieniony ndz paź 08, 2006 1:14 pm przez Basia_el, łącznie zmieniany 1 raz.
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

Kupiłam jednego, a będę miała.... ;)

Post autor: Matylda »

Nie widze :-(
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
pixxa
Posty: 321
Rejestracja: śr sie 25, 2004 6:47 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Kupiłam jednego, a będę miała.... ;)

Post autor: pixxa »

ja tez nie, zdjecie podawaj jako link ;)
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Kupiłam jednego, a będę miała.... ;)

Post autor: ESTI »

Łomatko, ale grubas. :D
Duzo dzieci sie szykuje.

Ale strasznie male to akwarium. :(
Konieczna jest wieksza klatka, ale oczywiscie tak jak piszesz, jak maluszki juz podrosna.
Obrazek
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

Kupiłam jednego, a będę miała.... ;)

Post autor: Matylda »

Ha ja widze! :jezor2: Sliczny paszczurek! Po jej brzuchu faktycznie widac ze niedlugo urodzi, jak na moje oko to ma za malo szmatek! Powodzenia zycze ja z cala moja banda!
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
Dory
Posty: 1268
Rejestracja: sob lut 04, 2006 3:38 pm

Kupiłam jednego, a będę miała.... ;)

Post autor: Dory »

I radzę troszkę niżej zawiesić poidełko, bo jakoś tak dziwnie się mała wygina, jak chce się napić ;) .
Życzę zdrówka dla maluszków i mamusi :klask: :klask: :klask:
Grubasy zapraszają do galerii -> http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2925
Ami (07.05.2006) ze mną od 12.06.2006
Caspuś (07.09.2006) ze mną od 11.10.2006
Docencik (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
Dziekaniątko (ok. 06.01.2006) ze mną od 13.04.2006
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Kupiłam jednego, a będę miała.... ;)

Post autor: merch »

No piekna brzuchata mama , nie ma to tamto będą dzidziusie :jezor2: ( hihi patrz Esti jak wyczuła niby przed a od razu we właściwym dziale :jezor2: ;) )
I w ogle jest całkiem spora jak na 6 tygodniową szczurę .
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”