RE: Małe moje.

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

dotka
Posty: 170
Rejestracja: czw lip 05, 2007 5:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

Małe moje. Są już fotki!

Post autor: dotka »

10 maluszków. Czarne (czy szare?) + kapturki. Wstawiam zdjęcia, choć strasznie niewyraźne, w przyszłym tygodniu będą lepsze. Wstępnie do oddania większość z nich. Jeden niestety miał mały wypadek, jakoś się zaklinował że przez jakiś czas krew nie dochodziła mu do łapek. Nie wiem przez jak długo. Znalazłam go, masowałam, mimo tego jedna 'dłoń' pozostaje niesprawna. Nie wiem czy pozwolić mu rosnąć, czy może lepiej uśpić? Na zdjęciach niestety zbyt wiele nie widać, choć próbowałam to uchwycić.

Mama:

Obrazek

Obrazek

Małe z mamą
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw lip 26, 2007 6:49 pm przez dotka, łącznie zmieniany 1 raz.
10 ogonków do oddania
dotka
Posty: 170
Rejestracja: czw lip 05, 2007 5:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Małe moje.

Post autor: dotka »

Nr 1.

Obrazek
Nr 2.
Obrazek
Nr 3.
Obrazek
Nr 4.
Obrazek
Nr 5.
Obrazek
Nr 6.
Obrazek
Nr.7
Obrazek
Nr 8. (z chorą łapką)
Obrazek

Obrazek

Nr 9.
Obrazek


Nie wiem jeszcze jakiej płci, jak 'dostaną' sutków, to na pewno napiszę :) Wszystkie są zwyczajne, gładkowłose (jak mama), ale jeden ma kręcone wąsiki, więc może to rex? zobaczymy :)
10 ogonków do oddania
dotka
Posty: 170
Rejestracja: czw lip 05, 2007 5:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Małe moje.

Post autor: dotka »

Nr 10.
Obrazek

Przepraszam, że tak w kawałkach, kilku postach, ale w jednym można zamieścić 10 zdjeć tylko, a ja miałam troszkę więcej :)
Ostatnio zmieniony pt lip 13, 2007 4:47 pm przez dotka, łącznie zmieniany 1 raz.
10 ogonków do oddania
Awatar użytkownika
milkiwaj
Posty: 67
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 12:26 pm
Lokalizacja: Warszawa | Łódź
Kontakt:

RE: Małe moje.

Post autor: milkiwaj »

śliczne kluseczki :)

szkoda tego malucha... może poczekać jeszcze z decyzją o uśpieniu?
dotka
Posty: 170
Rejestracja: czw lip 05, 2007 5:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Małe moje.

Post autor: dotka »

czekam, ale mam dwa dni do wyjazdu, potem zostają pod czyjąś opieką i nie mogę pozostawiać tego decyzji tej osoby.

Czy szczurek z niesprawną 'dłonią' będzie potrafił normalnie jeść, bawić się? Bo jeżeli uśpić to najlepiej jak najwcześniej... Jakby to była samiczka i dobrze sobie radziła to mogłaby zostać zemną, gdyby nikt jej nie chciał. Ale płci jeszcze nie jestem pewna, dla mnie wszystkie wyglądają tak samo ;)
10 ogonków do oddania
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: Małe moje.

Post autor: krwiopij »

Nie usypiaj dzieciaka. Poradzi sobie. Szczurki doskonale się dostosowują, brak łapki nie będzie mu przeszkadzał. Upewnij się tylko, że ktoś będzie malca obserwować - łapka może zacząć np. obumierać i niewykluczone, że będzie potrzebna pomoc weterynarza.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
dotka
Posty: 170
Rejestracja: czw lip 05, 2007 5:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Małe moje.

Post autor: dotka »

i o wtedy? amputacja? czy to jest konieczne? szczur inaczej będzie ją sobie obgryzał?
10 ogonków do oddania
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: Małe moje.

Post autor: krwiopij »

Prawdę mówiąc, to nie wiem, co wtedy... Ogonek w takich wypadkach obumiera, wysycha i odpada. Rzadko kiedy potrzebna jest amputacja. Nie wiem, czy z łapką byłoby podobnie. Jeśli trzeba by amputować, to pewnie pod narkozą - a trudno mi powiedzieć, jak znieczula się młode szczurki i czy w ogóle się to robi. Póki co nic strasznego się nie dzieje, więc można zawsze na wszelki wypadek zapytać weterynarza i nie martwić się więcej na zapas. :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
dotka
Posty: 170
Rejestracja: czw lip 05, 2007 5:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Małe moje.

Post autor: dotka »

Cholera, że też teraz muszę wyjeżdżać, w ogóle mi to nie pasuje. Wolałabym sama wszystkiego doglądać. Wyjeżdżam niby na krótko, za 10 dni będę z powrotem. Tyle, że dziesięć dni to dla takich maluszków strasznie dużo.
10 ogonków do oddania
chudy135
Posty: 79
Rejestracja: sob cze 09, 2007 4:27 pm

RE: Małe moje.

Post autor: chudy135 »

dotka: też troche żałuje, że ja wyjeżdżam bo też chc eprzygarnąć 2 maluchy tylko są 2 problemy :
- wyjazd
- transport ;/
R.I.P. [*] Husky
dotka
Posty: 170
Rejestracja: czw lip 05, 2007 5:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Małe moje.

Post autor: dotka »

a skąd jesteś? maluchy do oddania dopiero za jakiś miesiąc, przecież są jeszcze malutkie!
10 ogonków do oddania
dotka
Posty: 170
Rejestracja: czw lip 05, 2007 5:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Małe moje.

Post autor: dotka »

no i jest płeć. 8 samców i tylko dwie samiczki. Będzie raczej trudno ze znalezieniem im domku :(
10 ogonków do oddania
wojels
Posty: 2
Rejestracja: wt lut 27, 2007 12:54 pm

RE: Małe moje.

Post autor: wojels »

Nie przejmuj się na pewno znajdziesz im kochający dom...
dotka
Posty: 170
Rejestracja: czw lip 05, 2007 5:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Małe moje.

Post autor: dotka »

Zapraszam też do tego tematu, dodam że sprawa bardzo pilna, jutro (niedziela) musiałabym je oddać na przechowanie.

http://szczury.org/viewtopic.php?t=16931
10 ogonków do oddania
dotka
Posty: 170
Rejestracja: czw lip 05, 2007 5:10 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Małe moje.

Post autor: dotka »

Mam dobrą wiadomosć, masowałam, masowałam i wymasowałam - zdrową łapkę dla tego chorego maluszka :)
10 ogonków do oddania
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”