WARSZAWA 14 różowych maleństw

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Michal_Z
Posty: 52
Rejestracja: wt mar 11, 2008 12:42 pm

WARSZAWA 14 różowych maleństw

Post autor: Michal_Z »

Witam wszystkich

W ostatnią niedzielę (9 marca) moja dzielna szczurzyca powiła 14 ślicznych maleństw :)
Jak na razie radzi sobie dobrze, początkowo niepokoiło mnie, że często zostawia młode na 2-3 godziny. Ale zawsze wraca, karmi i myje. Jak już wyczytałem to chyba normalne, każdy w końcu chciałby choć trochę odpocząć od takiej gromadki ;)

Nie była to planowana ciąża, lecz efekt niekompetencji sprzedawcy ze sklepu, szerzej opisałem to w dziale "Zwierzaki". Dlatego zwracam się o pomoc w znalezieniu domu dla 10 maleństw, jak już wyczytałem od mamusi można je zabrać w 5 tygodniu, czyli ok. 14 kwietnia. Patrząc na odcień ich różowej skórki należy sądzić, że wszystkie będą jednakowo umaszczone - białe brzuszki i łebki, szare grzbiety - tak jak rodzice. Aha, mieszkamy w Warszawie.

kilka fotek naszych szczurasków, rodziców i ich maleństw
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f30 ... b8f05.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0e0 ... 5e538.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9e6 ... ca27a.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/de6 ... 88107.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/14b ... 1cd79.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d42 ... 5b4da.html

Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: WARSZAWA 14 różowych maleństw

Post autor: yss »

czy rodzice biegają sobie wspólnie? zaraz będzie następny miocik :/ trzeba uważać.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Michal_Z
Posty: 52
Rejestracja: wt mar 11, 2008 12:42 pm

Re: WARSZAWA 14 różowych maleństw

Post autor: Michal_Z »

Spokojnie, już tu czytałem o rui poporodowej ;)
Zresztą chłopak od wczoraj wieczorem już nikogo nie zapłodni, jest po zabiegu.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: WARSZAWA 14 różowych maleństw

Post autor: Nina »

Samiec jeszcze tydzień po kastracji może zapłodnić...
Wrzucaj dużo fotek maluchów, będzie łatwiej o domki :)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Michal_Z
Posty: 52
Rejestracja: wt mar 11, 2008 12:42 pm

Re: WARSZAWA 14 różowych maleństw

Post autor: Michal_Z »

Zrobiłem właśnie nowe zdjęcie maleństwom
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/75b ... 55862.html
Mają już 5 dni i jak porównałem poprzednie zdjęcia to widać, że urosły i ciemne łatki im wyraźnie ściemniały. Będą huski jak rodzice, ale dobrze widać też kilka tych, które będą prawie całe białe :)
Ponieważ panienka bardzo łatwo się rozprasza i odchodzi od młodych chłopak i tak puki co jest osobno, więc następnych miotów nie planuję ;)
Awatar użytkownika
Nikitka_219
Posty: 179
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 7:49 pm

Re: WARSZAWA 14 różowych maleństw

Post autor: Nikitka_219 »

Nie ma z czego się cieszyć,chociaż to słodkie ogony,tego miotu nie powinno być ..
Michal_Z
Posty: 52
Rejestracja: wt mar 11, 2008 12:42 pm

Re: WARSZAWA 14 różowych maleństw

Post autor: Michal_Z »

Nikitka_219 pisze:tego miotu nie powinno być ..
Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. W dziale Zwierzaki opisałem szerzej skąd się te maleństwa wzięły, więc dalsze pretensje proszę składać wobec niekompetencji pracowników sklepu.
Aha, przepraszam, faktycznie moją winą jest, że im zaufałem.
Michal_Z
Posty: 52
Rejestracja: wt mar 11, 2008 12:42 pm

Re: WARSZAWA 14 różowych maleństw

Post autor: Michal_Z »

Nikitka_219 pisze:tego miotu nie powinno być ..
Oczywiście, że masz rację, bo:
1. Rodzice są blisko spokrewnieni
2. Matka jest za młoda
3. Nie jest znane pochodzenie rodziców

Po przemyśleniu widzę, że moja wina dotyczy dwóch kwestii:
1. zaufałem sprzedawcy ze sklepu
2. jak już narodziły się młode to zamiast oddać je od razu jako karmę pozwoliłem sobie na publikację ich zdjęć i pytanie, czy ktoś by ich nie przygarnął.

Za obie winy bardzo Cię (i innych dotkniętych) przepraszam, zwłaszcza to drugie, jakże emocjonalne i pozbawione racjonalnego przemyślenia mnie kompromituje. Jakoś tak niewiedzieć czemu naprawdę nie potrafię wysłać tych maleństw na wizytę do żołądka węża.
Ale właściwie to przecież jeszcze nie jest za późno.

Ponieważ jednak już kilka osób z tego forum wyraźnie zapałało chęcią podtrzymania przy życiu kilku z nich zatem mam prośbę, żebyś tutaj na forum przekonała nas wszystkich, że jednak najlepszym rozwiązaniem zarówno dla samych szczurasków, jak i nas wszystkich będzie oddanie ich na karmę. Tylko proszę w miarę szybko, bo niestety z czasem moje przywiązanie emocjonalne do nich, jako żywych czujących istotek, wzrasta...

A może jakiś inny pomysł? Może pozwolić mamusi na naturalną selekcję? Bo jak ona wychodzi od karmienia i któreś młode odpadnie dopiero za gniazdem, to ona nie odnosi go do reszty. Więc zamiast wkładać je z powrotem powinieniem dopuścić do głosu naturę? Tylko po czym poznać, że maleństwo już nie żyje? Czy ono przypadkiem umierając nie cierpi? Jakie są możliwe procedury jego utylizacji? bo nie mam w domu krematorium... czekam na Twoją pomoc.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: WARSZAWA 14 różowych maleństw

Post autor: limba »

Bardzo prosze o trzymanie sie tematu,Nikitka zanim wytoczy sie zarzuty warto zapozanc sie z faktami.
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: WARSZAWA 14 różowych maleństw

Post autor: Telimenka »

Szczuraki przesliczne:D moze jakies fotki bo dzis maja juz 7 dni a takie malenstwa tak szybko sie zmieniaja i uroczo patrzec jak szybciutko robia sie z nich dojrzałę Ogonki :)
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Michal_Z
Posty: 52
Rejestracja: wt mar 11, 2008 12:42 pm

Re: WARSZAWA 14 różowych maleństw

Post autor: Michal_Z »

Telimenka pisze:Szczuraki przesliczne:D moze jakies fotki bo dzis maja juz 7 dni
Dzięki, właściwie to już 8 dni, przyszły na świat w niedzielę rano ;)
A dzisiaj są już takie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: WARSZAWA 14 różowych maleństw

Post autor: Ausaya »

Jakie one sa sliczneeeeee. Ah, tylko wziac i tak wytarmosic z milosci :P Gdyby z tych "dziwnie" umaszczonych bylaby jakas baba to bym wziela ;] dwa hysky juz mam wiec przy trzecim to juz wogole mialabym problemy z rozpoznawaniem :D Chetnie wezme takiego z plamkami :D
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: WARSZAWA 14 różowych maleństw

Post autor: Nina »

One są obłędne :-*
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: WARSZAWA 14 różowych maleństw

Post autor: Telimenka »

Ale słodkie robaczki :D I jest chyba jeden cały czarnuszek :D.
Taki na samej gorze tej szczurzej kupy :P. Czy mi sie wydaje i wszystkie sa huskulce?
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: WARSZAWA 14 różowych maleństw

Post autor: yss »

ten malec w grochy jest niesamowity :)
świetne klusunie :D ale frajda to będzie dopiero jak zaczną się roić po całej klatce... kiedyś taki 2,5 - 3 tygodniowy malec oglądał mi nos - i wsadził do środka cały pyszczek :D

a post nikitki pozostawię bez komentarza :/ michał, następnym razem nie wczuwaj się w obszerne wyjaśnienia, po prostu to olej.... :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”