Dzieciaczki CELI z Merchowego Pola i ALEXA Chili Lili już są

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Dzieciaczki CELI z Merchowego Pola i ALEXA Chili Lili już są

Post autor: odmienna »

super Kasiek - to już jakaś perspektywa :)
... jednym słowem: Degusia Tatko się próbować wypierać nie ma co :P
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Dzieciaczki CELI z Merchowego Pola i ALEXA Chili Lili już są

Post autor: odmienna »

Mam Ich :D ! Tak jak myślałam: merch tak trudno było się z nimi rozstać, że chyba miałam szczęście, że jechała w góry i nie mogła ich ze sobą zabrać ;) . Wskazuje na to też siana przez Nią wroga propaganda: „ zakapiory” „ zwłaszcza czarny odmiennej” – takie grzeczne chłopaczki; od wczoraj mały Dolar, wyżarł tylko dwie dziurki w fotelu (jedyna szkoda to to, że napoczął trzecią, do tej pory całą poduchę).
Nie mogę się na nich napatrzyć- pierwszy raz widzę himka; przydymienie Dolarowego noska i tyłeczka jest takie delikatne, w ciągu dnia ledwie go widziałam, ale w łagodnym świetle zmroku- nagle stało się wyraźne. Super :-* . A czarny Dar... no, szkoda gadać :P .
........
Kasiek: jeszcze raz dzięki za życzliwą gotowość :)
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Dzieciaczki CELI z Merchowego Pola i ALEXA Chili Lili już są

Post autor: Telimenka »

No to sie doczekalas :).
Hehe czekamy na jakies zdjecia w temacie odmiennej ;D
Czyli wszystkie dzieciaczki juz w nowych domkach?:)
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Dzieciaczki CELI z Merchowego Pola i ALEXA Chili Lili już są

Post autor: merch »

Ostatnia dziewczynka dojechala do swojego odległego domku w Poznaniu wczoraj , takze wszystkie maluszki juz w domlach docelowych .
A dzisiaj mamy okrągłe dwumiesieczne urodziny, maluszki rozwijają se bardzo dobrze:).

No i wszystkiego najlepszego :) dla dzieciarni.
Awatar użytkownika
Karen
Posty: 639
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dzieciaczki CELI z Merchowego Pola i ALEXA Chili Lili już są

Post autor: Karen »

Obiecuję, że nadrobię ze zdjęciami jak tylko wszystko się u nas unormuje.. i bardzo proszę o kciuki za Duxika. Mały od dziś będzie mieszkał w osobnej klatce dla naszej wspólnej wygody..
Awatar użytkownika
strup
Posty: 937
Rejestracja: pn cze 30, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: wołów/wrocław

Re: Dzieciaczki CELI z Merchowego Pola i ALEXA Chili Lili już są

Post autor: strup »

Duxik wszystkie mocno trzymamy za ciebie kciuki.
ruth. oktawia. mela. fibi. odetta. bit. box. bletka. blesss ya. puff. bella. dorotka.
(*) hera. schizma. kryszna. kometa. sziwa. freya.

Obrazek
Viss
Posty: 928
Rejestracja: sob maja 06, 2006 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Re: Dzieciaczki CELI z Merchowego Pola i ALEXA Chili Lili już są

Post autor: Viss »

Widzę, że Dux nie żyje. Karen, na co umarł?
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Dzieciaczki CELI z Merchowego Pola i ALEXA Chili Lili już są

Post autor: merch »

Dux , zachorowal w Piątek, objawem choroby było przekrzywienie główki, niestety Karen wrócila po pracy późno i mogła pójść tylko do dyżurnej lecznicy na Niepodległości , Tam weterynarz zlecil enrobiofloks. Karen pracowala cały weekend takze dopiero w poniedziaLek miała pojsc do DR Wojtys na konsultacje i dalsze leczenie. W niedziele w godzinach popołudniowych dzwonilam do Karen , mowila , ze rano była juz znaczna poprawa, mniej skrzywiona główka i lepszy stan ogólny.
Wieczorem dostalam smsa , po ktorym dzwoniłam do Karen, jak Karen wróciła z pracy Dux był juz zimny. Rozmawialysmy także o koniecznosci zrobienia sekcji. Niestety w poniedzialek Karen nie udalo sie zrobic sekcji - brak czasu , miala zrobic we wtorek.
To tyle co na tą chwile wiem.

W miocie nie bylo zadnego slabszego maluszka , czy gorzej sie rozwijajacego. Szczerze mowiąc nie rozroźnialam nawet 3 himkow velveten , jeden byl tylko znaczaco wiekszy i bardziej lobuzujacy - ten trafił do Kasiek - miała prawo wyboru z uwagi na pozyczenie samca do krycia.

Pozostale szczurki z miotu o ile wiem maja sie dobrze.

Krotki wywiad chorobowy mlody wiek szczura jak i to , ze u Karen zdarzaly sie podobne chorby w stadku wskazuje na infekcyjna przyczyne zgonu Duxa. Sprobuje to jescze przeduskutowac z dr. Wojtys. Niestety najprawdopodobniej z uwagi na brak danych z sekcji i badania histopatologicznego prawdopodobnie nie da sie jednoznacznie ustalic przyczyny zgonu.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dzieciaczki CELI z Merchowego Pola i ALEXA Chili Lili już są

Post autor: limba »

Wracam z urlopu a tu takie smutne wiesci :(
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Re: Dzieciaczki CELI z Merchowego Pola i ALEXA Chili Lili już są

Post autor: sachma »

merch, podpisywalas umowy z wlascicielami ogonkow?.. bo dobrze by bylo zeby takie "tajemnicze" zgony byly jednak wyjasniane sekcja.. niestety jesli tego nie ma w umowie, wszystko zalezy od dobrej woli wlasciciela..

czy jednak sekcja zostala zrobiona? bo piszesz ze miala ja wykonac we wtorek.. przyznam ze nas to interesuje bo ojciec miotu jest zarejestrowany i dobrze bylo by miec takie dane..
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Dzieciaczki CELI z Merchowego Pola i ALEXA Chili Lili już są

Post autor: merch »

Tak sachma wszystkie swoje szczury sprzedaje i podpisuje umowe , w ktorej jest zstrzezona sekcja z zabezpieczeniem materialu do badania hist- pat w przypadku gdy szczur umrze przed ukonczeniem 2 roku zycia. Zgon po ukonczeniu 2 roku zycia traktuje jko naturalny i wynikły z naturalnego procesu starzenia sie organizmu. karem powiedziala ze sekcja została wykonana , takze wyniki powinny byc za jakis czas dostępne.
Awatar użytkownika
Karen
Posty: 639
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dzieciaczki CELI z Merchowego Pola i ALEXA Chili Lili już są

Post autor: Karen »

Tak dla sprostowania.. Sekcja była zrobiona.. notatka od weta robiącego sekcje jest i materiał do histopatologii jest..
Sprawa druga.. szczur u którego było zapalenie mózgu nie przebywał u mnie.. czyli tym samym nie był mój..
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Re: Dzieciaczki CELI z Merchowego Pola i ALEXA Chili Lili już są

Post autor: sachma »

Wiec, jaki wyniki sekcji?
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Re: Dzieciaczki CELI z Merchowego Pola i ALEXA Chili Lili już są

Post autor: sachma »

Czy mam rozumiec ze byl to jakis nowotwor i czekacie na wyniki badania histopatologicznego?
Czy po prostu przyczyna smierci byla na tyle niepokojaca ze boicie sie do tego przyznac?
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Dzieciaczki CELI z Merchowego Pola i ALEXA Chili Lili już są

Post autor: Izabela »

merch wyjechała, a karen się nie odzywa. Więc może jednak uzbrój się w cierpliwość.. Ale nie, od razu trzeba rzucić insynuacjami ::) ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”