Laylowo-Fedrysiowe Czapeczniki

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Laylowo-Fedrysiowe Czapeczniki

Post autor: merch »

Dziś rano przyszły na świat dzieciaczki Federika z Merchowego Pola i Leyli z Merchowego Pola.

ObrazekObrazek

Leyla to duża samiczka (przed ciążą ważyła 360g) o niezwykle towarzyskim charakterze i nieposkromionym zapędzie eksploratorskim. Jako jedyna z naszych szczurków opanowała umiejętność wdrapywania się po uchwytach na kuchenne szafki. Ciąża i ogromny brzuszek nie były powodem dla którego zaniechała by karkołomnych wycieczek, więc ostatni tydzień wybiegów spędziłam biegając za nią i zciągając z co bardziej niebezpiecznych miejsc. 2 dni przed porodem zrezygnowała ze wspinaczek na rzecz głaskania i przesiadywania na naszych rekach.


Federico to mój Misio kochany, waży 730 gram i jest jedynym szczurem dumbo którego znam, który mimo głupkowatych uszu zachował klasyczne proporcje ciała.

Zdjęcia z pierwszego spotkania rodziców:
ObrazekObrazek


Maluszków jest 11 są strasznie ruchliwe i mają brzuszki pełne mleka. Wszystkie dzieciaki mają czarne oczka.
Spodziewamy się standardowo usznych standardowo sierstnych maluchów w kolorach agouti, czarnym, mink i cynamon, niezaleźnych o proporcjonalnej budowie ciała i niemałych rozmiarach.

Zdjęcia dzieciaczków już wkrótce.
Rodowód: http://www.pracownia82.home.pl/metryki/metryka-SW.html

Z moich radości związanych z tym miotem to :
Fedryś został Tatą!
Dorotka została Babcią !
Gabrysia jest Babcią !
Elka została prababcią!
Quedano został prapradziadkiem!
Rolfunio został pradziadkiem!

Niestety, są też smutki związane z tym miotem : Pastorkowi nie udało doczekać się wnuków, musiałam go uśpić dzień wcześniej :(. Pastorek przeżył 26 miesięcy i 6 dni


Ponieważ ten post był redagowany zespołowo, wyjaśniam tekst zwykły redagowali Staś i Małgosia, tekst kursywą redagowałam ja czyli merch. Miot urodził się w Warszawie u Stasia i Małgosi, maluszki będą wydawane za podpisaniem umowy adopcyjnej z opłatą adopcyjna ok 75PLN, preferowane będą zaufane domki, które będą chciały przygarnąć dwójkę maluchów lub jednoczasowo będą przygarniały maluchy w zbliżonym wieku z innych hodowli lub z forum. Maluchy z moich miotów nie mają praw hodowlanych ( chyba , ze zadecyduje inaczej) ani prawdopodobnie nie mogą być wystawiane na wystawach SHSRP.
Bardzo prosimy osoby wcześniej zapisane na miot w Czapeczkowym Polu o potwierdzenie rezerwacji, najprawdopodobniej będą wolne miejsca zwłaszcza na chłopaków. W tym miocie udział dzikiej krwi jest ok 10%.

Wszystkich również prosimy o kciuki za mamusie i dzieciaczki , tego nikt dość.
Trwają również dyskusje na temat nazwy miotu - miot może dostać literkę O lub być miotem tematycznym , propozycja Stasia to " Gwiezdne Wojny" w każdym przypadku obowiązują imiona kojarzące się dobrze, wykluczone czarne charaktery, szczególnie pechowcy ( mam za swoje nazywając Joela) oraz przedwcześnie zmarłe osoby
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Laylowo-Fedrysiowe Czapeczniki

Post autor: merch »

Dodam jeszcze, że zdjęcia Leyli są tu http://www.pracownia82.pl/index.php/galeria-zdj/leyla

Zdjęcia różnych czapeczników tu http://merchowe-pole.fotosik.pl i tu http://czapeczkowo.fotosik.pl
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Veerena
Posty: 889
Rejestracja: ndz sie 16, 2009 1:22 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Laylowo-Fedrysiowe Czapeczniki

Post autor: Veerena »

trzymam kciuki za maluszki i mamusię :)
Fiona Filipinka -(Myszor) Felicity

[*]Freja [*]Ganja [*]Fifka [*]Frisbi [*]Fobia [*]Kropka [*]Fimi [*]Fiszka [*]Flo [*]Fibi
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Laylowo-Fedrysiowe Czapeczniki

Post autor: odmienna »

Jejku! :o ;D
Jakkolwiek was nazwą maluchiiii; to kwarkowo wita serdecznie i życzy samych dobrych dni każdemu z jedenastu osobno i zacnemu Rodowi „do kupy cuzamen”! :-*
Wiem, że będziecie cudni, a wierzę, że i szczęsliwi Obrazek
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Laylowo-Fedrysiowe Czapeczniki

Post autor: Izabela »

I ja się cieszę z całego serca i gratuluję Czapecznikowemu klanowi, że się rozrósł w siłę :D I kciuki trzymam, by wszystko było dobrze.

Żal wielki, że Pastorek nie doczekał tej chwili, w klatce Federika pusto się zrobiło, został tylko on i Olaf :(
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Laylowo-Fedrysiowe Czapeczniki

Post autor: merch »

Iza w klatce Fedrysiowej jest Protazy BESek nie Pastorek czarny downunder , który kiedys mieszkał w klatce z Felusiem, Zdzisiem, Nosaniem i Wulfikiem a juz od dłuższego czasu sam. Chociaz tak czy inaczej bardzo mi smutno :(, że odszedł.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Laylowo-Fedrysiowe Czapeczniki

Post autor: Izabela »

O jejciu, pomyliłam szczury :-[ Nie wiem, dlaczego :-[ Tak czy inaczej żal wielki :(
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Awatar użytkownika
Mucha321
Posty: 1672
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 2:37 pm
Lokalizacja: GRODKÓW / STARY GRODKÓW
Kontakt:

Re: Laylowo-Fedrysiowe Czapeczniki

Post autor: Mucha321 »

Gratulujemy i czekamy na zdjęcia. :)
' czasie, zwolnij, bo nas wszystkich pozabijasz. //


z nami: Noël Rotta Taivas, Ozzy Rotta Taivas, Pascal Rotta Taivas i Rumcajs Rotta Taivas.

+ RESZTA TOWARZYSTWA :)
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Laylowo-Fedrysiowe Czapeczniki

Post autor: StasiMalgosia »

Zdjęcia oczywiście będą :) na razie niewiele bo nie chciałam stresować mamusi.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Leyliś świetnie opiekuje się maluszkami, zostawia je tylko na chwilkę by się napić i zjeść. Dzieciaki są głośne, przepychają się, próbują pełzać i śmiesznie machają łapkami.
Obrazek
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Laylowo-Fedrysiowe Czapeczniki

Post autor: merch »

Jeszcze moja ulubiona fotka Fedrysia
Obrazek
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Laylowo-Fedrysiowe Czapeczniki

Post autor: alken »

jeeeeeeeeeee ;D

edit: a co do star wars to eee...będzie wystarczająco dużo imion (pozytywnych i niepechowych) dla panienek? bo ja 4 naliczyłam, choć się za bardzo nie znam w tym temacie ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: Laylowo-Fedrysiowe Czapeczniki

Post autor: Licho »

Piękne kluseczki. Juz sie nie mogę doczekać jak sie zaczną ofutrzać. ;D
Obrazek
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Laylowo-Fedrysiowe Czapeczniki

Post autor: Cyklotymia »

alken pisze:jeeeeeeeeeee ;D

edit: a co do star wars to eee...będzie wystarczająco dużo imion (pozytywnych i niepechowych) dla panienek? bo ja 4 naliczyłam, choć się za bardzo nie znam w tym temacie ;)
Leia, Mara Jade (najpierw Luke'a ścigała, ale potem się w sobie zakochali i przeszła na jasną stroną Mocy i się pobrali), Allana Solo (córa Jacena Solo), Mallatobuck (żona Chewiego), Greeata (jedna z wokalistek w Max Rebo Band - tych co to w pałacu Jabby grali), Ahsoka Tano, Lyn Me (tancerka z Max Rebo Band, ale to Oola spadła i zeżarł ją rancor, Lyn Me przeżyła, więc pasuje), Aayla Secura (jedi rasy twi'lek), Yuthura Ban, Rystáll Sant, Mission Vao (postać z kanonu, można było ją spotkać w KotOR), Sy Snootles, ... No i wiele, wiele innych :D
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Laylowo-Fedrysiowe Czapeczniki

Post autor: alken »

Cyklotymia pisze:
Leia, Mara Jade (najpierw Luke'a ścigała, ale potem się w sobie zakochali i przeszła na jasną stroną Mocy i się pobrali), Allana Solo (córa Jacena Solo), Mallatobuck (żona Chewiego), Greeata (jedna z wokalistek w Max Rebo Band - tych co to w pałacu Jabby grali), Ahsoka Tano, Lyn Me (tancerka z Max Rebo Band, ale to Oola spadła i zeżarł ją rancor, Lyn Me przeżyła, więc pasuje), Aayla Secura (jedi rasy twi'lek), Yuthura Ban, Rystáll Sant, Mission Vao (postać z kanonu, można było ją spotkać w KotOR), Sy Snootles, ... No i wiele, wiele innych :D
boziu (pada na ryj z wrażenia i się nie podnosi)
dobrze wiedzieć ;D ale jęzor można sobie połamać na niektórych. Yuthura, chodź dostaniesz dropsika :P
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Laylowo-Fedrysiowe Czapeczniki

Post autor: Cyklotymia »

Yuthura można skrócić do Yuu, "Yuu, chodź po dropsika" brzmi już lepiej ;P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”