8 niespodzianek z merchowego pola (NIE MA wolnych maluchów)

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: 8 niespodzianek z merchowego pola (NIE MA wolnych maluch

Post autor: StasiMalgosia »

trzymamy kciuki z całych sił !

Blanka wysyłam pw
Obrazek
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: 8 niespodzianek z merchowego pola (NIE MA wolnych maluch

Post autor: Izabela »

I ja kciukam! A jeśli jakaś kasa będzie Ci niezbędna, to daj konto na pw, coś dorzucę.
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: 8 niespodzianek z merchowego pola (NIE MA wolnych maluch

Post autor: Blanny »

Gosiu, odpisałam.

Iza, bardzo dziękuję za propozycję. :) Jesteście kochane obie, dziewczyny. Mam nadzieję jednak, że to nie będzie konieczne, że jakoś nie wiem... Boże, najlepiej, jakby to magicznie znikło. :'(
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: 8 niespodzianek z merchowego pola (NIE MA wolnych maluch

Post autor: Blanny »

Okay, postaram się lecieć po kolei...

1. Ranki, które Nessie ma na pleckach, to ranki mechaniczne. Na pewno żaden pasożyt. Prawdopodobnie musiał je zrobić o brzegi wyjścia z domku, które pogryzł i są poszarpane.

2. Słyszalna arytmia. Jesteśmy umówieni na echo serca w piątek przyszły.

3. Nessie ma kamień w pęcherzu o wielkości 1cm. Było robione usg. Ale pęcherz ma na tyle duży, że nie obciera śluzówki.
Po konsultacji z chirurgiem i ze względu na wiek oraz stan Nessiego, kamień nie będzie usuwany.
Są jakieś bakterie, bo wyszły na odczynie. Dostaliśmy Enroxil na tydzień i Tolfedyne na 3 dni. Dodatkowo mamy brać Nospę przez 3-4 dni. Jeśli będzie pomagać, to dwa dni przerwy i znowu.
Jesteśmy umówieni na wizytę kontrolną u dr. Kuby na piątek przyszły. Jeśli odczyn siuśków będzie podobny, to badanie moczu.

4. Guz bardzo urósł od niedzieli. Zaczepia tylko o jeden mięsień prawdopodobnie na szczęście.
Nie będzie operowany podobnie jak pęcherz, bo pani dr powiedziała, ze Nessie zwyczajnie może się nie wybudzić. Nie chciała go nawet znieczulać do czegoś tam, nie pamiętam już czego, szczerze mówiąc.
Guz mamy obserwować, a piątek przyszły dr Kuba go skontroluje. Dostaliśmy na 6 dni Bromergon, gdyby to był guz od sutka, to pomoże i się zmniejszy. Jak nie, to nie.

5. Nessiemu na ogonku porobiły się jakieś malutkie krosteczki, ale to same strupki są. Nie ma stanu zapalnego ani nic, prawdopodobnie rani sobie ogonek też o domek. Będziemy go dalej smarować kremem nivea. Na zmianę mamy stosować maść jakąś A+E oraz dostaliśmy Chloroheksydynę (chyba dobrze napisałam) i raz w tygodniu mamy nią przemyć ogonek.

6. Musimy czyścić raz w tygodniu uszka, bo troszkę są brudnawe. ;)

Ogólnie dr Wdowiarska powiedziała, że jak na jego wiek, trzyma się WSPANIALE i że wygląda świetnie, a jego zdrowie jak na wiek jest naprawdę świetne. :) Mówiła, że jest wielkim pieszczochem, ciągle się nadstawiał, mi ciągle lizał paluszki, na pleckach nawet jak leżał podczas usg, to mi się podstawiał do miziania.

I poskarżę się, babcia Gosia miała nas odwiedzić w PulsVecie i o nas zapomniała! Takie rzeczy! :D
W przyszły piątek echo serca mamy o 17:30, a wizytę u dr Kuby o 18:00. Jeśli ktoś z naszej rodziny chciałby wpaść i Nessiego pocałować w nosek, to na pewno będzie mu miło. :)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: 8 niespodzianek z merchowego pola (NIE MA wolnych maluch

Post autor: StasiMalgosia »

Strasznie tego dużo, ale ogólnie nie jest tak żle.
Co do guzków gruczołu mlekowego pojawiających się w późnym wieku to w rodzinie Nessiego były one dość częste. Prababci Gabrysi pojawił się tuż przed 3 urodzinami, u Loli, siostry babci też tuż przed 3 rokiem życia no i u Ashoki w wieku 2 lat i 11 miesięcy. U Gabrysi i Loli cieliśmy, i HP wykazało że to łagodne zmiany nowotworowe. U Ashoki ze względu na chore serce nie operowaliśmy i też niestety szybko rósł. Ale bardzo jej nie przeszkadzał i nie był bolesny.

No i chłopak jest bardzo dzielny jestem z niego dumna :-*
I poskarżę się, babcia Gosia miała nas odwiedzić w PulsVecie i o nas zapomniała! Takie rzeczy!
Babcia Gosia po 10 godzinach w pracy zapomniała nie tylko jaki jest dzień tygodnia ale i jak się nazywa. ;) Blanka przepraszam ale dopiero jak zadzwoniłaś to zdałam sobie sprawę z tego ze to dziś jest czwartek. Ale nadrobię w piątek
Obrazek
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: 8 niespodzianek z merchowego pola (NIE MA wolnych maluch

Post autor: Blanny »

Wiesz, Gosiu, że się nie gniewam ani nic, tylko tak droczę. ;) Sama nie raz i nie dwa gubię dni, wiem jak to jest.

Aha i zapomniałam dodać - Nessie waży 465 gram. :)

Zobaczymy, co zdziałają prochy. Na pewno będę informować. :)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: 8 niespodzianek z merchowego pola (NIE MA wolnych maluch

Post autor: Izabela »

No sporo tego, ale pewnie w tym wieku to normalne. Niezmiennie trzymam kciuki za malucha.
No i na koniec zaskoczę Was pytaniem LAIKA ::) - to samce mają gruczoły mleczne? :-[
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: 8 niespodzianek z merchowego pola (NIE MA wolnych maluch

Post autor: StasiMalgosia »

No i na koniec zaskoczę Was pytaniem LAIKA - to samce mają gruczoły mleczne?
Mają, i czasami choć bardzo rzadko zdarzają się u nich gruczolaki
Obrazek
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: 8 niespodzianek z merchowego pola (NIE MA wolnych maluch

Post autor: Blanny »

Cieszyłabym się, gdyby to było to i na lekach się zmniejszyło. Byłoby dobrze. :)

Nessie wcina gerberka. Pakuję w niego takie ilości masła z prochami, że dziś rano normalnie go chyba zemdliło. :D Ale dwa te prochy, a szczególnie jeden z nich, jest tak paskudny, że jak choć odrobinę wyczuwa jego smak, to ucieka (!), normalnie daje nogi za pas i chodu. :D
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: 8 niespodzianek z merchowego pola (NIE MA wolnych maluch

Post autor: Izabela »

Zna się na rzeczy chłopak, jakby jadł leki z byle czym, to masła by nie dostał, więc wziął się na sposób i masełko dostaje :)
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: 8 niespodzianek z merchowego pola (NIE MA wolnych maluch

Post autor: Hanka&Medyk »

Blanko, dr Kuba i dr Asia już ode mnie wiedzą, że zamiast Bromergonu lepszy jest Parlodel ;) Prawie 2x droższy, ale nie trzeba nic kombinować z podawaniem, bo tabletki są słodkie w smaku (testowałam na sobie przez parę lat). Dawka ta sama co w Bromergonie.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: 8 niespodzianek z merchowego pola (NIE MA wolnych maluch

Post autor: Blanny »

Dzięki za informację. :) Zobaczymy, czy w ogóle cokolwiek pomoże - jak nie, to i tak nie będzie trzeba pomagać. On został mu dany tak "na sprawdzenie", a nuż to to, a nuż nie.
Ale w sumie nie jest źle, bo z masłem wylizuje mi palec do czysta. :)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: 8 niespodzianek z merchowego pola (NIE MA wolnych maluch

Post autor: Blanny »

Hej kochani,
Przepraszam, że się nie odezwałam, ale trochę mnie to przytłacza, powiem szczerze. :(

Nessie czuje się dobrze, siusia już normalnie.
Guz się nie zmniejsza, ale też nie rośnie. Dziś wykupiłam receptę na bromergon.
Dalej bierze enroxil. Dostaliśmy jeszcze shinlintong, który ma ponoć wspomagać zmniejszanie się tego kamienia w pęcherzu. Mam też kupić specjalną karmę dla niego, Royal Canin Urinary HD, ale powiem szczerze, że totalnie mnie na nią nie stać teraz...
Za jakieś dwa tygodnie mamy jechać na kontrolę.
Dostaliśmy też polecenie do zapisania się do Vetcardii, ale... No właśnie, kasa. Jestem już zapożyczona u rodziny nawet z tytułu Nessiego. Zapłaciłam teraz też trochę, bo nie dość, że leków dostaliśmy taką solidną garść, to jeszcze robiliśmy prześwietlenie, bo z jednej strony niezbyt słychać serduszko Nessiego. Po prześwietleniu wyszło, że to na pewno nic związanego z budową czy urazem i że faktycznie to wina samego serduszka i że w Vetcardii i tym powinni się zająć.
EKG zrobiliśmy, jeśli ktoś jest zainteresowany, to mogę przepisać treść.
No nic, postaram się zadzwonić do Vetcardii w najbliższym jak najszybszym czasie i wybrać z Nessiem.

Standardowo wszyscy się Nessiem zachwycali i tym, jaki jest kochany, uroczy i mizialski.

Sprawa jest też taka, że ja mam stosunkowo daleko do Warszawy i jest zima, zimno, wiec nie zaryzykuję jazdy autobusem z Nessiem przy takich pogodach. A nie mam prawa jazdy - czyli muszę się prosić rodziny/znajomych o transport do Wawy w jedną i drugą stronę... Co też jest dla nich upierdliwe, że tak powiem. Plus naprawdę się martwię, czy nasz mały nochalek się nie przeziębi. Żeby chociaż wiosna była czy lato - tyle by to załatwiło...
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: 8 niespodzianek z merchowego pola (NIE MA wolnych maluch

Post autor: Nietoperrr... »

Ech,jak doskonale rozumiem ciężką sytuację...Też mam ciut pod górkę,z kasą,autobusami,bo prawka nie ma,w dodatku dzieciaki na głowie i wycieczki takie niełatwe,szczególnie zimą.Pomóc finansowo nie mogę,bo sama ledwo wszystko do kupy składam,ale choćby torbę ciepłą z transporterem i termoforek mogę podesłać jak trzeba na dalsze wyjazdy.Jakby co,daj znać.
A kciuki za Nessiaczka cały czas zaciśnięte mocno. :-*
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: 8 niespodzianek z merchowego pola (NIE MA wolnych maluch

Post autor: Izabela »

No niestety, choroby nie patrzą na porę roku i odległośc do lekarza,taki już ich "urok" wrrrr

Blanny, tak jak pisałam wcześniej, podaj konto na pw. I ucałuj Nessiaczka ode mnie
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”