[POZNAŃ] 2 czarne dumbo, jeden fuzz.

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Pattonite
Posty: 57
Rejestracja: pn sie 16, 2010 11:39 am
Lokalizacja:

[POZNAŃ] 2 czarne dumbo, jeden fuzz.

Post autor: Pattonite »

Mam 3 chłopakow którym chciałabym znaleźć ciepły i dobry domek. Urodziłam dziecko i przyznaje z ręką na sercu że nie mam czasu dla moich malutkich kochanych ogonków, nie poświęcam im już tyle uwagi i mam przez to wyrzuty sumienia. Pomyślałam czy nie lepiej byłoby dla nich gdyby trafiły do kogoś kto będzie mógł je wypuszczać na wybieg i miał czas je oswajać. Oddam za darmo z klatką, pokarmem, ściółką i wszystkim co potrzebne.

O szczurkach :

Dwa czarne dumbo (zdjęcie https://m.ak.fbcdn.net/sphotos-b.ak/hph ... 5654_n.jpg )to bracia, wzięłam je z zoologa, zrobiło mi się ich żal, gdyż były tam ponad poł roku same w akwarium na wystawie, można sobie wyobrazić jak sie tam czuły. Ok miesiąca zajęło mi oswajanie ich, były strasznie dzikie i widać ze nie znały brania na ręce, bały się. Są bardzo towarzyskie, ale jeszcze wciąż ostrożne, wystarczy troche cierpliwości i same zaczną wchodzić na ręce, tylko trzeba dać im czas i pokazać że mogą nam zaufać. Ogólnie to takie dwa wesołki, lubią pobiegać poza klatką ale jeszcze lubią mieć ją w zasięgu "oka" albo nosa:D Jest z nimi kupe śmiechu, takie dwa flip i flapki ;) Są młode, mają 7 miesięcy.

Trzeci szczur, fuzz, nazywa się Adolf :D i nazwa ta nie wzięła się z powietrza. Lubi mieć "niemiecki porządek" w klatce, sam sobie przekłada i sprzata wszystko, wyrzuca nawet papierki poza klatke;) nie akceptuje innych włosiastych ogonków, w ogole zadnych ogonków, myślę ze wynika to z lęku bo nie widzi ( miał problemy z oczami, już wszystko wyleczone, niestety stracił wzrok) i po prostu sie broni i atakuje,dlatego mieszka od pol roku sam. Od urodzenia był ze swoim bratem Gapciem, który już odszedł za TM i tym sposobem Adolf stał się samotnikiem :( Nie należy on do pięknych osobników, jest ślepy, duży i łysy :) Ale w tym własnie cały jego urok :) Za to dla ludzi jest bardzo przyjacielski, nie boi się. Ma rok i 8 miesięcy. Fota http://zapodaj.net/2066c0b58976a.jpg.html .
Zamykając ramiona wokół miłości - przekonasz się, że ściskasz samego siebie.
Awatar użytkownika
Klaudiaaa
Posty: 424
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 6:25 pm
Numer GG: 42964707
Lokalizacja: Barlinek

Re: [POZNAŃ] 2 czarne dumbo, jeden fuzz.

Post autor: Klaudiaaa »

Napisałam pw.
Obrazek
Za Tm:
Bera(*) Siwa(*) Całusek(*) Zawsze zostaniesz w mym serduszku Nana (*) Milek (*)

Nasz wątek : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38292
https://www.facebook.com/mini.zoo.92?ref=tn_tnmn
Awatar użytkownika
papala
Posty: 304
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 10:54 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] 2 czarne dumbo, jeden fuzz.

Post autor: papala »

Adolf jest piękny! Może kastracja w jego przypadku coś by pomogła?
łobuzują: Kaśka, Miszka, Emilka, Furia, Adelka, Łatka, Floyd, Julian, Johny
łobuzują za Tm: Suzi, Martusia

E-Pasaż
Awatar użytkownika
Pattonite
Posty: 57
Rejestracja: pn sie 16, 2010 11:39 am
Lokalizacja:

Re: [POZNAŃ] 2 czarne dumbo, jeden fuzz.

Post autor: Pattonite »

Papala, dzięki:) Fakt, jest świetny, ale na kastracje już chyba za późno, on już ma swój uporządkowany świat i tak mu dobrze. Stał się taki po śmierci brata i po tym jak wzrok stracił, mały gburek się z niego zrobił, wszystkie próby zaprzyjaźnienia go z jakimiś innymi ogonkami kończyły się krwawymi walkami, nawet ja oberwałam co mi się nigdy wcześniej z żadnym moim ogonkiem nie zdarzyło. Strach robi swoje, więc nie będę go już stresować.
Zamykając ramiona wokół miłości - przekonasz się, że ściskasz samego siebie.
Awatar użytkownika
Klaudiaaa
Posty: 424
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 6:25 pm
Numer GG: 42964707
Lokalizacja: Barlinek

Re: [POZNAŃ] 2 czarne dumbo, jeden fuzz.

Post autor: Klaudiaaa »

Dawaj mi te dwa urocze czarnulce :P .
Obrazek
Za Tm:
Bera(*) Siwa(*) Całusek(*) Zawsze zostaniesz w mym serduszku Nana (*) Milek (*)

Nasz wątek : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38292
https://www.facebook.com/mini.zoo.92?ref=tn_tnmn
fixatiffka
Posty: 196
Rejestracja: ndz wrz 23, 2012 12:40 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [POZNAŃ] 2 czarne dumbo, jeden fuzz.

Post autor: fixatiffka »

szkoda, że Adolf słobo się się integruje z innymi, stworzonko dla cierpliwego właściciela...
Awatar użytkownika
Klaudiaaa
Posty: 424
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 6:25 pm
Numer GG: 42964707
Lokalizacja: Barlinek

Re: [POZNAŃ] 2 czarne dumbo, jeden fuzz.

Post autor: Klaudiaaa »

Chłopaki dumbiaki ,czarniaki będą moi ;D :P .
Obrazek
Za Tm:
Bera(*) Siwa(*) Całusek(*) Zawsze zostaniesz w mym serduszku Nana (*) Milek (*)

Nasz wątek : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38292
https://www.facebook.com/mini.zoo.92?ref=tn_tnmn
Awatar użytkownika
Jay-Jay
Posty: 548
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 8:20 pm
Numer GG: 7336498
Lokalizacja: 100 km od Szczecina
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] 2 czarne dumbo, jeden fuzz.

Post autor: Jay-Jay »

czytałam że fuzz już tak ma i są takie nie przyjacielskie, inaczej trudne do wychowania
Obrazek
fixatiffka
Posty: 196
Rejestracja: ndz wrz 23, 2012 12:40 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [POZNAŃ] 2 czarne dumbo, jeden fuzz.

Post autor: fixatiffka »

moja Łysinka temu przeczy, jest bardzo kontaktowa, uwielbia po mnie łazić, a w szczególności sprawdzać, co mam w staniku ;)
Pigi2012
Posty: 409
Rejestracja: sob wrz 29, 2012 11:53 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [POZNAŃ] 2 czarne dumbo, jeden fuzz.

Post autor: Pigi2012 »

Fuzz to najwspanialsza odmiana ogonków:) Lgną do człowieka chcąc czuć jego skórę i rozpływać się na niej ;D Nie boją się żadnej żywej ludzkiej istoty ;)
Obrazek
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: [POZNAŃ] 2 czarne dumbo, jeden fuzz.

Post autor: Flaumel »

Kurcze, ile razy jeszcze pisać - odmiana szczura NIE WPŁYWA na jego charakter. Są i mizialskie fuzzy i agresywne, tak samo i z dumbo i z niebieskimi i z rexami...
Obrazek
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: [POZNAŃ] 2 czarne dumbo, jeden fuzz.

Post autor: marts »

Flaumel pisze:Kurcze, ile razy jeszcze pisać - odmiana szczura NIE WPŁYWA na jego charakter. Są i mizialskie fuzzy i agresywne, tak samo i z dumbo i z niebieskimi i z rexami...


No właśnie Flaumel ma rację, to że jest łysolem nie znaczy od razu, że jest trudnym szczurem i wszystkie fuzzy też są straszne... Nie wiem skąd to dziwne założenie bierzecie.
Moja siostra ma dwa łysole - dwaj bracia. Owszem, mają swój świat, są nad aktywne, ale w żadnym wypadku nie są agresywne.


A tak na marginesie, gdyby nie moje trzy kluchy to podjęłabym się opieki nad tym zbójem :)
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
Marzka95
Posty: 1230
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 9:59 pm
Numer GG: 10004599
Lokalizacja: Opole

Re: [POZNAŃ] 2 czarne dumbo, jeden fuzz.

Post autor: Marzka95 »

Hej! Ja również mam łysolinkę i ona nie ma w sobie ani źdźbła agresji. Mieszka z 3 innymi szczurkami a na wybiegu ciągle siedzi na mnie i liże mnie jest po prostu cudowna i taka ciepła. Trzymam kciuki za jak najlepsze domki dla maluchów :).
Jogi Leon Julian Galaxy Gold
['][']['] Sisi Tosia Lili Lori Rózia [']['][']
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: [POZNAŃ] 2 czarne dumbo, jeden fuzz.

Post autor: kulek »

Mam nadzieję, że łysolek znalazł już dom ;)
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
loleetah
Posty: 4
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 7:07 pm

Re: [POZNAŃ] 2 czarne dumbo, jeden fuzz.

Post autor: loleetah »

Nadal aktualne?

Jeśli znajdzie się możliwość transportu do Olsztyna, z ogromną chęcią przygarnę Adolfa. Wzruszyła mnie Jego historia. Jest cudowny, bo inny niż wszystkie, w dodatku samotnik... Uwielbiam takie 'dziwolągi'. Zakochałam się, szkoda, że taka odległość, niestety nie mam możliwości dojazdu, ale gdyby coś się znalazło z chęcią się zaopiekuję. Nie mam w domu żadnych innych zwierzątek (ani węży :) ).
Czekam na odpowiedź. Jeśli chodzi o warunki, na wszelkie pytania odpowiem na pw.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”